Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Основні принципи побудови і функціонування АСУ в охороні здоровґя

Основні принципи побудови і функціонування АСУ в охороні здоровґя

Назва:
Основні принципи побудови і функціонування АСУ в охороні здоровґя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,98 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Л Е К Ц І Я
Основні принципи побудови і функціонування АСУ в охороні здоровґя


План
1. Поняття "модель" і система управління охороною здоров'я.
2. Основні принципи побудови і функціонування АСУ охорони здоров'я.
3. Інформаційне забезпечення АСУ "охорони здоров'я"
4. АСУ "Міськохорони здоров'я" як одна із форм територіальних АСУ охорони здоров'я.
5. Функціональні підсистеми АСУ "охорони здоров'я".
5.1. Підсистема "Єанепід".
5.2. АСУ "Швидка медична допомога"
5.3. АСУ "кадри".


Охорона здоров'я з позиції управління є вкрай складною системою з різнопрофільними, багатомірними ієрархічними структурами.
Галузева система захоплює всі існуючі ланки управління охороною здоров'я від окремих установ до Міністерства охорони здоров'я.
Для побудови автоматизованої системи управління охороною здоров'я (АСУ охороною здоров'я) виходять із організованої структури управління.
Для цього в першу чергу необхідно представити об'єкти управління в вигляді окремої моделі, яка дозволила б описати всі процеси, що протікають на мові зрозумілій для ЕВМ.
На основі системного аналізу і системного підходу з використанням ряду математичних дисциплін, методології управління будуються моделі оптимального функціонування галузевої системи і їх управління.
Модель управління здоровўя є не тільки інструментом для одержання додаткової інформації, але і поглиблює знання про структуру і властивості досліджуваного явища, дозволяє підійти до вирішення питання оптимального розподілу кадрів і ресурсів, оптимізації процесів масових медичних оглядів і диспансеризації населення, пошуку оптимального співвідношення між затратами і ефективністю. Рішення самих задач здійснюється шляхом примінення електронно-обчислювальної техніки і системи АСУ.
Вирішення задач управління самої системи з використанням методів економо-математичного моделювання здійснюється поетапно:
На першому етапі - створюється робоча описова модель, в якій відображаються основні риси вивчаємих обўєктів, процесів, явищ, маючих найбільш важливе значення для вирішення постановленої задачі.
На другому етапі - здійснюється формалізація постановленої задачі і розробляється математична модель на основі описаної моделі першого етапу.
На третьому етапі - перехід математичних моделей ( аналітичних чи заснованих на методі статистичних досліджень) на «машину» мову для дослідження моделі на ЕОМ (програми на алгоритмичних мовах).
Четвертий етап - рішення конкретних задач на основі створених економіко-математичних моделей.
Ряд потрібних для управління показників діяльності системи охорони здоровўя вимірюються косвенно, шляхом математичного моделювання механізму досліджуваного обўєкту (явища). При побудові математичних моделей складних систем з використанням ЕОМ приймаються до уваги тільки основні фактори, характиризуючі закономірності описуваних об'єктів (явищ) і відкидаються другорядні, малоістотні фактори.
Отже, система - чисельність елементів, що знаходяться в відношені і зв'язаніодин з одним, створюючих визначину підлісність, єдинство.
Модель - відтворення системи в вигляді визначеної схеми зв'язку блоків.
Шляхом формалізації ітипізації структури охорони здоров'я виділяють функціональні блоки моделі охорони здоров'я ("Профілактика","Лікування", "Медична наука", "Планування"), забезпечуючі блоки ("Кадри", "Ресурси", "Матеріально - технічне постачання) і блоки управління охороною здоров'я ("Мінохорона здоров'я", "Облохорона здоров'я", "Міськохорона здоров'я" і ін.).
Система прийняття рішень по управлінню об'єктом заснована на приміненні математичних методів і технічних засобів автоматичної обробки інформації управління, являє собою автоматизовану систему управління (АСУ).
Принципіально відміною АСУ від системи автоматичного управління (САУ) заключається в тому,що в останньому управління об'єктом здійснюється без прямої участілюдини (вона виконує функцію лише контрольну).
2. Основні принципи побудови іфункціонування АСУ охороною здоров'я
Автоматизована система управління охороною здоров'я, створена на основімедико-математичної моделі, являє людино-машину систему, забезпечуючу автоматизований збір і обробку інформації, необхідної для управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Основні принципи побудови і функціонування АСУ в охороні здоровґя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок