Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки

Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки

Назва:
Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,08 KB
Завантажень:
520
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки

Завдання ЛФК.: нормалізація тонусу ЦНС та кортико-вісцеральних взаємовідносин, поліпшення психоемоційною стану, стимуляція кровообігу, трофічних і регенераторних процесів у шлунку, дванадцятипалій кишці та інших органах травлення; профілактика застійних явищ, спайкових процесів у черевній порожнині.

Протипоказання: виражений больовий синдром, багаторазове блювання, кровотеча, пенетрація виразки, гострі перивісцерити.

Для хворих на виразкову хворобу спеціальними є вправи для м'язів живота, діафрагми, промежини, вправи на розслаблення.

ЛФК призначають на 2—5-й день після затухання гострого болю та основних клінічних симптомів захворювання. У 1-й період (розширений ліжковий та палатний режими) показані дихальні вправи, особливо статичного характеру, з акцентом на нижньогрудне та діафрагмальне дихання в положенні лежачи на спині, з розслабленням усіх м'язових груп. Фізичні вправи, які виконують ритмічно і монотонне, посилюють процеси гальмування в корі та сприяють зменшенню болю. Призначають прості гімнастичні вправи для малих і середніх м'язових груп у повільному темпі з невеликою кількістю повторень у положенні лежачи та сидячи. Не можна застосовувати вправи, які підвищують внутрішньочеревний тиск, допускають м'язове напруження, різку зміну ритмів, швидкий темп. Тривалість процедури 8—10 хв., потім — 15 хв.

У 2-й період, який починається після переведення хворого на вільний режим, приєднують складніші гімнастичні вправи для всіх м'язових груп із наростаючим зусиллям у положеннях лежачи, сидячи, стоячи, в упорі на колінах. Вправи для м'язів передньої черевної стінки виконують без напруження. Інтенсивність навантаження невелика. Тривалість процедури ЛГ 20—25 хв. Крім ЛГ хворим рекомендують заняття РІГ.

У 3-й період — він відповідає фазі неповної або повної ремісії захворювання—дозволяють виконання вправ, які підвищують внутрішньочеревний тиск, складних вправ для всіх м'язових груп з предметами, координаційного характеру, дозованої ходьби та інших циклічних навантажень, спортивних ігор. Інтенсивність фізичного навантаження середня Тривалість процедури ЛГ ЗО—35 хв.

Сегментарно-рефлекторний масаж призначають у фазі затухаючого загострення та ремісії. При цьому діють на паравертебральні зони й остисті відростки СVII—СIII, DIX—DV, у хворих на виразкову хворобу шлунка — тільки зліва, дванадцятипалої кишки — з обох боків та, крім того, роблять акцент на рівні DII—DIV. Ефективність процедури підвищує поєднання масажу з прийманням мінеральної води (слов'янівська, смирновська, єсентуки № 4, № 17, нафтуся та ін.).

До вибору фізіотерапевтичних процедур підходять обережно. У разі різкого загострення захворювання та схильності до кровотечі вони протипоказані. У гострий період використовують солюкс, УВЧ, електрофорез лікарських речовин на ділянку шийних симпатичних вузлів та ендоназально, гальванізацію серединних нервів, електросон; після ліквідації гострих явищ — парафін, озокерит, лікувальну грязь, діатермію, індуктотермію на епігастральну ділянку. Призначають хвойні, радонові та перлинні ванни, кліматотерапію.

1. ВП — лежачи на спині, руки на животі. Підняти руки нагору і за голову — вдих. Повернутися в ВП — видихнув. Вправа виконується повільно і ритмічно. Повторити 4—6 разів.

2. ВП — те ж. Черевний подих. При видиху трохи втягти живіт, при вдиху м'яза живота розслабити. Повторити 2—3 рази.

3. ВП — лежачи на спині. Руки уздовж тулуба. Одночасне згинання і розгинання стіп і кистей у кулака. Повільно, ритмічно. Подих довільне не затримувати. Повторити 8—10 разів.

4. ВП — те ж. Повільне почергове згинання ніг без відриву стіп від постелі. При згинанні — выдох, при розгинанні — вдих. Повторити 5-б раз.

5. ВП — то ж. Повільно розлучити руки в сторони — вдих. Повернутися в ВП — видихнув. Повторити 4—б раз.

6. ВП — те ж. Повороти на правий бік і лівий. Поставити ліву ногу до сідниці; повільно відштовхуючи лівою ногою від постелі, повернутися на правий бік. Повернутися в ВП. Подих довільний, не затримувати. Так само повернутися на лівий бік. Повторити 2—3 рази.

7. ВП — те ж. Повільно зігнути ноги і поставити стопи до сідниць, спираючи на лікті і стопи підняти таз, повернутися в ВП. Подих довільне, не затримувати. Повторити 3—4 рази.

8. ВП — те ж. Розслабити всі м'язи, закрити ока. Відпочинок 1 хв.

9. ВП — те ж. Одночасне згинання і розгинання рук у ліктьових суглобах і кистей у куркуля з невеликою напругою. Повільно і ритмічно. Подих довільне, не затримувати. Повторити 6—8 разів.

10. ВП — те ж. Повільно за допомогою рук сісти і повільно проробити круговий рух головою по ходу годинної стрілки і проти. Подих довільне, не затримувати. Повторити 4—5 разів у кожну сторону.

11. ВП—сидя на ліжка, ноги опущені, руки на поясі. Повернути тулуб вправо, руки в сторони — выдох, повернутися в ВП — вдих. Те ж у ліву сторону. Повторити 3—4 рази.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок