Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Алкоголь - ворог здоров'я

Алкоголь - ворог здоров'я

Назва:
Алкоголь - ворог здоров'я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,56 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Алкоголь — лютий ворог здоров’я. Зловживання ним негативно позначається на здоров'ї та зовнішньому ви-гляді людини. Дехто вживає спиртне для того, щоб «за-спокоїти» свої «розхитані» нерви. Люди, які прагнуть розслабитися в такий спосіб, часто потрапляють в ситу-ацію, коли вживання алкоголю стає для них шкідливою звичкою.
Досить поширеною є думка, що одна чарка — навіть корисна для здоров'я. Людям, які її поділяють, слід па-м'ятати про те, що «100 грамів» вивільняють майже 700 калорій, які організм не в змозі використати.
Зловживання алкоголем негативно позначається на зовнішньому вигляді людини: обличчя набрякає, очі втрачають блиск, під ними з'являються мішки. У п'я-ниць часто синіє ніс, кровоносні судини обличчя постійно розширені у зв'язку з втратою еластичності стін-ками судин і постійною кисневою недостатністю.
Зловживання спиртним негативно впливає на роботу серця і нирок, сильно ушкоджує нервову систему. Воно призводить до розпаду вітаміну В1, що ще більшою мі-рою погіршує стан нервової системи у тих, хто п’є.
Боротьба з пияцтвом має велике соціально-економіч-не, морально-виховне, правохоронне, соціально-гігієнічне значення. За розрахунками вчених «витверезення» забез-печило б підвищення продуктивності праці на 10 % у сфері матеріального виробництва. Лише це могло б пе-рекрити ті кошти, які нині виручаються від продажу ал-когольних виробів.
Спиртне справляє різноманітну й різнобічну дію на людину і, зокрема, на її нервову систему. Ефект дії по-лягає насамперед у впливі алкоголю на нервову систе-му, а відтак і на весь організм.
Однак передусім слід пам'ятати, що алкоголь діє на нервові клітини кори головного мозку, тобто на ті елементи, які й «вивели мавпу в люди», а також на нер-вові клітини нервового стовбура мозку, які забезпечують саморегуляцію найважливіших життєвих функцій людського організму.
Той, хто вживає алкоголь, частіше страждає на за-хворювання серцево-судинної системи, шлунково-киш-кового тракту, печінки, органів дихання. При цьому в таких людей, як правило, переважають хронічні форди захворювань з тимчасовою втратою працездатності.
Отже, поряд з негативними медичними і соціальними наслідками, для питущого (скорочення тривалості жит-тя, соматоневрологічні захворювання, деградація особи, алкогольні психози, нещасні випадки, промисловий, побутовий і транспортний травматизм, асоціальність пове-дінки), значних втрат зазнає і суспільство в цілому.
Алкоголізм, на відміну від інших захворювань, опо-середковано негативно впливає як на здоров'я людей, яким доводиться спілкуватися з особами, які зловжива-ють спиртним, так і на соціальні психологічні установки членів суспільства.
Вважають, що алкоголізм, який розвинувся у одного члена суспільства, стосується не тільки хворого, а й не менше 7—10 чоловік з його найближчого оточення, які мають з ним сімейні, родині, побутові або професійні стосунки. Отже, кожний випадок зловживання алкого-лем затримує, гальмує розвиток суспільства і завдає шкоди його членам.
У нашій країні протягом багатьох років здійснюється комплекс адміністративних, правових і медичних захо-дів, спрямованих на попередження пияцтва й алкоголіз-му. Однак за наказом вони не припиняться. Потрібна на-полеглива, тривала робота, щоб повсюдно утвердити тверезість як норму, закон нашого життя. Необхідно ви-ховувати в людині такі якості і створювати такі умови, за яких зловживання спиртним стало б неможливим.
Наркоманія і токсикоманія — катастрофа людства. В останні роки набула актуальності проблема наркоманій і токсикоманій— хвороб, які в себе штучно викли-кає людина. Переважна більшість хворих починають зловживати наркотиками в молодості, тому наркоманію слід розглядати у зв'язку з психологічними особливос-тями цього вікового періоду.
Схильність до зловживання наркотиків спостеріга-ється у осіб морально нестійких, навіюваних, психічно незрілих, нездатних до спрямованих вольових зусиль, оцінки наслідків своїх дій, позбавлених усвідомлення відповідальності перед суспільством.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Алкоголь - ворог здоров'я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок