Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Лікування рослинами. Період максимального функціонування органів. Народні методи лікування. Народні методи лікування

Лікування рослинами. Період максимального функціонування органів. Народні методи лікування. Народні методи лікування

Назва:
Лікування рослинами. Період максимального функціонування органів. Народні методи лікування. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,48 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Лікування рослинами. Період максимального функціонування органів. Народні методи лікування. Народні методи лікування


З природних методів лікування в народній медицині українців, як і багатьох інших народів, основним було й лишається лікування росли-нами. Фітотерапія українського народу має свою специфіку.
Протягом століть вироблялися певні навички, традиції щодо збиран-ня лікарських трав, їх сушіння, зберігання та виготовлення лікарських форм. У народі велику увагу приділяють часові збирання рослин. За-готовляють лікарські рослини у сухі, погожі дні, після того, як спаде ранкова роса, бажано у першу половину дня. Щоправда, деякі травоз-навці вважають, що найкращий час для збирання трав — нічний, бо саме вночі рослини вбирають з грунту більше вологи та корисних речовин і виділяють непотрібні компоненти. Тобто вночі рослини ніби самоочищаються.
У деяких районах, зокрема на Поліссі, певні види трав заготовляли при світлі місяця, бо нібито саме тоді вони набували особливої цілю-щої сили. До них належать тополя чорна, верба біла, осика, яловець, обліпиха та ін. Можливо, й мали рацію давні травознавці, які твердили, що надземну частину рослини треба збирати на молодику, бо саме він стимулює найбільшою мірою приплив соків до надземної частини рос-лин, а ось корені, навпаки, треба копати "на старому місяцеві" , бо тоді вони найсоковитіші.
Дотримували традиції збирати зілля там, "де не чути голосу півня", "куди не доноситься собачий гавкіт", тобто у відлюдних місцях, да-леко від населених пунктів, у лісах, на високогірних полонинах. По-декуди, зокрема в Карпатах, збирають трави рано-вранці, "до схід сонця", по росі, бо вважається, що після обіду вони вже не мають такої сили .
Здавна збирання лікарських рослин приурочували до дня Аграфе-ни Купальниці (6 липня) за новим стилем. Цей день ще називають "Аграфени — зле коріння". Знахарі шанували його ще й тому, що за ним наставав славнозвісний день Івана Купайла — час, коли трави володіють властивістю чарувати. Напередодні свята Івана Купайла люди поспішали в гори та ліси, щоб перед сходом сонця назбирати різних трав. У ніч на Івана Купайла творяться дивні речі. Саме в цю ніч, за переказами, цвіте перунів вогнецвіт — один із видів папороті. Травам, зібраним у цей день, приписували особливо цілющу силу: нібито "пла-кун-трава", зірвана у Купальську ніч, не тільки лікує, а й передає свої цілющі властивості іншим травам та квітам. На Івана Купайла збирали парило звичайне, звіробій звичайний, гадючник в'язолистий, лопух ве-ликий, полин гіркий та звичайний.
Збирання трав приурочували й до інших свят. На Маковея (1 серп-ня) збирали трави, в'язали їх у пучки, перевивали стеблами з жита й пшениці, окроплювали свяченою водою. Із зілля, зібраного в цей день, перевагу віддавали городнім культурам (мак, соняшник, морква, кріп, коноплі) та культивованим рослинам (м'ята, любисток, рута).
Збирали трави й на Семена Злата (10 травня), котрого вважали покровителем рослин, який дарував їм цілющі сили.
Зі Спасом (19 серпня) в народі пов'язують гарячі жнива, дозрівання городніх та садових культур.
Отож народ здавна обожествляв Природу, всіляке зело і шукав у них захисту від численних недуг.
Збирати треба лише здорові рослини у період максимального накопичення в них біологічно активних речовин. Не слід збирати забруднені рослини, наприклад, такі, що ростуть поблизу залізничних та автомобільних шляхів, промислових підприємств, а також уражені хворобами, шкідниками тощо.
Після заготівлі сировину не можна залишати в тарі довше ніж 3 — 4 год, а квітки глоду колючого, листки блекоти та дурману, траву горицвіту весняного — понад 1—2 год, адже вони пресуються та самозігріваються внаслідок виділення тепла при диханні ще не відмерлих частин рослин.
Траву збирають під час цвітіння, квітки — на початку розкриття пуп'янків, лист-ки — після того як сформуються, до цвітіння рослини або на початку його.
Корені, кореневища та цибулини збирають восени, коли зів'яне надземна частина, або рано навесні, коли стебла та листки тільки починають відростати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Лікування рослинами. Період максимального функціонування органів. Народні методи лікування. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок