Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вовчак червоний системний. Народні методи лікування

Вовчак червоний системний. Народні методи лікування

Назва:
Вовчак червоний системний. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,77 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Вовчак червоний системний. Народні методи лікування


Вовчак червоний системний — хронічне системне захворювання сполучної тканини та судин, що розвивається на тлі порушення імунної системи.
Належить до тяжких захворювань з несприятливими наслідками. Має прогресу-ючий перебіг з чергуванням періодів загострення та ремісії.
Починається повільно, поступово або гостро, зненацька.
У разі поступового розвитку вовчаку дитина стає кволою, апатичною, скаржиться на нездужання, втому. Через деякий час з'являються характерні симптоми.
Гострий початок супроводжується підвищенням температури тіла до 40 °С та швидким розвитком типової клінічної картини.
У початкових стадіях з'являються висипка на шкірі та біль у суглобах. Шкіра обличчя вкривається червоними плямами, що виступають над її рівнем. Плями лока-лізуються на щоках та переніссі, утворюючи "метелик", потім поширюються на губи, слизові оболонки. Вовчак руйнує не лише верхній шар шкіри, але й глибші, а згодом також і сполучну тканину та м'язи, подекуди — навіть кісткову тканину. М'які тканини замінюються червоними рубцями, що спотворюють вигляд дитини.
Шкіра на подушечках пальців стоншується, втрачає малюнок, стає ніби лакованою.
Вовчаковий поліартрит (запалення кількох суглобів) — найчастіший та ранній симптом захворювання. Уражуються дрібні суглоби кистей, променевозап'ясткові, то-мі лковостопні, колінні суглоби.
Досить рано виявляють ознаки ураження серозних оболонок, зокрема плеври.
Характерним є ураження серцево-судинної системи. Звичайно розвивається пери-кардит (запалення зовнішньої сполучнотканинної оболонки серця), до якого при-єднується міокардит. Відбуваються зміни як у дрібних, так і великих судинах.
Ураження легенів може бути пов'язане з основним захворюванням або вторин-ною інфекцією. Найчастіше розвивається пневмонія. Вовчак може супроводжуватися афтозним стоматитом, диспепсією. Дитина втрачає апетит.
Часта та рання ознака хвороби — збільшення всіх груп лімфатичних вузлів, пе-чінки та селезінки.
Найзлоякісніший перебіг має вовчаковий нефрит, який уже через 1 — 1,5 року при-зводить до ниркової недостатності.
У більшості хворих на червоний вовчак спостерігається ураження нервової систе-ми. На початку хвороби розвивається астено-вегетативний синдром (підвищена втом-люваність, часта зміна настрою, дратівливість, слабкість, сльозливість, розлад сну). Згодом з'являються ознаки ураження всіх відділів центральної та периферичної нервової системи (енцефаліт, мієліт, неврит тощо). Характерне системне ураження нервової системи. Іноді спостерігаються епілептиформні (подібні до епілептичних) приступи. Можливі галюцинації (слухові або зорові), марення.
Відповідно до клініко-лабораторних характеристик розрізняють три ступені ак-тивності перебігу хвороби: І — мінімальний, II — помірний, III — високий.
Хворі потребують госпіталізації, безперервного багаторічного лікування. Лікуван-ня починають обов'язково в умовах лікарні і проводять його там до стабілізації процесу. Підтримувальне лікування проводять у домашніх умовах, але під контролем лікаря.
При колагенозах (дифузному ураженні сполучної тканини) спостерігається вели-ка витрата білків взагалі, а під час гормонотерапії — особливо. Тому їх дефіцит треба поповнювати за рахунок уведення в раціон м'яса, риби, яєць, сиру, горіхів, бобових. Дуже корисні проросла пшениця, овес, гречка, морква, обліпиха, гарбузи, морська капу-ста, журавлина, хрін, а також продукти, що містять калій (абрикоси, курага, ізюм, шип-шина, чорна смородина, сухофрукти, печена картопля). Корисний такий напій. Под-рібнюють 10 молодих волоських горіхів разом із шкаралупою, додають по 2 столові ложки подрібненого насіння ячменю, проса та кукурудзи і все це заливають 2 л води. Суміш доводять до кипіння, кип'ятять 30 хв на малому вогні, проціджують. П'ють періодично замість води.
Споживання солі слід обмежити.
Дієту, як і лікарські препарати, призначають індивідуально, залежно від загально-го стану та втягнення в патологічний процес тих чи тих органів і систем організму, а також з урахуванням ступеня активності процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вовчак червоний системний. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок