Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Соціально-медичні аспекти нового господарчого механізму в охороні здоровґя

Соціально-медичні аспекти нового господарчого механізму в охороні здоровґя

Назва:
Соціально-медичні аспекти нового господарчого механізму в охороні здоровґя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,52 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Л Е К Ц І Я
Соціально-медичні аспекти нового господарчого механізму в охороні здоровґя


Основною ціллю лекції являється вивчення соціальних і екологічних аспектів даної проблеми. В результаті вивчення студенти повинні знати:
показники здоровґя;
соціально-екологічні причини, усугубляючі показники здоровґя;
сучасну концепцію управління здоровґя населення;
теоретичні основи нового господарчого механізму в охороні здоровґя.
Аналіз стану захворювання населення (загальної захворюваності, тимчасової працездатності, інвалідності, загальної і дитячої смертності) за останні два десятиліття свідчить про втрату динамізму в розвитку охорони здоровґя.
Коли в період з 1971 р. по 1980 р. зниження тимчасової непрацездатності на 100 працюючих в днях склало 8,3 %, то з 1980 р. по даний час всього на 1,2%. Зниження первинного виходу на інвалідність робочих і співробітників за ті періоди склало відповідно 20% і 8,6%, членів колгоспів – 19,3% і 1,4%.
Відмічається неувага міністерств і відомств, обґєднань, підприємств, організацій, колгоспів і радгоспів, до покращення здоровґя населення, покращення екологічної обстановки, створення сприятливих умов праці і побуту, відпочинку і спорту.
Одним із серйозних тормозів розвитку системи охорони здоровґя є пресловутий принцип залишкового фінансування галузі.
Збільшилася за останній роки загальна смертність населення, зменшилась середня тривалість життя.
Все це незважаючи на високу забезпеченість населення лікарями – при нормі 32 лікаря на 10000 чоловік, в 1991 р. в Україні було 38,4 лікаря, в 1992 р. – 39 лікарів (для порівняння в Великобританії сьогодні 19 лікарів на 10000 населення).
Незважаючи на такі високі цифри, суттєвих змін в організації медичного обслуговування не відбулося. Його характерними ознаками залишилися:
а) неблагоустроєність приміщень в лікарнях;
б) відсутність сучасної апаратури і обладнання;
в) нестача ліків, білизни, погане харчування.
Дуже гостро стоїть питання підвищення рівня професійної підготовки лікарів, а також заробітної плати медиків.
В сьогоднішніх умовах потрібно кардинально міняти підхід до проблем управління. Сьогодні потрібно управляти не охороною здоровґя, а здоровґям населення, вміти бачити причинно-наслідкові звґязки здоровґя населення з зовнішніми факторами, клімато-географічними, етнічними особливостями, інфраструктурою, способом життя населення.
Однією з важливих задач нового механізму господарювання є орієнтація галузі на “кінцевий результат” – показники здоровґя. Серед показників кінцевого результату першочергове значення мають середня тривалість життя, рівень загальної смертності, захворюваність з тимчасовою втратою працездатності, захворюваність по звертанню, індекс здоровґя, дитяча смертність.
В перспективі було б доцільно оцінку “кінцевого результату” вести по позитивним показникам здоровґя, показникам балансу, потенціалу і ресурсів здоровґя, що рекомендує сьогодні ВООЗ.
І. Баланс здоровґя – динамічний стан рівноваги біологічних і психічних функцій, обумовлених позитивними і негативними діями фізичного і соціального оточення (визначення ВООЗ).
а) Показники балансу здоровґя:
Ритм людини.
Субґєктивне відчуття благополуччя.
Соціальна адаптація.
Щоденна активність.
Виникнення і очікування продовженості майбутнього життя.
б) Наслідки негативного балансу:
Захворюваність.
Смертність.
ІІ. Потенціал здоровґя – сукупність здібностей індивідуума і особливості його поведінки, яка служить для відновлення і підтримки балансу здоровґя (визначення ВООЗ).
а) Підсумки потенціалу здоровґя:
Потенціал фізичних функцій.
Стан фмунологічної активності.
ІІІ. Ресурси здоровґя – потенціали можливості на 3-х рівнях:
Суспільства в цілому.
На комунальному рівні.
На індивідуальному рівні (визначення ВООЗ).
а) Показники ресурсів здоровґя:
Індивідуальні.
Комунальні.
Суспільні.
Реальним методом нового господарчого механізму повинно стати цільове планування, підкріплене економічною базою. В реалізації цільових комплексних програм, регіонально визначених, шляхи і проблеми досягнення більш високого рівня здоровґя, повинні брати участь всі відомства, діяльність яких і тій чи іншій мірі впливає на рівень здоровґя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Соціально-медичні аспекти нового господарчого механізму в охороні здоровґя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок