Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Скачати: Значення нейротрофічного впливу при адаптації скелетних м’язів і рухових функцій до гіподинамії

Значення нейротрофічного впливу при адаптації скелетних м’язів і рухових функцій до гіподинамії

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Значення нейротрофічного впливу при адаптації скелетних м’язів і рухових функцій до гіподинамії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,79 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Значення нейротрофічного впливу при адаптації скелетних м’язів і рухових функцій до гіподинамії


Експериментальне дослідження присвячене вивченню впливу гіподинамії й гіпокінезії на структурно–функціональні властивості скелетних м’язів. Встановлено, що найбільшу чутливість до впливу гіподинамії мають антигравітаційні скелетні м’язи в яких спостерігаються реакції двох типів: атрофія від зменшення впливу гравітації і бездіяльності й перебудова функціонально–метаболічного профілю відповідних фенотипів м’язових волокон. Оба типи реакцій обумовлені послабленням нейротрофічного впливу нервової системи.
Механізми адаптації скелетних м’язів ссавців до гіподинамії в 1980 році вперше були розглянуті в аспекті уявлень про нервовий контроль структурно–функціональної організації скелетної мускулатури [19]. Отримані за останні 20 років дані підтвердили як актуальність даної проблеми, так і перспективи використання цього підходу для аналізу механізмів впливу гіподинамії на скелетні м’язи. Пілотовані польоти великої тривалості ( понад 300 діб) свідчать про те, що при раціональній організації трудової діяльності космонавтів і систематичному виконанні превентивних заходів (фізичних навантажень, спеціального одягу ) людина може не тільки пристосуватися до умов тривалого космічного польоту, але й активно виконувати свої специфічні функції в цих умовах (4). Проте, не дивлячись на постійне удосконалення системи фізичних вправ і навантажень на борту орбітальних станцій, при тривалих польотах в скелетній мускулатурі людини розвиваються зміни, які класифікуються як „ функціональна атрофія” [5].
Для правильного розуміння механізмів зміни рухових функцій, як і інших ефектів гіподинамії у людини, їх дослідження бажано по можливості „ідеалізувати” „звільняти” від втручання, продиктованих турботою про збереження здоров’я космонавтів, і тим самим наближати до ситуації лабораторних досліджень на тваринах. Починаючи з 1973 року, цей принцип був реалізований в систематичних дослідженнях з тваринами на біосопутниках серії „Космос” [6].
Даний аналітичний огляд являє собою узагальнення результатів як власних, так і опублікованих іншими авторами результатів лабораторних досліджень впливу гіподинамії на скелетні м’язи. Аналіз результатів в поєднанні з даними літератури підпорядкований одній меті – визначити, яка роль нейротрофічного контролю в адаптаційних змінах скелетних м’язів, які виникають в умовах гіподинамії.
1. Еволюційні передумови гравітаційної залежності структурно–функціональної організації скелетної мускулатури
Розгляд даного питання є важливим, як це буде видно із подальшого викладу. Тільки „вихід в космос” дав реальні факти для його предметного і всестороннього аналізу. Проте, результати деяких теоретичних викладів, а також еволюційно–фізіологічні дослідження дають певні уявлення проте, в якій мірі руховий апарат наземних ссавців відчув в процесі свого розвитку вплив гравітаційного поля Землі [19].
Можна вважати загальновизнаним, що здатність до пересування в просторі і часі, швидкість, маневреність й економічність рухів є головними факторами прогресу в еволюції живих організмів.
Загальна форма тіла і ступінь асиметрії організму, це похідні від способу і характеру його пересування, що в свою чергу визначається силою і спрямованістю гравітаційного поля Землі. На нашу думку, розвиток симетричних структур, зокрема формування скелету у найпростіших, розпочинається тільки тоді, коли тіло тварин набуває значної маси. Ця думка перекликається з відомим постулатом В.І. Вернадського [3] про різну залежність мікро – і макрооб’єктів від сили земного тяжіння.
Теоретичний аналіз цього питання призводить до гіпотези про те, що еволюція біологічної рухливості – від її найпростіших не м’язових факторів (внутрішньоклітинне переміщення цитоплазми та її органел, амебоподібні рухи, джгутиковий механізм руху ) до сучасних форм руху за допомогою скелетних м’язів – відбувається відповідно до принципу кінетичної досконалості.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Значення нейротрофічного впливу при адаптації скелетних м’язів і рухових функцій до гіподинамії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок