Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Визначення довголіття

Визначення довголіття

Назва:
Визначення довголіття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,62 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Визначний український вчений О.О. Богомолець вважав, що найважливішою передумовою довголіття є пристосування організму до старості. Природа наділила нас здатністю активно боротися з будь-якими порушеннями регуляції роботи клітин і органів, щоб усунути або хоча б послабити процес зниження життєвої здатності організму. Жіночий організм до цього процесу пристосовується легше, ніж чоловічий. Зокрема, тривалість життя жінок на 2—10 років більша, ніж чоловіків, що, очевидно, є високою «платою» за материнство і продовження людського роду.

Наука герогігієна вивчає методи і заходи, які сповільнюють старіння і продовжують тривалість життя. Розумний і здоровий спосіб життя є основною передумовою вирішення цієї проблеми. Виділяють сім основних рекомендацій, дотримуючись яких можна сповільнити старіння, обмежити захворювання і тим самим продовжити тривалість повноцінного життя. Сюди належать:

1) відмова від переїдання,

2) регулярність приймання їжі,

3) правильний режим праці та відпочинку,

4) достатня тривалість сну,

5) активність і високий руховий режим,

6) відмова від куріння,

7) відмова від зловживання алкоголем.

Особливо важливе значення для активного довголіття має характер харчування. Проведені дослідження показали, що довголіття не зв’язане з яким-небудь типом харчування. Однак слід дотримуватися таких основних принципів.

1. Збалансованість харчування з енерговитратами організму. Переїдання і надмірне надходження з продуктами енергії веде до ожиріння. На такому фоні легко розвиваються захворювання, які пов’язані з віковими порушеннями обміну речовин, зокрема атеросклероз, цукровий діабет, ускладнення яких нерідко призводять до передчасної смерті.

2. Якісна повноцінність харчування. Недостатність у їжі деяких речовин, зокрема вітамінів, порушує життєві функції організму. Нашаровуючись на процеси старіння, ці порушення загострюють їх перебіг і сприяють розвитку захворювань.

3. Профілактична спрямованість харчування. Немає продуктів, які б різко сповільнювали або прискорювали старіння. Однак деякі комбінації харчових продуктів допомагають запобігти захворюванням, розвиток яких пов’язаний з процесом старіння. Зокрема, до таких харчових продуктів належать молочно-рослинні продукти.

4. Індивідуалізація харчування. Спеціальні дієти бувають необхідними, наприклад, при захворюваннях окремих внутрішніх органів, деяких порушеннях обміну речовин тощо.

Ніяка дієта сама по собі не гарантує довголіття. Однак дотримання розумних принципів харчування, відповідність його характеру віковим змінам обміну речовин допомагає запобігти розвитку багатьох захворювань або хоча б полегшити їхній перебіг.

Одним з основних завдань економічного та соціального розвитку країни є проведення ефективної демографічної політики, спрямованої на збільшення тривалості життя, трудової активності, збереження та зміцнення здоров’я населення.

Демографічні дані широко використовуються при плануванні заходів із охорони здоров’я, для комплексної оцінки стану здоров’я населення, складання науково обґрунтованих прогнозів і цілеспрямованої організації медичної допомоги.

Ось чому серед медичних показників здоров’я населення важливу роль відіграють демографічні показники.

Демографія — наука про населення (від «демос» - народ, «графо» -описувати), або інакше статистика населення.

Статистичне вивчення населення проводиться за двома основними напрямками:

1. характеристика населення на певний час (його чисельність, склад, особливості розселення тощо) - так звана статика населення;

2. характеристика процесів зміни чисельності населення .

Старіння — це процес поступового зниження життєвої стійкості організму, його здатності пристосовуватися до зовнішніх впливів і активно здійснювати природні життєві функції. Відомими ознаками старіння є зміна ходи, посивіння або випадання волосся, поява зморщок, погіршення самопочуття, часті хвороби тощо.

Зміна вікової структури населення в другій половиш XX ст. продиктувала нові критерії в оцінці віку людей. Згідно з прийнятою міжнародною класифікацією, люди у віці 45—59 років належать до групи середнього віку, у віці 60—74 років — похилого, старші за 75 років до групи старечого віку. Люди, які досягли 90 років, і старші вважаються довгожителями. Ця класифікація є умовною, оскільки немає чітких показників, які б дозволили відмежувати один вік від іншого.

Збільшення кількості осіб похилого і старечого віку певною мірою послужило поштовхом для розвитку геронтології. Термін геронтологія в науку ввів видатний російський вчений І.М. Мечников. Геронтологія — це наука, що вивчає процеси старіння з позицій біології, фізичні та духовні особливості старих людей, а також їх соціальну значимість. Медична геронтологія охоплює складні соціально-біологічні та соціально-економічні проблеми, від вирішення яких багато в чому залежить успіх реалізації наукових програм щодо продовження активного творчого життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Визначення довголіття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок