Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> реферат українською: Значення нейротрофічного впливу при адаптації скелетних м’язів і рухових функцій до гіподинамії

Загрузка...

Значення нейротрофічного впливу при адаптації скелетних м’язів і рухових функцій до гіподинамії / сторінка 5

Назва:
Значення нейротрофічного впливу при адаптації скелетних м’язів і рухових функцій до гіподинамії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,79 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 

Силове розвантаження м’язів плеча в результаті ампутації дистальної третини передпліччя (ампутаційна модель гіподинамії) супроводжувалося достовірним зменшенням маси медіальної головки трьохголового м’язу плеча, порівняно з контрлатеральною кінцівкою (на 26%). При цьому не виявлено різниці в значеннях силових характеристик. Проте, виявлено зменшення (на 28%) амплітуди тетанусу і абсолютної сили плечового м’язу (на 15%)( Р< 0,01).
Очевидно, що суттєвим фактором в описаних ситуаціях є не тільки силове розвантаження м’язів, але й виключення тонічного компоненту рухів. Саме тому, коли інактивації піддані і швидкі і повільні скелетні м’язи, в останніх більш виражені зміни швидкісних характеристик. Результати досліджень показують, що при відсутності опори задніми кінцівками КМ більш чутливий, ніж ДРП.
Таким чином, отримані результати ілюструють, що незалежно від біомеханічних особливостей розглянутих моделей інактивованих м’язів гіпокінезія призводить до деякої перебудови фізіологічних характеристик м’язів, які мають ознаки функціональної недостатності.
4.Нейротрофічний контроль і механізми функціональної пластичності скелетних м’язів в умовах гіподинамії
В цілому отримані результати свідчать про високу мінливість, або динамічність скорочувальних властивостей скелетних м’язів в умовах гіподинамії й гіпокінезії. Розглянемо, які реальні основи цієї мінливості і що можна сказати про її механізми.
У 80–тих роках були опубліковані результати, які в протилежність думці про відносно жорстке ендогенне програмування різних фенотипів м’язових волокон, дозволили сформулювати положення про динамічний характер диференціації скелетних м’язів і поліморфізм м’язових фенотипів. Воно базується на властивостях м’язових волокон різних фенотипів змінювати скорочувальні властивості у відповідності з функціональними вимогами [11]. Подальший розвиток цієї ідеї призвів до формування точки зору, згідно якої різні типи м’язових волокон не представляють в дійсності різні клітинні типи, але є тільки крайніми проявами експресії єдиного генотипу [13].
На нашу думку, в основі мінливості генотипу м’язового волокна лежить поліморфізм скорочувальних білків і лабільність типу енергетичного метаболізму м’язових волокон. В кінцевому результаті функціональний тип м’язового волокна і скелетного м’язу в цілому визначається експресією конкретного міозину, яка задається як власною програмою міогенних клітин, так і впливом екзогенних факторів. Вплив послідніх опосередкований центральною нервовою системою і реалізується комплексом факторів, об’єднаних поняттям „нейротрофічний контроль”. Він є найбільш реальний в результаті переносу аксонним током до м’язу специфічних хімічних речовин (нейротрофінів), які синтезуються в перікаріоні мотонейронів спинного мозку [22].
Вище було показано, що скорочувальні властивості скелетних м’язів різного функціонального призначення трансформуються в експериментальних умовах, в тому числі в умовах гіподинамії й гіпокінезії, в строгій відповідності зі змінами зовнішніх механічних вимог до кожного з них. Чи пов’язана ця перебудова будь–яким чином з мотонейронами ?
Електрофізіологічне тестування мотонейронів (амплітудно–часові характеристики моно – і полісинаптичних відповідей ) в умовах гіпокінезії дозволило встановити, що саме в другій половині експерименту (120–ти добова гіпокінезія), коли достовірно проявляється різниця в ефектах гіпокінезії на різні скелетні м’язи, генералізоване до цього підвищення збудливості в мотонейронах (відповідних сегментів) спинного мозку набуває ознак диференціації; в екстензорному мотонейронному пулі воно змінюється зменшенням збудливості і зберігаються ознаки стійкої гіперполяризації в мотонейронах флексорних м’язів. В тій же ситуації і приблизно в ті ж терміни гіпокінезії цитохімічно встановлені ознаки дедиференціації нервових клітин спинного мозку у вигляді зменшення вмісту в них РНК і білків та суттєвого зниження їх концентрації.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Значення нейротрофічного впливу при адаптації скелетних м’язів і рухових функцій до гіподинамії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок