Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Недоношені діти та їх анатомо-фізіологічні особливості (АФО). Особливості психомоторного розвитку недоношених дітей

Недоношені діти та їх анатомо-фізіологічні особливості (АФО). Особливості психомоторного розвитку недоношених дітей

Назва:
Недоношені діти та їх анатомо-фізіологічні особливості (АФО). Особливості психомоторного розвитку недоношених дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,81 KB
Завантажень:
532
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Недоношені діти та їх анатомо-фізіологічні особливості (АФО). Особливості психомоторного розвитку недоношених дітей


План
1.Визначення недоношеності.
2.Класифікація недоношеності.
3.Причини недоношеності.
4.Кліматична характеристика недоношених дітей.
5.Особливості фізичного і психомоторного розвитку недоношених дітей.


Серед новонароджених дітей особливе місце належить ді-тям, які народилися передчасно, тобто недоношеними. На пе-редчасно народжених дітей припадає 70% у структурі пери-натально!' і 20—40% — ранньої неонатальної смертності. До цього часу немає надійних засобів запобігання недоношеності й ефективного її лікування. Через це єдиним заходом знижен-ня захворюваності і смертності недоношених дітей є вдоско-налення методів їхнього виходжування, що ґрунтується на гли-бокому вивченні особливостей цієї групи дітей.
Визначення недоношеності. За рекомендаціями ВООЗ, недоношеною вважають дитину, яка народилася передчасно, тобто у разі терміну вагітності менше ніж 37 повних тижнів (258 днів і менше), рахуючи від першого дня останньої мен-струації.
Недоношені діти звичайно належать до так званої катего-рії немовлят із малою масою тіла під час народження (менше ніж 2500 г). Крім передчасно народжених дітей, до цієї кате-горії відносять немовлят, які народилися замалими для свого терміну гестації (із затримкою внутрішньоутробного розвит-ку). Відмінність між цими групами має важливе клінічне зна-чення, оскільки вони різняться не лише за особливостями пе-ребігу неонатального періоду, ускладненнями, що виникають, а й віддаленими наслідками. Для проведення статистичних по-рівнянь між окремими установами, регіонами і країнами ви-користовують класифікації новонароджених дітей за масою тіла і терміном гестації під час народження.
Класифікація залежно від маси тіла. Інтервал поділу — 500 г, тобто: 500—999 г, 1000—1499 г, 1500—1999 г і т. д. Залеж-ність між масою тіла під час народження, терміном гестації і рівнем смертності особливо виражена в немовлят з дуже ма-лою масою тіла (менше ніж 1500 г), тому цю категорію ново-народжених слід розподіляти залежно від маси тіла під час народження з інтервалом 250 г (500—750 г, 750—999 г, 1000— 1249 г, 1250—1499 г).
Класифікація залежно від терміну гестації (вагітності): до 28 тиж (до 196 днів), 28—31 тиж (196—223 дні), 32—36 тиж (224—258 днів), 37—41 тиж (259—293 дні), 42 тиж і більше (294 дні і більше).
Причини недоношеності. В етіології недоношеності вели-ку роль відіграють дисфункція яєчників, попередні аборти, запалення матки і придатків тощо.
Значну питому вагу в недоношеності мають захворювання вагітної: інфекційні (грип, гострі респіраторні інфекції, інфек-ційний гепатит, туберкульоз, сифіліс), соматичні (гіпертоніч-на хвороба, вади серця, захворювання печінки, нирок), ендо-кринні (цукровий діабет, гіперфункція надниркових залоз).
Частими причинами передчасного переривання вагітності є важкі пізні гестози, особливо нефропатія, багатоплідність, аномалії положення плаценти і плода, кримінальні втручання.
До етіологічних чинників слід віднести неповноцінне хар-чування матері, зокрема нестачу в її харчуванні повноцінних білків, вітамінів (аскорбінової кислоти, ретинолу, токоферолу ацетат, піридоксину, рибофлавіну, тіаміну), деяких мікроеле-ментів.
Передчасному перериванню вагітності можуть сприяти психічні травми, зловживання алкоголем, паління, професійні шкідливості, несумісність матері і плода за резус-фактором або групою крові, внутрішньоутробне інфікування.
За наявності перелічених вище чинників, а особливо за умови їхнього поєднання, вагітних виокремлюють у групу ри-зику за недоношеності. Вони потребують диференційованого нагляду лікаря і патронажної акушерки, а іноді й стаціонар-ного лікування.
Отже, причини недоношеності різноманітні і здебільшого можуть несприятливо впливати на плід у процесі його внутрішньоутробного розвитку, через що показники останнього не завжди відповідають гестаційному вікові немовляти під час народження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Недоношені діти та їх анатомо-фізіологічні особливості (АФО). Особливості психомоторного розвитку недоношених дітей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок