Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Скачати реферат: Значення нейротрофічного впливу при адаптації скелетних м’язів і рухових функцій до гіподинамії

Значення нейротрофічного впливу при адаптації скелетних м’язів і рухових функцій до гіподинамії / сторінка 4

Назва:
Значення нейротрофічного впливу при адаптації скелетних м’язів і рухових функцій до гіподинамії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,79 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Особливої уваги заслуговує помітне збільшення в камбалоподібному м’язі (КМ) міозинів з легким ланцюгом ЛЦ–3. В нормі КМ містить тільки сліди цього фрагменту молекули міозину. Як відомо, він входить в структуру молекули тільки двох ізоформ „швидкого” міозину, і з ним асоціюється висока АТФазна активність швидких м’язових волокон [26].
Одночасно у швидких м’язах (ДРП) виявлена перебудова популяцій міозинів зі збільшенням ізоформ „повільних” міозинів з одночасним зменшенням швидкості скорочення м’язових волокон.
Гістохімічно встановлено, що гіподинамія викликає різке зменшення активності окисних ферментів в повільних м’язових волокнах КМ до рівня їх активності в швидких гліколітичних міонах. В цьому ж скелетному м’язі спостерігалася перебудова спектру ізоферментів лактатдегідрогенази, що свідчить про гальмування процесів аеробного дихання і активації гліколітичного шляху метаболізму.
Аналіз отриманих результатів щодо впливу гіподинамії показує, що реакція скелетних м’язів на відсутність впливу гравітації має системний характер. При цьому вираженість і спрямованість змін в різних м’язах залежить від ступеня їх участі в у функції підтримання пози, а також в анатомо–топографічних і біомеханічних особливостей м’язів.
Порівняння характеру змін скорочувальних властивостей анти– гравітаційних м’язів – повільних і швидких з одного боку, і швидких м’язів– згиначів з другого, дозволяє допустити, що їх пристосування до умов гіподинамії відбувається по різному. Очевидно, в антигравітаційних м’язах можна виділити ознаки двох типів активної адаптації. Проявом одного з них є зворотна атрофія від бездіяльності з втратою сили , а також еластичності, яка може бути наслідком часткової заміни функціональних білків білками строми. Другий тип проявляється перебудовою популяції міозинів у волокнах скелетних м’язів, які забезпечують підтримання пози і як результат зростання швидкості їх скорочення.
В швидких м’язах–згиначах практично не виявлено ознак реакції першого типу. Пристосувальні процеси другого типу в них або слабо проявляються функціонально, або призводять до гіпертрофії і сповільнення скорочення.
Різниця в реакціях м’язів, що підтримують позу і швидких м’язів–згиначів в умовах гіподинамії, очевидно обумовлена їх різним функціональним призначенням оскільки характер їх діяльності змінюється в цих умовах також неоднаково.
3. Біомеханічний аналіз механізмів впливу гіподинамії на фізіологічні властивості скелетних м’язів
На препаратах ізольованих м’язів вивчали ефекти тривалої гіпокінезії (30–120 діб), гіподинамії в ампутаційній моделі (до 3 місяців), а також впливу прискорень + 2 G. Скорочувальні властивості препаратів скелетних м’язів вивчали після гіпокінезії, гіподинамії ( модель «вивішування») і впливу прискорень однакової тривалості – 22 доби. Досліджували ті ж самі м’язи і параметри скорочення, що і в дослідах з моделювання гіподинамії, за винятком тривалої гіпокінезії, де вивчали також скорочувальні властивості підошвинного м’язу (ПМ).
Виявлено, що гіпокінезія тривалістю 22 і 30 діб не викликає достовірного зменшення маси скелетних м’язів. Навпаки, виявлено зростання відносної (до маси тіла) маси камбалоподібного м’язу. Водночас не встановлено суттєвих змін амплітуди тетанусу і абсолютної сили препаратів ізольованих м’язів. На препаратах м’язових волокон після 22 діб гіпокінезії виявлена тенденція до збільшення середнього діаметру, а також тенденція до зростання ізометричного скорочення і працездатності м’язових волокон КМ.
Після більш тривалої гіпокінезії (90 діб) в КП м’язі і після 120 діб в довгому розгиначі пальців виявлено зменшення амплітуд поодиноких і тетанічних відповідей та стійкості до втоми. Проте, в цей період не встановлено зміни абсолютної сили. „Патагномонічним” для цієї моделі виявилося вибіркове сповільнення ізометричного скорочення КМ і ПМ після 90 і 120 діб експерименту: збільшення часу розвитку тетанусу (до половини максимуму)– на 51 і 25% відповідно і часу пів розслаблення – на 31 і 43% відповідно (Р < 0,01).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Значення нейротрофічного впливу при адаптації скелетних м’язів і рухових функцій до гіподинамії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок