Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Оперативні методи лікування у гінекології

Оперативні методи лікування у гінекології

Назва:
Оперативні методи лікування у гінекології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,46 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему:
Оперативні методи лікування у гінекології


До оперативних втручань у гінекологічній практиці вдаються лише за умови, що консервативні методи лікування випробувані, є певність, що вони не принесуть користі і єдиним шляхом до видужання хворої, а часом і до врятування її життя є операція.
Кожна операція виконується за певними показаннями.
Показання — це сукупність причин, що зумовлюють необхідність про-ведення певного оперативного втручання.
Показання до операції повинні бути ретельно продумані лікарем та запи-сані в історію хвороби. Необхідно враховувати також наявність протипока-зань, і лише після аналізу усіх даних вирішувати питання про вид та об'єм операції, беручи до уваги вік жінки, наявність у неї дітей, бажання мати дітей у майбутньому чи, навпаки, протипоказання до вагітності за станом здоров'я. Операція, за можливістю, повинна не тільки усувати причину за-хворювання, але й не позбавляти жінку притаманних її організму функцій — менструальної, статевої, репродуктивної. «Не знищення хворого органу, не усунення його, а відновлення його цілості та усіх його функцій — ось кінцева мета усякої операції», — писав А.П. Губарєв.
Надзвичайно важливою є правильна діагностика. Слід максимально використати усі можливості клініки чи іншого гінекологічного стаціонару, щоб виявити захворювання статевих органів чи супутні хвороби, які мо-жуть бути протипоказаннями до проведення наркозу чи й самої операції, відповідним чином підготувати жінку і уникнути прикрих несподіванок під час оперативного втручання, які іноді змушують змінювати заздалегідь ви-значений план та об'єм операції. Встановивши, що до оперативного ліку-вання цієї хворої безумовно немає ніяких протипоказань, хірург повинен обрати методику операції, найбільш доцільну саме для цієї пацієнтки.
Врахування особливостей психіки хворої, що готується до операції, та охорона її від травмування та стресу є першочерговим завданням усього персоналу відділення оперативної гінекології. Недостатня чуйність у став-ленні до хворої, байдужість можуть погіршити результати навіть бездоган-но у технічному плані виконаної операції. Слід пам'ятати, що хворій дуже важко
психологічно настроїтись на необхідність оперативного втручання, і навіть жінки із сильним типом нервової системи бояться операції. Тому поведінка лікаря й усіх, хто спілкується з хворою, повинна бути впевненою, настрій оп-тимістичним. Жодних сумнівів у необхідності саме цієї операції та її позитивних наслідках для здоров'я у хворої не повинно виникати. Хворих, яких госпіталі-зовують у плановому порядку, варто розміщувати в одній палаті з тими, хто видужує після операції, і, навпаки, ізольовувати від щойно прооперованих хво-рих. Затишна обстановка у відділенні, уважне ставлення медичного персона-лу, чіткість виконання призначень створюють сприятливий психологічний клімат і полегшують хворій тривожний час очікування операції.
Проте не можна покладатися лише на психотерапевтичний ефект сло-ва, необхідно проводити медикаментозну терапію, забезпечувати повноцін-ний денний та особливо нічний відпочинок. З цією метою рекомендують новопасіт, екстракт валеріани, седуксен, сибазон, реланіум, транксен впро-довж дня та особливо на ніч.
ОПЕРАЦІЙНИЙ БЛОК
Операційний блок гінекологічної клініки складається з таких при-міщень: передопераційної, кімнати для підготовки хворої, матеріальної, операційної.
Передопераційна кімната. У цій кімнаті хірург та його помічники миють руки, одягають операційний одяг, фартухи, маски. В операційну опе-раційна бригада заходить уже готовою до одягання стерильних халатів та початку операції.
Кімната для підготовки хворої до операції. Готувати хвору до опе-рації доцільно у кімнаті, що знаходиться поруч з операційною. Це позбав-ляє її негативних емоцій від споглядання обстановки операційної, крім того, в операційній не порушується чистота і порядок.
Матеріальна кімната призначена для зберігання операційної білиз-ни, марлі, вати, інструментів. Ця кімната повинна бути ізольована від інших приміщень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Оперативні методи лікування у гінекології

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок