Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> реферат: Значення нейротрофічного впливу при адаптації скелетних м’язів і рухових функцій до гіподинамії

Загрузка...

Значення нейротрофічного впливу при адаптації скелетних м’язів і рухових функцій до гіподинамії / сторінка 2

Назва:
Значення нейротрофічного впливу при адаптації скелетних м’язів і рухових функцій до гіподинамії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,79 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Коли на відповідному етапі еволюції подальше вдосконалення фізико–хімічних принципів побудови рухів виявилося неефективним з точки зору їх відповідності механічним критеріям ( потреба в швидкості, маневруванні), це призвело до виникнення нової форми рухів–створенню спеціалізованих м’язових клітин. Спеціалізація м’язових клітин на виконання рухової діяльності очевидно стала передумовою виникнення багатоклітинних організмів. Дійсно, як показують еволюційно–фізіологічні дослідження, головні структури нервово–м’язового апарату основні механізми генерації скорочення і його реалізації у вигляді взаємодії актину і міозину вперше знайдені у кишечно–порожнинних – перших в філогенетичному ряді багатоклітинних організмів [16].
Як розвивався опорно–руховий апарат після виходу тварин зі світового океану на сушу?
Для забезпечення підтримки тіла над поверхнею землі і його окремих біоланок відносно одна одної у наземних тварин використовується спеціальний тип нервово–м’язової активності, який називається м’язовим тонусом. Найбільш давній його варіант, так званий периферійний тонус, вперше появляється у земноводних у вигляді специфічної тонічної м’язової системи, здатної підтримувати тривалу статичну напругу без суттєвої затрати енергії.
Тривале скорочення тонічних м’язових волокон базується на механізмі ацетилхолінової контрактури на відміну від фазних м’язових волокон, в основі тетанічних скорочень яких лежить принцип суперпозиції поодиноких фазних скорочень. Властивість «тонічності» первинно присутня і яскраво виражена в гладких міоцитах, які у представників різних філогенетичних типів ( впритул до хребетних) використовувалася для всіх видів рухів. Проте, як відомо [9] , напруження, яке розвивають гладкі м’язи не залежать від їх вихідної довжини. З появою у земноводних жорсткого скелету і кінцівок, які чітко лімітують робочу довжину м’язів появилася, очевидно, необхідність нового рівня організації скелетних м’язів, здатного диференціювати їх напруження в залежності від вихідної довжини і розтягнення. В цьому полягає один з головних механізмів регуляції пози і рухів у ссавців. Очевидно така «логіка» еволюції призвела до того, що функція тонічності у земноводних сформувалася в складі соматичної поперечно – посмугованої м’зової тканини з фіксованою довжиною м’зів, яка уже була притаманна нищим хребетним.
Функція тонічної м’язової системи є ново набутою властивістю, а не однією з примітивних форм організації нервово–м’язового апарату. Встановлено [16], по–перше, що у безпосередніх попередників амфібій водно – хребетна система відсутня. Ймовірно, по–друге, що тонічні і фазні м’язові волокна, зокрема амфібій, походять з одного міобластичного матеріалу, і тільки в процесі диференціації під впливом нервової системи тонічні м’язові волокна набули притаманні їм характеристики. Показано, наприклад, що мембрана тонічних м’язових волокон холоднокровних після денервації здатна генерувати потенціал дії.
Таким чином, очевидним є те, що специфічні характеристики тонічної мускулатури є еволюційно набутими, тобто, як прояв термінової реакції організмів при переході їх з водного середовища на суходіл. Можна думати, що саме із–за швидкоплинності даної реакції (в еволюційному аспекті ) тонічна функція скелетних м’язів реалізувалася в першу чергу на периферії («периферійний тонус»), як безпосередня реакція на нову біомеханічну ситуацію. Ця перевага периферійних механізмів у амфібій очевидно, обумовлена низьким рівнем розвитку їх центральної нервової системи, яка втративши старі інтегративні механізми, ще не набула необхідної досконалості в нових умовах. У відповідності до сучасних уявлень про роль двохсторонньої нервово–м’язової взаємодії в диференціації нейромоторних одиниць можна припустити, що нові функціональні вимоги до м’язів в певній мірі сформували і характер їх іннервації на даній стадії еволюції.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Значення нейротрофічного впливу при адаптації скелетних м’язів і рухових функцій до гіподинамії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок