Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Неонатологія

Неонатологія

Назва:
Неонатологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,31 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Неонатологія — молода наука, галузь педіатрії, яка вивчає фізіологію та патологію новонароджених та ґрунтується на знаннях:
- особливостей внутрішньоутробного розвитку плода;
- факторів ризику, які негативно впливають на перебіг вагітності та пологів;
- фізіології та патології пологів;
-·компенсаторно-пристосувальних механізмів постнатальної адаптації новонароджених;
- клініки та діагностики патологічних станів у новонароджених;
- патофізіології критичних станів у новонароджених;
- ефективної медичної допомоги новонародженим з перинатальною патологією;
- фізіології та патології передчасно народжених дітей.
Відомо, що здоров'я людини починає формуватися протягом періоду внутрішньоутробного розвитку на підґрунті оптимального репродуктивного, імунобіологічного, мікробіологічного та соматичного здоров'я подружньої пари. Перинатальний період — неперевершений феномен життя людини, перебіг якого впливає на подальше соматичне, імунобіологічне та психо-емоційне здоров'я людини, тобто взагалі визначає якість життя людини.
У 1998 році Європейське регіональне представництво ВООЗ розробило концепцію "Здоров'я для всіх у ХХІ столітті". Важливою складовою цієї концепції є забезпечення ефективної перинатальної допомоги.
Експертами ВООЗ визначено, що ефективна перинатальна допомога забезпечується шляхом:
- фізіологічного ведення вагітності та пологів з обмеженням медикаментозних та акушерських втручань;
- присутності близької людини на пологах;
- раннього необмеженого контакту матері та дитини після народження;
- грудного вигодовування, спільного перебування матері та дитини;
- ефективної первинної реанімації новонародженого;
- надання, за необхідності, спеціалізованої висококваліфікованої цілеспрямованої медичної допомоги вагітним, породіллям, новонародженим;
- профілактики інфекцій.
Серед глобальних проблем медицини та збереження здоров'я людини є інфекції, рівень та тяжкість яких значною мірою визначають захворюваність та смертність населення. Особливо актуальною є проблема інфекцій для вагітних жінок, новонароджених та дітей раннього віку. Так, доведено, що в структурі перинатальної смертності внутрішньоутробні інфекції становлять 65-70 % [5, 6, 8]. Інфекції є провідною причиною летальності новонароджених з тяжкою перинатальною патологією [2].
Результати проведених мікробіологічних, імунологічних та вірусологічних досліджень дозволили у 72,5 % новонароджених з перинатальною патологією визначити антигени вірусів або специфічні антитіла класів Ig G та Ig M, зокрема герпес вірусів І, ІІ типів, ротавірусів, респіраторних вірусів, вірусів Коксакі А, В, вірусу гепатиту В [11, 13].
Мікробіологія та клінічна медицина обрали стратегію взаємовідносин зі світом мікроорганізмів як переважну боротьбу зі збудниками інфекційних захворювань, водночас не враховуючи складні взаємовідносини між мікроорганізмами та організмом людини, що склалися в процесі еволюції. Так, розробка і впровадження до клінічної практики все нових і нових антибіотиків тільки на деякий час вирішує проблему лікування, зокрема нозокоміальних інфекцій.
Особливо актуальним є питання ендомікроекологічного статусу вагітної, плода та новонародженої дитини з погляду профілактики інфекцій шляхом забезпечення фізіологічного, імунобіологічного та мікробіологічного станів вагітної та немовляти [12].
В усьому світі спостерігається підвищення частоти інфекцій, що поширюються статевим шляхом, які не завжди реєструються, але мають провідне значення серед факторів ризику та причин внутрішньоутробної інфекції [3, 10].
Водночас на сьогодні існують певні протиріччя та не повністю з'ясовані питання щодо ведення вагітності у жінок груп ризику з внутрішньоутробної інфекції плода, доцільності та показань для обстеження вагітних груп ризику на певні представники перинатальних TORCH-інфекцій, діагностики стану плода та порушень його розвитку, ведення пологів, показань до акушерських втручань, лікування і обстеження новонароджених з перинатальною патологією, зокрема з внутрішньоутробними інфекціями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Неонатологія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок