Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Види (типи) загоювання ра

Види (типи) загоювання ра

Назва:
Види (типи) загоювання ра
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,58 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ВИДИ (ТИПИ) ЗАГОЮВАННЯ РАН
Описані фази (стадії) ранового процесу притаманні загоєнню будь-якої рани.
Але дещо відрізняється кількісно і якісно перебіг у рані біохімічних та морфологічних процесів при загою-ванні ран різаних, з тісно замкнути-ми краями, насамперед операційних (зашитих), і ран зяючих, особливо за-бито-рваних чи з дефектом тканин (шкіри).
Якщо перші — різані, з замкнути-ми краями — гояться без нагноєння і швидко, в середньому через тиждень, то другі — зяючі, з нагноєнням — протягом 2—4 тиж і більше. Ці клі-нічно різні типи загоювання ран були відомі лікарям ще в сиву давнину, а в XIII ст. були науково сформульовані їх характеристики. Бруно Лангобурго запропонував термін — загоювання первинним (per primam intentionem) та вторинним (per secundam intenнатягом.
У разі загоювання первинним на-тягом запальний процес у рані про-являється слабко: набряк тканин не-значний, почервоніння не буває, ексудат, якщо і є, то короткочасно і має серозний характер, між краями рани малопомітний шар фібрину, який практично закриває доступ у рану мікрофлори і уже через добу пе-ретворюється на епітеліальне покрит-тя. В глибоких відділах рани грану-ляційної тканини утворюється (мал. 54) дуже мало і вона дуже відрізняєть-ся від звичайної грануляційної, капі-ляри в ній утворюються шляхом зуст-річного надходження з країв рани че-рез фібринні щілини, без утворення сліпих петельок. Міцність рани на розрив розвивається швидше і дося-гає максимуму раніше, ніж у разі загоєння вторинним натягом. Рана гоїться через 5—10 діб. Рубець мало-помітний (особливо коли його вісь збігається з вісями скорочувальних елементів шкіри), відновлення ткани-ни в анатомічному і функціональному відношенні практично повне, хоча за архітектурою рубець епітелію від-різняється від нормального відсутні-стю в ньому потових залоз та волося-них цибулин.
Загоєння рани первинним натягом відбувається за умови тісного змикан-ня рівних малоушкоджених країв рани, мінімальної кількості в рані мертвих тканин, відсутності чи не-значної кількості в ній мікробів, відсутності в рані сторонніх тіл, згуст-ків крові (гематоми), якщо не триває кровотеча. Вирішальним, однак, є тісне змикання країв рани. Без цьо-го, тобто у разі зяяння рани, вона не може загоїтися первинним натягом. Первинним натягом звичайно гоять-ся операційні та багато різаних ран. Велике значення для реалізації загоєн-ня первинним натягом мають і загальні умови. У разі порушення загального стану людини (цукровий діабет, гіпо-вітамінози, анемія та гіпопротеїнемія, порушення імунної системи, іннер-вації ділянки локалізації рани; на-явність інфекційного захворювання), а також дії деяких місцевих негатив-них чинників, наприклад, забруднен-ня мікрофлорою рани, надмірне стя-гування її швами, загоєння первин-ним натягом може не відбутись. У особливих випадках рани можуть навіть зовсім не загоїтися, перетворюючись на хронічні виразки.
Вторинним натягом загоюються всі, незалежно від походження, зя-ючі рани. Це насамперед рани з ве-ликою кількістю в них мікрофлори та некротичних тканин, сторонніми тіла-ми, гематомами тощо. Оскільки такі особливості притаманні головним чи-ном рвано-забитим ранам або ранам іншого походження із втратою значної маси тканини (шкіри), в літературі країн Заходу такі рани (вони звуться ви-різаними та вирваними) розглядають-ся окремо від ран різаних.
Таблиця 3. Відмінності загоєння ран первинним
та вторинним натягом
Первинний натяг |
Вторинний натяг
Мінімальна втрата тканин, у тому числі за рахунок некрозу Рани звичайно не містять мікрофлори (стерильні або з мінімальною кількістю й) Загоювання відбувається швидко Ексудату нема чи мінімальна кількість серозного Закінчується практично без макроскопічне помітної грануляційної тканини Звуження рани (скорочення) мінімальне (здійснюється головним чином за допомогою швів) Реепітелізація мінімальна |
Значна кількість некротичних тканин та втрата тканин Рани значно забруднені мікрофлорою або інфіковані Загоювання відбувається повільно Ексудація велика, ексудат гнійний
Грануляційна тканина утворює широкий рубець Звуження рани (скорочення) велике, рана закривається за його допомогою
Реепітелізація велика, і без скорочення рана не здатна закритися
У разі загоєння рани вторинним натягом процеси дещо відрізняються кількісно і якісно (табл.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Види (типи) загоювання ра

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок