Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Біохімічні дослідження

Біохімічні дослідження

Назва:
Біохімічні дослідження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,26 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Біохімічні дослідження – це визначення у крові та в її сироватці півня глюкози, холестерину, вілірубіну, сечовини тощо.

Намітити місце пункції в ліктьовому згині. На плече вище ліктьового згину накласти гумовий джгут через прокладку. Запропонувати хворому протягом деякого часу потримати руку в вертикальному положенні, кілька разів енергійно стиснути кулак. Кінчиком вказівного пальця правої руки пропальпувати вени ліктьового згину і вибрати з них найбільш об’ємну і найменш рухому вену. Запропонувати хворому стиснути кулак. Двічі протерти місце пункції стерильним ватним тампоном змоченим у 700 розчині етилового спирту.

Відпрацьовані ватні кульки занурити у 5% розчин хлораміну в ємності промаркірованій “Для використаних кульок”, на 1 годину.

Першим пальцем лівої руки відтягнути шкіру нижче від наміченого місця пункції, зафіксувати вену. Здійснити венепункцію так само як і при внутрішньовенній ін’єкції.

Під час взяття крові з вени джгут із руки не знімати, кулак хворий не повинен розтискувати. Для біологічних досліджень беруть кров із вени з розрахунку 5 мл. на одне дослідження, розраховуючи, що необхідної для аналізу сироватки крові отримують в 3 рази менше, ніж взято крові.

Після заповнення шприца необхідною кількістю крові (за призначенням лікаря) зняти джгут, запропонувати хворому стиснути кулак.

Після закінчення маніпуляції прикласти до місця пункції стерильну ватну кульку, змочену у 700 розчині спирту, і витягнути голку з вени. Хворому запропонувати зігнути руку у ліктьовому суглобі і затиснути ватну кульку з спиртом на 3-5 хв.

Від’єднати голку від шприца, покласти її в лоток для використаних предметів.

В ліву руку взяти чисту суху пробірку , нахиляючи її. Правою рукою обережно випустити кров із шприца по стінці пробірки. В такому випадку форменні елементи в крові будуть менше травмуватися і сироватка крові буде прозора, придатна для аналізів. Пробірку з кров’ю поставити в штатив закрити ватним або марлевим тампоном.

Прикріпити етикетку – направлення до пробірки з зовнішньої сторони.

Провести дезінфекцію шприца і голки після використання.

Через 3-4 години, коли сироватка від’єднається від крові пробірки доставити в лабораторію в спеціальному ящику-контейнері. На протязі цього часу необхідно уникнути заморожування, перегрівання пробірок, а при транспортуванні струсу.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Біохімічні дослідження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок