Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> КЛАСИФІКАЦІЯ ВАКЦИН

КЛАСИФІКАЦІЯ ВАКЦИН

Назва:
КЛАСИФІКАЦІЯ ВАКЦИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,14 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“КЛАСИФІКАЦІЯ ВАКЦИН”


Вакцини (лат. vacca — корова) — препарати, що складаються з ослаблених, вбитих збудників хвороб чи продуктів їхньої життєдіяль-ності. Ці специфічні речовини дістали назву від противіспяного пре-парату, виготовленого з вірусу коров'ячої віспи. Метод щеплень за допомогою вакцин називають вакцинацією, або імуніза-цією.
Творцем наукової теорії запобігання інфекційним захворюван-ням за допомогою виготовлених в лабораторії вакцин був засновник медичної мікробіології Л.Пастер. Вперше вакцинацію було здійсне-но в 1796 р. англійським лікарем Е.Дженнером, який штучно прище-пив дитині коров'ячу віспу, в результаті чого ця дитина набула іму-нітету до натуральної віспи.
Вакцини врятували людство не тільки від віспи. Переможено тяжку дитячу хворобу поліомієліт, вакцина БЦЖ виявилася досить ефективною проти туберкульозу. За допомогою вбитих мікробів або виділених з них антигенів створюється стійкий імунітет до кору, кок-люшу, правця, газової гангрени, дифтерії та багатьох інших інфек-ційних захворювань. Велика надія покладається на вакцинопрофі-лактику у боротьбі з ВІЛ-інфекцією, вірусними гепатитами і маля-рією.
Сучасні вакцини поділяють на чотири групи:
а) вакцини, які виготовляють із живих збудників з ослабленою вірулентністю (проти віспи, туберкульозу, чуми, сибірки, сказу, грипу, полімієліту та ін.);
б) вакцини з убитих патогенних мікробів (холерна, черевноти-фозна, коклюшна, лептоспірозна, поліомієлітна тощо);
в) анатоксини (виготовляються з екзотоксинів відповідних збуд-ників обробкою їх 0,3-0,4 %-м розчином формаліну і витриму-ванням при температурі 38-40 °С протягом 3—4 тижнів). Добуті у такий спосіб дифтерійний, правцевий, стафілококовий, холер-ний та інші анатоксини знайшли широке застосування в практи-ці;
г) хімічні вакцини (їх виготовляють не з цілих бактеріальних клітин, а із хімічних комплексів, добутих шляхом обробки сус-пензії клітин спеціальними методами; наприклад, для профілак-тики черевного тифу і правця застосовують хімічну сорбовану вакцину з О- і Vi- антигенів черевнотифозних бактерій і очище-ного концентрованого правцевого анатоксину).
Інактивовані (убиті)  вакцини 
Інактивовані вакцини одержують шляхом впливу на  мікроорганізми хімічним шляхом чи нагріванням. Такі  вакцини є досить стабільними і безпечними, тому що не можуть викликати реверсію вірулентності. Вони часто не вимагають збереження на холоді, що зручно в практичному використанні. Однак у цих  вакцин мається і ряд недоліків, зокрема, вони стимулюють більш слабку імунну відповідь і вимагають застосування декількох доз (бустерні імунізації).
Вони містять або убитий цілий  мікроорганізм (наприклад цельноклеточная  вакцина проти коклюшу, інактивована  вакцина проти сказу,  вакцина проти вірусного гепатиту А), або компоненти клітинної чи стінки інших частин збудника, як наприклад в ацеллюлярній вакцині проти коклюшу, кон’югованій вакцині проти гемофилусной чи інфекції у вакцині проти менінгококковій інфекції. Їх убивають фізичними (температура, радіація, ультрафіолетове світло) чи хімічними (спирт, формальдегід) методами. Такі  вакцини реактогени, застосовуються мало (коклюшна, проти гепатиту А).
Інактивовані  вакцини також є корпускулярними. Аналізуючи властивості корпускулярних  вакцин також варто виділити, як позитивні так і їхні негативні якості. Позитивні сторони: Корпускулярні убиті  вакцини легше дозувати, краще очищати, вони довгостроково зберігаються і менш чуттєві до температурних коливань. Негативні сторони:  вакцина корпускулярна - містить 99 % баласту і тому реактогена, крім того, містить агент, використовуваний для умертвіння мікробних кліток (фенол). Ще одним недоліком інактивированной вакцини є те, що мікробний штам не приживляється, тому вакцина слабка і вакцинація проводиться в 2 чи 3 прийоми, вимагає частих ревакцинацій (АКДС), що сутужніше в плані організації в порівнянні з живими вакцинами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: КЛАСИФІКАЦІЯ ВАКЦИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок