Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ВУХО

ВУХО

Назва:
ВУХО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,72 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ВУХО
У людини, як і в усіх хребетних, вухо виконує функції слуху й рівноваги тіла, що найкраще розвинулося у ссавців.
Вухо складається із зовнішнього, середнього та внутрішнього вуха, де розташований присінково-завитковий орган.
Зовнішнє вухо. Зовнішнє вухо складається з вушної раковини і зовнішнього слухового ходу.
Вушна раковина людини – парний утвір, в основі якого міститься своєрідно зігнута хрящова пластинка, вкрита з обох боків тонкою шкірою. У вушній раковині розрізняють: завиток який обрамляє її зовнішній край; човен, що має вигляд жолоба, розташованого перед завитком; проти завиток, який обмежує човен спереду; вушну часточку, (мочку), тобто шкірну складку нижнього відділу вушної раковини, в якій немає хрящової основи.
Вушні м’язи людини рудиментарні, тому вушні раковини рухаються дуже мало або зовсім не рухаються.
Зовнішній слуховий хід є безпосередній продовженням найглибшої ділянки увігнутої поверхні вушної раковини і починається зовнішнім слуховим отвором. Зовнішній слуховий хід має форму трубки близько 24 мм завдовжки, дещо зігнутої під кутом, відкритим вперед і донизу. У ньому розрізняють кісткову (дві третини) і хрящову (одна третина) частини. Хрящ слухового ходу є жолобуватим проводженням хряща вушної раковини. Кісткова частина зовнішнього слухового ходу утворена барабанною та лускоподібною частинами скроневої кістки. Біля його внутрішнього краю є барабанна вирізки. По всій своїй довжині зовнішній слуховий хід вкритий шкірою, яка міцно зрослася з розташованими під нею тканинами і містить багато сальних залоз, частина з них виробляє вушну сірку.
Барабанна перетинка дяк ломи відділяє зовнішній слуховий хід від барабанної порожнини. Вона укріплена за допомогою волокнисто хрящового кільці в барабанній борозні й розташована навскіс таким чином, що її зовнішня поверхня обернена донизу вперед і назовні. Округлої форми (діаметр 9х11 мм) барабанна перетинка натягнута неоднаково: у верхньозовнішньому квадраті вона розслаблена, на решті площі, навпаки, вона напружена. Обидві частини на задній поверхні барабанної перетинки відділені одна від одної за допомогою передньої і задньої молоточкових складок. Зовнішня поверхня барабанної перетинки увігнута на зразок пологого конуса. Його центр, фіксований до ручки молоточка, чітко видно в падаючому світлі: він дістав назву пупка барабанної перетинки.
Барабанна перетинка складається з пухкої волокнистої сполучної тканини, пучки якої ззовні мають радіальний (променистий шар), а зсередини циркулярний (коловий шар) напрямок. Зовні вона вкрита тонким епідермальним шаром, який є продовженням шкіри зовнішнього слухового ходу, а зсередини її вистеляє слизова оболонка барабанної порожнини.
Середнє вухо є складною звукопровідною частиною органа слуху, закладеною в товщі скроневої кістки на стику її кам’янистої, лускоподібної та барабанної частин. До складу середнього вуха належать барабанна порожнина, барабанна перетинка, слухові кісточки і слухова труба.
Барабанна порожнина має неправильну форму, об’ємом понад 1 см3. Має шість стінок: покривну, утворена покрівлею барабанної порожнини; яремну, що відповідає яремній ямці; сонну, обмежену стінкою сонного каналу; соскоподібну, яка прилягає до комірок соскоподібного відростка: перетинчасту, майже цілком відгороджену барабанною перетинкою, і лабіринтну, що є зовнішньою поверхнею лабіринту внутрішнього вуха. Лабіринтна стінка має два невеликих отвори: вікно присітка (вальний), прикрите основою стремінця, вікно завитки (круглий) , затягнуте вторинною барабанною перетинкою.
За нормальних умов тиск повітря в барабанній порожнині такий самий, як і в навколишньому середовищі. Це забезпечується сполученням її з носовою частиною глотки за допомогою слухової (євтсахієвої) труби. Барабанний отвір слухової труби міститься в преедньомедіальному відділі барабанної порожнини.
У барабанній порожнині міститься ланцюг із трьох слухових кісточок, молоточка, коваделка, стремінця, з’єднаних послідовно за допомогою простих суглобів і зв’язок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ВУХО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок