Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гастроезофагальна рефлюксна хвороба у дітей. клініко-параклінічна діагностика панкреатиту

Гастроезофагальна рефлюксна хвороба у дітей. клініко-параклінічна діагностика панкреатиту

Назва:
Гастроезофагальна рефлюксна хвороба у дітей. клініко-параклінічна діагностика панкреатиту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,16 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Лекція
Гастроезофагальна рефлюксна хвороба у дітей. клініко-параклінічна діагностика панкреатиту


ПЛАН ЛЕКЦІЇ.
Вступ. Визначення поняття “гастроезофагальна, дуодено-гастро-езофагальна рефлюксна хвороба”. Актуальність проблеми.
Етіологія, патогенез.
Клініка, перебіг, діагностика, диференційна діагностика.
Лікування.
Ключеві слова: дуодено-гастро-езофагальний рефлюкс, запалення, клініка, діагностика, лікування.
Шлунково-стравохідний, дуодено-гастро-езофагальний рефлюкс – це мимовільне без попередньої нудоти ретроградне поступлення шлункового, кишково-шлункового вмісту у стравохід. Термін відомий з 1966 р., (Б.Д. Старостін, 1997 р.). Це поняття поєднує як недостатність кардії (халазія кардії), так і гастро-езофагальний рефлюкс, езофагіт з гастро-езофагальним рефлюксом.
Проблема гастро-езофагальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) в даний час є надзви-чайно актуальною. Це зумовлено широкою поширеністю захворювання серед дітей, нерідко тяжким перебігом та ускладненням. Частота ГЕРХ серед популяції складає 2-4% випадків, а серед дітей, яким проводилась фібро-езофаго-гастро-дуоденоскопія (ФЕГДС) у 6-12% випадків.
Гастроезофагальний рефлюкс (ГЕР) зустрічається в нормі у здорових людей, звичайно вдень після їди і рідше – вночі (в горизонтальному положенні).
ДГЕР – найчастіша і найпоширеніша патологія органів стравоходу і дітей грудного віку (50%), однак часто зустрічається у здорових дітей. Зригування невеликими порціями їжі має місце майже у всіх здорових немовлят. Однак, коли зригування у великій кількості, зберігаються у дітей після першого року життя і зумовлюють розвиток різних ускладнень, то ця ситуація вимагає спеціального обстеження і надалі лікування.
ГЕР виникає в результаті недостатності нижнього стравохідного сфінктера (кардії), кили стравохідного отвору діафрагми, після оперативного лікування атрезії стравоходу та дистальної трахеобронхіальної нориці.
В нормальних умовах у нижній третині стравоходу рh = 6,0. При ГЕР рh знижується до 4,0 (попадання вмісту шлункового соку) або підвищується до 7,0 (попадання в стравохід дуоденального вмісту з домішкою жовчі і панкреатичного соку).
Для попередження частого ГЕР і ушкодження стравоходу включаються захисні механізми:
антирефлюксна бар’єрна функція гастроезофагального з’єднання і нижнього стравохідного сфінктеру. М’язи останнього в достатньо високому тонусі, внаслідок чого в нормі стравохід закритий. Під час ковтання тонус м’язів нижнього стравохідного сфінктеру знижується, тиск їжі (харчового комка) переважає над тиском у стравоході, вона поступає в шлунок, після чого просвіт нижньої частини стравоходу закривається.
Езофагальгне очищення (кліренс).
Резистентність слизової оболонки стравоходу.
Своєчасне видалення шлункового вмісту.
Контроль кислотоутворюючої функції шлунку.
Етіологія, патогенез.
Основним захисним фактором є нижній езофагальний сфінктер і порушення його функції зумовлює розвиток гастроезофагальної рефлюксної хвороби. Порушення функції нижнього стравохідного сфінктера може бути зумовлена його гіпотонією або з частою і тривалою спонтанною релаксацією.
Причини гіпотонії нижнього стравохідного сфінктера в базальних умовах:
патологія нервової системи (перинатальні ушкодження);
ураження блукаючого нерва (вагусна нейропатія);
велика кила стравохідного отвору діафрагми;
прийом медикаментів, які знижують тонус нижнього стравохідного сфінктера (антогоністи кальцію, папаверин, но-шпа, баралгін, холінолітики, теофілін, ін.);
попередня операція з приводу закриття трахео-стравохідної нориці;
ревматичні захворювання (СЧВ, дерматоміозит);
споживання, продуктів, багатих кофеїном (кава, чай, кока-кола), лікарських препаратів (ЛП), які містять кофеїн (цитрамон, кофетамін);
прийом настоїв м’яти гіркої;
куріння, прийом алкоголю.
В останні роки певне значення в розвитку захворювання надають Helicobacter pylori, персистенція якого у слизовій оболонці кардіального відділу шлунку погіршує перебіг ДГЕРХ. Однак окремі дослідження вказують, що наявність саg А (+), штаму Helicobacter pylori, оберігає пацієнтів від розвитку важких форм рефлюкс-езофагіту (РЕ), та його ускладнень (стравохід Баррета і пов’язана з ним дисплазія слизової оболонки та аденокарцинома).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Гастроезофагальна рефлюксна хвороба у дітей. клініко-параклінічна діагностика панкреатиту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок