Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Пошкодження кісток і суглобів. Вивихи. Переломи. Класифікація

Пошкодження кісток і суглобів. Вивихи. Переломи. Класифікація

Назва:
Пошкодження кісток і суглобів. Вивихи. Переломи. Класифікація
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,76 KB
Завантажень:
632
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Пошкодження кісток і суглобів. Вивихи. Переломи. Класифікація


ВИВИХ (Luxatio) – це повне стійке зміщення суглобових поверхонь кінців кісток з розривом капсули суглоба і звязок. Неповне зміщення називається підвивихом (subluxatio). Вивих прийнято називати за периферічною кісткою. Наприклад, вивих у плечовому суглобі – це вивих плечової кістки, вивих у скронево-нижньощелепному суглобі – це вивих нижньої щелепи і т.д. Виняток становлять вивихи хребців, коли вивихнутими вважається проксимальний хребець.
КЛАСИФІКАЦІЯ. За походженням усі вивихи ділять на вроджені і набуті. Останні, в свою чергу, - травматичні і патологічні. Причиною вроджених вивихів, які виникають ще у внутрішньоутробному періоді, є неправильний або неповний розвиток суглобових поверхонь, внаслідок чого настає їх взаємне зміщення. Найчастіше зустрічається вроджений вивих стегнової кістки.
Набуті вивихи утворюються в процесі життєдіяльності організму і звичайно є результатом травми.
Травматичний вивих – це результат надмірного зовнішнього насилля, патологічний – виникає на фоні первинного патологічного процесу в суглобі (туберкульоз, сифіліс, пухлина), ускладненням якого він є. Патологічні вивихи не вимагають особливого насилля і часто є результатом надмірного скорочення мязів.
Іноді вивихи виникають повторно в одному і тому самому суглобі навіть внаслідок невеликої травми. Спостерігаються вони частіше в плечовому і скронево-нижньощелепному суглобах. Це так звані звичні вивихи. Головними їх причинами є розтягнення суглобової капсули і звязкового апарату суглоба (приклади з пацієнтом із звичним вивихом плеча в процесі).
Вивихи ділять на свіжі (до 3-х діб після травми), несвіжі ( до 2-х діб після травми) та застарілі (після 3-х тижнів).
ПАТОМОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ. При вивиху ушкоджується суглобова сумка, звязки і прилеглі мякі тканини. Розрив суглобової сумки може бути незначним або великим. Разом з ушкодежнням звязкового апарату може відірватися частина кістки або рвуться мязи.
Поряд з вивихом можуть ушкоджуватися близько розташовані судини і нерви. Розрив дрібних рудин викликає незначну кровотечу в суглоб. Стиснення нервових стовбурів супроводжується руховими, чутливим або трофічними розладами.
Зрідка зустрічаються відкриті вивихи, при яких ушкоджується шкіра або слизові оболонки, оголюються суглобові поверхні кісток. Це дуже небезпечно у звязку з проникненням інфекції і розвитком запалення суглоба.
За своєчасного вправлення кістки отвір у суглобовій сумці заростає, кров розсмоктується, мязи і суглоб відновлюють свою функцію.
Несвоєчасно вправлений вивих стає застарілим. Суглобова сумка зморщюється, хрящ суглобової поверхні перетворюється в сполучну тканину, а сама кістка повільно атрофується. Внаслідок асептичного запалення довкола також розвивається сполучна тканина. При вивихах у плечовому та кульшовому (рідше інших) суглобах під впливом рухів, які хворі намагаються робити, довкола головки плечової і стегнової кісток формується утворення, схоже на капсулу, що виділяє рідину, яка нагадує синовіальну. Утворюється так званий новий суглоб – неартроз, псевдоартроз (хибний суглоб).
КЛІНІКА І ДІАГНОСТИКА. Клініка досить характерна, у звязку з чим діагностування не має серйозних труднощів. Для цього необхідно зібрати анамнез, у процесі якого зясувати механізм травми, час від моменту ушкодження, первинність або повторність вивиху у даної особи. Хворі скаржаться на біль у травмованому суглобі і порушення в ньому функції.
Під час обєктивного обстеження помітна деформація суглоба, неприродне вимушене положення кінцівки, повязане із зміною її повздовжньої осі. Це найбільш характерна ознака вивиху. При ньому змінюється довжина кінцівки.
Під час пальпації визначається, що суглобова поверхня однієї кістки порожня, а другої – розташована в незвичному для неї місці. Ділянка суглоба набрякла, під шкірою зявилися синці.
ЛІКУВАННЯ. Лікування хворих із вивихами складається з трьох етапів: 1) вправлення (репозиція вивихнутого кінця кістки);
2) утримання вправленої кістки в правильному положенні;
3) відновлення працездатності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Пошкодження кісток і суглобів. Вивихи. Переломи. Класифікація

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок