Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Особливості раннього дитячого віку та догляд за грудною дитиною. Народні методи лікування

Особливості раннього дитячого віку та догляд за грудною дитиною. Народні методи лікування

Назва:
Особливості раннього дитячого віку та догляд за грудною дитиною. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,44 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Особливості раннього дитячого віку та догляд за грудною дитиною. Народні методи лікування


Тривалість грудного періоду умовно визначається терміном годування дитини груд-ним молоком. У більшості дітей він закінчується до кінця 1-го року життя.
Характерною особливістю цього періоду є інтенсивний ріст тіла дитини. Це зумовлює у дітей 1-го року життя підвищену потребу в їжі. Проте органи трав-лення у них у функціональному відношенні ще недостатньо розвинені, а тому найменші огріхи у дієті здатні призвести до гострих чи хронічних розладів травлення.
У дитини раннього грудного віку енотері гається виразна функціональна недо-статність шлункової секреції.
Слизова оболонка травного каналу дуже ніжна, характеризується значним крово-постачанням і легко піддається запальним процесам.
М'язовий шар органів травного каналу розвинений відносно слабко. Через це пере-мішування харчової кашки з травними соками та її пересування по травному каналу відбувається не досить енергійно.
Стравохід у дитини відносно короткий, широкий і лійкоподібно розширюється в напрямку до ротової порожнини. Ця особливість чітко простежується у грудному віці. Ось чому діти легко та часто зригують у разі як переїдання, так і вживання недостатньо подрібненої їжі.
Шлунок у дитини розташований вертикальніше, ніж у дорослого, він має віднос-но невелику місткість (у новонародженого — приблизно 35 мл, у віці 3 міс — 100 мл, у дитини 1 року — 300 мл, 2 років — 640 мл, 3 років — 735 мл, 5 років — 880 мл, 6 років — 930 мл, 10 — 12 років — 1200 мл, у віці 18 років — 3600 мл).
У разі вигодовування грудним молоком шлунок спорожняється через 2 — 3 год, коров'ячим молоком — через 3 — 4 год. Вода затримується у шлунку близько 1 — 1,5 год. Тому у разі грудного вигодовування оптимальні проміжки між прийманням їжі становлять 3 — 3,5 год.
Знижена кількість соляної кислоти у шлунку дитини у віці до 12 років (а також її повна відсутність до 6 міс) сприяє частішому та легшому виникненню шлунково-кишкових захворювань у дітей, особливо 1-го року життя. Адже соляна кислота вияв-ляє значну бактерицидну активність стосовно більшості патогенних мікроорганізмів, що можуть потрапити до організму дитини з їжею, напоями, через брудні руки.
Погане пережовування їжі та недостатній розвиток м'язової стінки шлунка спри-яють зниженню механічної обробки їжі.
Усмоктування харчових речовин у кишках є найважливішою функцією травного каналу. Відносно тонкий шар слизової оболонки кишок сприяє швидшому всмокту-ванню у кровоносне русло продуктів травлення. Тому діти швидко наїдаються, мо-жуть "перебити" апетит цукеркою, проте так само швидко знову стають голодними. Разом із тим тонка та ніжна слизова оболонка кишок створює незначний опір про-никненню у кров з порожнини кишок токсичних речовин.
Відносно слабкий розвиток м'язів кишок у дитини не забезпечує достатню пери-стальтику, що нерідко призводить до запору, особливо за умов недостатньої рухли-вості дитини, зменшення у харчовому раціоні частки овочів та фруктів за рахунок великого вмісту макаронних, хлібо-булочних виробів. Призводить до запору і одно-манітний раціон з переважно м'ясною їжею.
У дитини до 7 років пряма кишка відносно довга. Слабкий розвиток м'язового шару, запор, що часто повторюється, можуть стати причиною випадіння прямої кишки.
Печінка у новонароджених велика, вона становить 4,3 % маси тіла (у дорослих тільки 2,8 %). Маса печінки (130 г під час народження) збільшується до кінця 1-го року життя до 320 г, до 3 років — до 450 г, до 10 років — до 800 г, а в 16 років становить 1200 г. Печінка бере участь у процесах травлення, кровотворення, кровообігу та в обміні речовин. Чутливо реагує на різноманітні шкідливі речови-ни, що всмоктуються у кров з кишок, на порушення обміну речовин, інфекції. Характерним симптомом ураження печінкової тканини є жовтяниця. У період но-вонародженості добре проявляється функція глікогеноутворення і недостатньо — дезінтоксикації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Особливості раннього дитячого віку та догляд за грудною дитиною. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок