Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Скачати безкоштовно: Значення нейротрофічного впливу при адаптації скелетних м’язів і рухових функцій до гіподинамії

Загрузка...

Значення нейротрофічного впливу при адаптації скелетних м’язів і рухових функцій до гіподинамії / сторінка 7

Назва:
Значення нейротрофічного впливу при адаптації скелетних м’язів і рухових функцій до гіподинамії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,79 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 

Не виключено, таким чином, що взаємодія оперативного і гомеостатичного контурів регулювання, наприклад в процесі адаптації до нових умов рухової активності, здійснюється в декотрому континіумі регуляційних підсистем (нервово– рефлекторних, нейрогуморальних, нейротрофічних), які відрізняються одна від одної часом реалізації ефектів в широкому діапазоні ( від мілісекунд до днів і тижнів) і, можливо, перекривається по цьому параметру.
Висновки. 1.Висока чутливість скелетних м’язів наземних ссавців до зміни величини гравітаційного поля Землі обумовлена єволюційно. Їх реакція на гіподинамію має системний характер, але її прояв в різних м’язах залежить від ступеня їх участі в антигравітаційній діяльності, їх функціонального і метаболічного профілю і характеру змін біомеханічних вимог до кожного конкретного скелетного м’язу.
2. Найбільшу чутливість до гіподинамії мають, як і треба було очікувати, антигравітаційні мязи, які в тій чи іншій мірі приймають участь в підтримці тіла над поверхнею опори. Судячи по результатах дослідження, в космічних польотах та в умовах гіпокінезії у них виникають адаптаційні реакції двох типів: атрофія від бездіяльності і перебудова функціонально–метаболічного профілю відповідних фенотипів м’язових волокон. Про те, що оба типи пристосувальних реакцій є активними процесами і здійснюються за посередництвом нервової системи, свідчать зміни з боку аксом’язових синапсів.
3. В скелетних м’язах, які забезпечують підтримання пози ці адаптивні зміни обумовлені впливом гіподинамії і викликані безпосередньо зменшенням силового навантаження на м’язи і дефіцитом тонічного компоненту рухів. Функціональні прояви змін в швидких м’язах, очевидно, – наслідок поведінкової адаптації тварин до сукупності факторів (гіпокінезії й гіподинамії). Адаптаційні зміни під час 120 добової гіпокінезії є зворотними.
4. Є всі підстави стверджувати, що адаптаційні зміни скелетної мускулатури під час експериментальної гіподинамії і в стані невагомості під час космічних польотів ( при відсутності превентивних заходів), можуть стати під час періоду реадаптації однією з причин рухових розладів внаслідок десинхронізації відновлюючих процесів в системі оперативного управління рухами і нервового контролю структурно–функціональної організації скелетних м’язів.


Список джерел
Бузулина В.П., Мачинский Г. В., Носова Е. А., Степанцов В. И. Влияние 30 – суточной гипокинезии на некоторые физиологические и биохимические показатели при максимальной физической нагрузке.– Косм. биол. и авиакосмич. мед.–1988.–№6.– С.40–43.
Бурковская Т. Е., Ворожцова С. В., Гундорина В. М., Назаров В. М., Фронтасьева М. В. Элементный состав костной ткани мышей в норме и при гипокинезии.-Косм. биол.и авиакосмич. мед. – С. 51-55.
Вернадський В.И. Биохимические очерки.– М; – Л.: Изд–во АН СССР, 1940.– 249 с.
Волков Е.М., Полетаев Г.И. Нейротрофический контроль функциональных свойств поверхностей мембраны мышечного волокна// Механизми нейрональной регуляции мышечной функции.–Л.: Издательство «Наука», Ленинградское отделение.–1988.– С.5–25.
Воробъев Е.И., Газенко О.Г., Генин А.М., Егоров А.Д. Результаты медицинских исследований длительных пилотируемых польотов по програме «Салют –6»// Космич. Биол. и авиакосмич. мед.– 1984.– Т.18.–№1.–С. 14–29.
Газенко О. Г., Григорьев А. И., Ильин Е. А. Медико – биологическое обеспечение пилатируемой экспедиции на Марс // Земля и Вселенная.–1988.–№5.– С.15-20.
Газенко О.Г., Генин А.М., Ильин Е.А. Адаптация к невесомости и ее физиологические механизмы // Изв.АН СССР.Сер. биол.–1980.–№ 1.–С.5–18.
Гехт Б.М., Касаткина Л.Ф., Санадзе А.Г. Трофический потенциал мотонейрона и проблема компенсаторной иннервации в патологи// Механизмы нейрональной регуляции мышечной функции.–Л.: Издательство «Наука», Ленинградское отделение.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Значення нейротрофічного впливу при адаптації скелетних м’язів і рухових функцій до гіподинамії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок