Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Терморегуляція організму людини. Дія високої та низької температури на організм людини

Терморегуляція організму людини. Дія високої та низької температури на організм людини

Назва:
Терморегуляція організму людини. Дія високої та низької температури на організм людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,71 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.3
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
На тему:
Терморегуляція організму людини. Дія високої та низької температури на організм людини


ЗМІНИ ТЕРМОРЕГУЛЯЦІЇ
Патогенна дія високої температури
Організм, який знаходиться в умовах високої температури навколишнього середовища, зазнає загального пошкоджуючого впливу. Клінічно це проявляється гіпертермією, або перегріван-ням. Даними термінами позначають симптомокомплекс, обов'яз-ковою ознакою якого є підвищення температури тіла. Гіпертер-мія пов'язана, здебільшого, з професійною діяльністю людей і зустрічається в металургів, сталеварів, будівельників, монтаж-ників, на виробництві скла і кераміки, в працівників сільського господарства, в рятувальників під час гасіння пожеж у шахтах і на об'єктах газової промисловості. У зв'язку з недосконалістю терморегуляторних пристосувань, гіпертермія часто зустрічається в грудних дітей.
Останнім часом гіпертермія приверну-ла увагу ще й тому, що її почали застосовувати в комплексному лікуванні злоякісних пухлин. Пухлинні клітини більш чутливі до гіпертермії, ніж нормальні. Підвищення температури тіла до 41-42 °С протягом 2 год викликає їх загибель.
Температура тіла належить до жорстко контрольованих кон-стант внутрішнього середовища. Компенсаторно-пристосовні механізми, які запобігають її підвищенню, вмикаються відразу ж, як тільки організмові загрожує перегрівання. Вони спрямова-ні, головним чином, на збільшення тепловіддачі. Найважливіші з них — теплова задишка (прискорення і поглиблення дихан-ня), розширення периферичних судин і збільшення потовиділен-ня (в літню спеку — до 10-12 л). Одночасно із збільшенням тепловіддачі гальмується утворення тепла і пригнічується функ-ція щитовидної залози. Поведінкові реакції обмежують контакт із джерелом високої температури. Ці механізми можуть довго утримувати температуру тіла на постійному рівні. Виснаження їх призводить до гіпертермії.
Гостру гіпертермію із швидким підвищенням температури тіла називають тепловим ударом. Він трапляється в тих випадках, коли висока зовнішня температура поєднується з високою вологістю, відсутністю руху повітря і виконанням фізичної роботи.
Тепловий удар дає високу смертність, виділяють дві причини смерті: перша — досяг-нення граничного температурного рівня (для людини — 43 °С) і друга — глибокі розлади серцево-судинної діяльності, дихання і нервової системи. Важливу роль у патогенезі теплового удару віді-грає аміачна інтоксикація. Нагромадження аміаку пов'язане з ін-тенсивним розпадом білків і порушенням видільної функції нирок.
Гостру гіпертермію викликають також сонячні промені, які падають на незахищену голову. Цей стан називають сонячним ударом. За клінічними симптомами він схожий на тепловий удар, але має інший патогенез. Процес починається з ураження голов-ного мозку і мозкових оболонок — гіперемії і набряку їх. Підви-щення температури, розлади серцевої діяльності і дихання роз-виваються вторинно.
При місцевій дії високої температури виникає вогнище запа-лення, яке називають опіком. За глибиною ураження виділяють чотири ступені опіку. Перший ступінь характеризується ерите-мою, другий — появою пухирів з ексудатом, третій — утворен-ням некротичних виразок, четвертий — звуглюванням тканин. Великі опіки викликають загальне ураження організму, відоме як опікова хвороба.
Вплив низької температури на організм
Низька температура може діяти на весь організм або на окре-мі ділянки тіла. При загальній дії виникає гіпотермія, при місце-вій — відмороження.
Гіпотермія (переохолодження) характеризується зниженням температури тіла. Це відбувається не відразу. Процес супрово-джується напруженням фізичних і хімічних механізмів терморе-гуляції, які запобігають цьому. Віддача тепла сповільнюється за рахунок звуження периферичних судин і зменшення потовиді-лення. Обмежуються всі шляхи теплообміну з навколишнім се-редовищем: випаровування, випромінювання конвекція.
Перебудовується нейроендокринна система. Збільшується синтез адреналіну, гормонів щитовидної залози, глюкокортикоїдів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Терморегуляція організму людини. Дія високої та низької температури на організм людини

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок