Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Електрохірургія

Електрохірургія

Назва:
Електрохірургія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,17 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Електрохірургія”


Електрохірургія полягає у використовуванні радіочастотного (РЧ) електричного струму для розрізання тканин або коагуляції. Низькочастотні електричні струми (нижче за 100,000 Гц) можуть викликати нейром’язеву стимуляцію, яка може привести до поразки пацієнта електричним струмом або викликати відчуття електрошоку.
Деякі електрохірургічні системи працюють з частотами до 4,000,000 Гц (4 Мгц), проте утримання подібних високочастотних струмів в дроті представляє значні труднощі унаслідок дій паразитних опору місткості і індуктивності. Системи на основі електронно-променевої трубки звичайно працюють з частотою приблизно 4 Мгц. Системи WEM працюють з частотою 480,000 Гц (480 Кгц), що є компромісним рішенням між цими двома протилежностями.
Існує три основні хірургічні ефекти, які можна отримати за допомогою електрохірургії: десикація або припікання, електрохірургічне розрізання і фульгурація.
Десикація
З трьох вищеназваних хірургічних ефектів, десикація є найпростішою з технічної точки зору, оскільки можна використовувати тимчасову хвилю будь-якої форми, розрізання або коагуляцію, і потрібні тільки низькі рівні потужності. Вона полягає в коагуляції без іскроутворення. Електричний струм проходить через тканину, нагріває її і поволі видаляє воду, що міститься в тканині. Перед проведенням десикації з активним електродом, що має добрий електричний контакт з тканиною, необхідно пам'ятати про те, що електрод не повинен містити суху або обвуглену тканину. Десикацію можна проводити з використанням однополярних або біполярних висновків; проте біполярний висновок є оптимальним для даної функції і не приводить до виникнення розрізів або фульгурації. Навіть при високих рівнях потужності при використовуванні біполярного висновку спостерігається надзвичайно низька схильність до розрізання або фульгурації. У принципі, однополярний висновок призначений для розрізання і фульгурації. При використовуванні однополярного висновку для десикації необхідно застосовувати низькі рівні потужності для мінімізації ефектів розрізання і коагуляції. Десикацію з системами WEM можна виконати з будь-якою тимчасовою хвилею – CUT (“розрізання”), BLEND (“змішаний”) і COAG (“коагуляція”). Точний рівень потужності залежить від площі активного електроду, тому що чим більше площа зіткнення, тим більший струм буде потрібен для створення такої ж густини струму. Коагуляція за допомогою біполярних хірургічних щипців є дійсним прикладом десикації. Десикация також відбувається тоді, коли хірург використовує однополярні хірургічні щипці для стиснення судини і припинення кровотечі. Тимчасові хвилі мають велике значення тільки для розрізання і фульгурации.
- Малопотужна коагуляція без искроутворення
- Електрод в тісному контакті з тканиною
- Глибока коагуляція, що розповсюджується по радіусу
- Відносно гладкий рубець світло-коричневого кольору
- Типовий струм = 0,5 AMP RMS
Електрохірургічне розрізання
Електрохірургічне розрізання полягає в нагріванні кліток тканини з такою швидкістю, що вони вибухають унаслідок що утворилися всередині пари. Цей процес також відомий як “випаровування кліток”. Створюване тепло розсівається парами; отже, воно не проводиться до суміжних кліток. При переміщенні електроду і його зіткненні з іншими клітками тканини, вони вибухають і таким чином створюють розріз. Важливо пам'ятати, що електрохірургічний розріз досягається за допомогою іскроутверенняя на тканині. Тимчасова хвиля розрізання є безперервною синусоїдою з робочою частотою генератора (480 Кгц).
- Електрод відокремлений від тканини тонким паровим шаром
- Короткі і інтенсивні іскри випаровують клітки
- Малий гемостаз
- Типовий струм = 0,1 AMP RMS
Фульгурація
Фульгурація полягає в створення іскріння від електроду до тканини з мінімальним ефектом розрізання (малюнок 3). Фульгурація дозволяє проведення коагуляції сильної кровотечі. Тимчасова хвиля коагуляції складається з короткострокових радіочастотних спалахів синусоїди. Частота синусоїди рівна 480 Кгц, і спалахи відбуваються з частотою приблизно 30 Кгц (30,000 раз в секунду).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Електрохірургія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок