Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Методи променевої терапії

Методи променевої терапії

Назва:
Методи променевої терапії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,99 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
МЕТОДИ ПРОМЕНЕВОЇ ТЕРАПІЇ
ДАЛЬНЬОДИСТАНЦІЙНА ТЕРАПІЯ
Вирослі науково-технічні можливості і досягнення у області вивчення будови і використовування атома, отримання все нових і нових частинок сприяють успіхам фізики іонізуючих випромінювань. Вони дозволяють розробляти нові і удосконалити існуючі методи променевої терапії. Початкові показники, використовувані в класифікації методів променевої терапії, можуть бути різними. Є класифікації, засновані на залежності від просторового розташування джерела випромінювання по відношенню до тіла людини, вживаного виду випромінювання, технічних прийомів, умов радіаційного захисту персоналу і хворих і ін.
З методичних позицій вважаємо доцільним розглянути класифікацію, що розділяє методи променевої терапії залежно від просторового розташування джерела випромінювання по відношенню до тіла людини і вживаного виду іонізуючого випромінювання. Джерело випромінювання можна розташовувати по відношенню до патологічного осередку поза організмом, з боку шкірних покривів — зовнішнє опромінювання. Якщо джерело випромінювання знаходиться усередині тіла, метод визначається як внутрішнє опромінювання._
Зовнішнє опромінювання може бути проведене з різних ргс-стоянь між джерелом випромінювання і опромінюваною поверхнею. (У променевій терапії прийняте позначення: відстань джерело — поверхня — РІП). Найбільш ширше використовуваним в променевій терапії методом є дальнедістанционний метод, при якому РІП складає від 30 см до 4 м.
Згідно рекомендаціям Міжнародного Агентства по атомній енергії (МАГАТЕ, 1959), опромінювання при РІП від 25 до 1,5 см визначається як блізкодістанционний метод променевої терапії. Найпоширенішими є методи опромінювання при РІП 1.5—7,5 см. Розташування джерела випромінювання безпосередньо на опромінюваній поверхні називається контактним методом і здійснюється за допомогою апплікаторов, виготовлених у-ізлучателей.
При внутрішньому опромінюванні джерело випромінювання може бути введений в організм різними шляхами: per os або парентеральний, зокрема внутрілімфососудістим шляхом. При цьому відбувається інкорпорація ізотопу в організмі з виборчим накопиченням, його в тому або іншому вогнищі або тканині. Безпосереднє занурення джерела випромінювання в пухлину визначається як внутрішньотканинним метод променевої терапії. Розташування джерел випромінювання в природних порожнинах тіла виділене в метод внутріполсстной променевої терапії.
У сучасній променевій терапії використовуються ті методики опромінювання, які забезпечують радіаційну безпеку вчасно опромінювання пацієнтів. Підведення іонізуючого випромінювання до області патологічного осередку з максимально можливою його поразкою при одночасному зниженні променевого навантаження в навколишніх нормальних тканинах організму грунтується на просторовому розподілі дози в опромінюваному об'ємі тканин. До даного поняття відноситься формування полів просторових розподілів доз в опромінюваному об'ємі, зміна абсолютної величини проникаючого пучка проміння з глибиною, розташування точки максимуму дози і інші параметри доз.
Оптимізація цього процесу досягається упровадженням в клінічну практику важких ядерних частинок, що володіють специфічним розподілом доз в порівнянні з електромагнітними видами радіації. Існуючі методи променевої терапії дозволяють впливати на патологічний осередок, який в організмі може розташовуватися на різній глибині, починаючи від поверхні шкіри або слизистої оболонки. З цією метою променеву терапію проводять іонізуючими випромінюваннями в широкому діапазоні низьких, середніх і високих енергій — від 10 кеВ до сотень мега-електрон-вольт. Разом з електромагнітними випромінюваннями використовують заряджені і незаряджені частинки. Останніми роками променева терапія проводиться у-лучамі радіоактивних елементів, рентгенівським випромінюванням, гальмівним випромінюванням високої енергії, р*- і а-частіцамі, швидкими електронами, протонами, нейтронами, обговорюється можливість клінічного застосування негативних п-мезонів, прискорених важких іонів і інших частинок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Методи променевої терапії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок