Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Р. ВІРХОВ. (Про основи целлюлярной і гуморальну патологію)

Р. ВІРХОВ. (Про основи целлюлярной і гуморальну патологію)

Назва:
Р. ВІРХОВ. (Про основи целлюлярной і гуморальну патологію)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,70 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Р. ВІРХОВ. (Про основи целлюлярной і гуморальну патологію)
Висловлені основи світогляду Р. Вірхова показані позитивні сторони і відома однобічність целлюлярної і гуморальної теорій. Проаналізовані теорія і практика прозекторської діяльності цих учених, виявлено значення целлюлярної і гуморальної патології для розвитку клініко-анатомічного напряму сучасної патологічної анатомії.
Вступ
У 1971 р. медична громадськість відмічає дві дати: 150 років з дня
народження Рудольфа Вірхова. Майже сучасники, він залишив незгладимий слід в розвитку патології; основні праці їх мають нескороминуще значення. Багато ідей, виказаних цими видатними ученими, за минуле сторіччя зазнали значну еволюцію, але для розуміння Прогресу теорії і практики медицини пригадати основи навчань її реформаторів середини минулого століття корисно, повчально і цікаво.
Оцінити історичну роль Р. Вірхова розвитку патології можна лише при ознайомленні з оригіналами їх численних праць. На основі такого ознайомлення і написана справжня стаття. Нерідко Р. Вірхов представлялися як антиподи, основоположники несумісних навчань. Це справедливо лише частково. Не дивлячись на непримиренні суперечності гуморальної і целлюлярной патології, Р. Вірхов в поглядах на задачі патологічної анатомії, на зв'язку її з біологією, фізіологією і клінікою багато в чому були однодумцями і обидва зробили багато що для того, щоб затвердити патологію як однієї з найважливіших природно-історичних дисциплін, що зіграли /существенную / роль вразвітії теорії і практики медицини.
ВІРХОВ Рудольф (Virchov Rudolf, 1821—1902) — німецький учений-патолог і політичний діяч, один з основоположників наукової медицини, творець наукової системи, відомої під назвою «целлюлярная патологія».
У 1843 р. Закінчив мед. Ф-т Берлінського ун-та і одночасно захистив докт. Дисертацію. З 1846 р. — прозектор в лікарні Шарите (Берлін). З 1847 г.— доцент Берлінського ун-та. У 1848 р. відряджався до Силезію для вивчення епідемії черевного тифу; на підставі зібраних під час відрядження матеріалів сформулював свої погляди на патологію і епідеміологію інфекційних хвороб і відзначив значення, соціальних чинників в їх розповсюдженні. У 1849 р. Р. Вірхов як активний учасник політичних подій (буржуазно-демократична революція 1848—1849 рр.) вимушений залишити Берлінський ун-т і переїхав у Вюрцбург, де до 1856 р. очолював кафедру патологічної анатомії університету; у 1856 р. повернувся до Берліна і до кінця життя керував кафедрою патологічної анатомії і загальної патології Берлінського ун-та і одночасно був директором Ін-та патології. У 1847 р. Р. Вірхов заснував журнал «Архів патологічної анатомії, фізіології і клінічної медицини», в к-ром друкувалися його наукові праці (журнал видається і понині під назвою «Virchows Archiv fur pathologische Anatomie und Physiologie und fur klinische Medizin»).
Опубліковане ок. 1000 наукових робіт Р. Вірхова, присвячених гл. обр. характеристиці і патогенезу загальних патологічних процесів і найважливіших хвороб людини. Вже в ранніх роботах він виказав думку, що в основі ряду патологічних процесів лежать морфол. Зміни в клітках тканин, а не в крові і лімфі, як вважали представники пануючого в патології гуморального напряму. Спираючись на дані подальших своїх досліджень, він сформулював теорію целлюлярной патології (див.), яку висловив в роботах «Целлюлярная патологія» (1855) і «Целлюлярная патологія як навчання, засноване на фізіологічній і патологічній гістології» (1858). Ця теорія охоплювала всі сторони життєдіяльності організму і з'явилася логічним розвитком клітинної теорії (див.), що інтенсивно розробляється в першій половині 19 в. Р. Вірхов, використовуючи структурні принципи будови організмів, творчо застосував їх для пояснення патологічних процесів і вважав, що матеріальним субстратом хвороби є клітка — основна структурна одиниця складного організму, його перша морфол. ступінь. Він писав, що вся патологія є патологія клітки, що вона відчутний субстрат патологічної фізіології, наріжний камінь в твердині наукової медицини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Р. ВІРХОВ. (Про основи целлюлярной і гуморальну патологію)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок