Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ВИМІРЮВАННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ТІЛА

ВИМІРЮВАННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ТІЛА

Назва:
ВИМІРЮВАННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ТІЛА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,24 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ВИМІРЮВАННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ТІЛА.ТИПИ ГАРЯЧОК.

ДОГЛЯД ЗА ГАРЯЧКОВИМИ ХВОРИМИ

Поняття про механізми терморегуляції

Людині, як і теплокровним тваринам, притаманна постійна температура тіла, що не залежить від температури навколишнього середовища. Це забезпечується складними процесами терморегуляції, що зумовлюється рівновагою між процесами теплоутворення та тепловіддачі.

Теплоутворення є в основному хімічним процесом. При

цьому джерелом утворення тепла є процеси окислення (спалення) ендогенних вуглеводів, жирів, частково — білків усіх клітин організму, переважно скелетних м'язів та печінки. Цей процес регулюється центральною нервовою системою (в першу чергу — гіпоталамо-гіпофізарною системою), симпатичними волокнами центральної нервової системи, гормонами залоз внутрішньої секреції: щитовидної — тироксином, надниркових — адреналіном.

Тепловіддача — процес в основному фізичний. Тепло віддається зовні процесами випромінювання та випаровування вологи з поверхні тіла (80 % тепла втрачається шкірою), випаровування води у процесі дихання (19 %), 1 % тепла втрачається з сечею та калом.

При підвищенні температури зовнішнього середовища теплові рецептори, що знаходяться у шкірі та внутрішніх органах, подають аферентні сигнали до центру терморегуляції, який знаходиться у гіпоталамусі. Звідси йдуть еферентні сигнали, переважно по симпатичних нервах. Це призводить до зменшення теплопродукції (зниження інтенсивності процесу обміну речовин), збільшення тепловіддачі: розширюються кровоносні судини тіла, що веде до посилення випромінювання тепла та потовиділення.

При зниженні температури зовнішнього середовища спрацьовують периферичні холодові рецептори та холодові рецептори внутрішніх органів. Шлях аферентних та еферентних імпульсів той самий, що й у попередньому випадку, але ефект від такого подразнення спрямований на посилення теплопродукції (посилення обміну речовин), зменшення тепловіддачі, звуження кровоносних судин, спазми непосмугованих м'язів вивідних протоків потових залоз (при цьому утворюється так звана гусяча шкіра), внаслідок чого зменшується віддача тепла шляхом його випромінювання та випаровування. У такий спосіб організм захищає себе від переохолодження.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ВИМІРЮВАННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ТІЛА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок