Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вегетосудинна дистонія

Вегетосудинна дистонія

Назва:
Вегетосудинна дистонія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,66 KB
Завантажень:
1131
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Вегетосудинна дистонія (ВСД) – це стан, що виникає внаслідок порушення вегетативної регуляції серця, судин, внутрішніх органів, ендокринних залоз, пов’язаний з відхиленням в структурі функції центральної і периферійної нервової системи.

ВСД – одна з найпоширеніших патологій у дитячому віці, як синдром виникає за наявності багатьох захворювань. У процес захворювання одночасно втягуються не лише серцево-судинна, а й травна, дихальна. Несприятливий перебіг вагітності і пологів – одна з основних причин ВСД. Внутрішньоутробна гіпоксія впливає на найчутливіший відділ мозку – гіпоталамус. Недостатність пристосувальних регуляторних систем призводить до появи ВСД. Велику роль у виникненні ВСД відіграють спадковоконституціальні особливості організму, а також ушкодження центральної нервової системи: відкриті травми черепа, інфекції, пухлини. Психоемоційне напруження у дітей вдома, у школі, перевтома розумова, хронічні захворювання.

Клінічні симптоми ВСД різноманітні. За наявності ваготомії діти легко червоніють і бліднуть, кисті рук у них холодні, вологі, спостерігається мармуровість шкіри, різко виражена пітливість долонь, підошв, пахових ямок. Шкіра жирна, на ній можуть утворюватися вугри, є алергічні висипи, інколи набряки. Температура тіла знижена, діти мерзнуть. Характерними є запаморочення, непероносність їзди у транспорті, глибокі вдихи, нудота, метеоризм, пронос або закреп, збільшення лімфатичних вузлів. Фізична активність дітей знижена, діти апатичні, скаржаться на головний біль, біль у серці, ногах, АТ знижений, інколи діли непритомніють.

Діти неуважні, занадто працездатні, особливо вечорами, худі, незважаючи на підвищений апетит. Шкіра суха, пульс прискорений. Вегетативний пароксизм проявляється почуттям страху, підвищенням температури.

Судинна дистонія визначається змінами показників артеріального тиску за гіпер або гіпотамічним типом. ВСД за гіпертонічним типом часто буває у підлітків з прискореним фізичним розвитком за рахунок росту. Особливо несприятливі щодо розвитку гіпертонічної хвороби випадки, коли систолічний тиск значно підвищений.

ВСД за гіпотонічним типом часто буває у підлітків. Основні скарги на головний біль, швидку втомлюваність, дратівливість. Під час зміни положення тіла бувають запаморочення, інколи непритомність. Вдень діти сонливі, вночі сплять погано. Шкіра бліда, волога, кисті й стопи холодні, пітливість спостерігається часто. У разі швидкого переходу із горизонтального у вертикальне положення може виникнути ортостатичний колапс.

Бувають гіпотонічні кризи зі значним зниженням АТ.

Всіх дітей із підозрою на ВСД має оглянути педіатр, окуліст, невропатолог, кардіолог. Після комплексного обстеження встановлюють діагноз і проводять лікування.

Лікування: спочатку враховують етіологію і патогенез ВСД у певної дитини. Всім дітям з ВСД необхідно нормалізувати режим для праці і відпочинку, рекомендувати заняття спортом на свіжому повітрі, достатній сон, ЛФК. За наявності ваготомії не можна переїдати, слід обмежити вживання рідини й солі, у разі симпатикотомії – не пити кави, міцного чаю.

Важливе значення мають психотерапія, аутотренінг, фізіотерапія, водні процедури, масаж хребта, кінцівок і тулуба.

У разі симпатикотомії призначають седативні препарати (валеріана, бром). Після погодження з невропатологом дають заспокійливі засоби, нейролептики м’якої дії.

У разі ваготомії призначають психостимулятори (корінь женьшеню, родіоли рожевої), сечогінні засоби. У разі функціональної кардіопатії у дітей із симпатикотомією застосовують препарати калію, тіамін, у дітей з ваготомією – препарати кальцію, аскорбінову кислоту. Лікування треба проводити у міжнападовий період з метою профілактики кризу.

Профілактику ВСД треба починати до народження дитини. Необхідно забезпечувати оптимальні умови перебігу вагітності, для профілактики гіпоксичних і травматичних уражень ЦНС дитини.

Диспансерний догляд. Дітей з порушенням АТ, навіть короткочасним, необхідно брати на диспансерний облік у поліклініці, обстежувати у педіатра і кардіолога. Особливу увагу потрібно приділяти дітям із спадковим обтяженням. Потрібно правильно організувати режим дня дитини, забезпечувати максимальне перебування її на повітрі, чергування праці і відпочинку. Час нічного сну має відповідати віковим нормам. У всіх дітей необхідно своєчасно проводити санацію вогнищ інфекції.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Вегетосудинна дистонія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок