Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Електрофорез

Електрофорез

Назва:
Електрофорез
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,90 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Електрофорез.
Термін електрофорез походить від грецького: електричний і несу, переношу. Під явищами електрофорезу розуміють рух під впливом електричного поля заряджених дисперсійних частинок (твердих частинок, крапельок рідини, бульбашок газу) в певному дисперсійному середовищі (рідкому або газоподібному).
Теоретичні основи електрофорезу.
Швидкість руху зарядженої дисперсійної частинки можна визначити на основі рівноваги між електрорушійною силою ( Белек. ), що дії на такий макроіон, і силою тертя ( F-rep. ), тобто опору, який чинить дисперсійне середовище руху частинки, і виражається законом Стокса:
 
Рушійна електрична сила, в даному випадку, буде визначатися загальним зарядом дисперсійної частинки і напруженістю прикладеного електричного поля:
Fелек. = qE;
При рівновазі цих сил, швидкість руху частинки буде рівною:
Де:
и - швидкість руху частинки;
Е- напруженість прикладеного електричного поля;
Ю - коефіцієнт в'язкості середовища;
r - радіус частинки;
q- заряд частинки.
Отже, швидкість руху частинки буде залежати від її розмірів (г) та величини заряду (q ). Частинки, які різняться розмірами та величиною заряду, будуть рухатися з різною швидкістю в даному електрофоретичному середовищі. За певний відрізок часу вони пройдуть різні відстані, тобто розділяться. На цьому і базується електрофоретичне розділення речовин.
Однак, співвідношення між швидкістю руху частинки ( и ) та її зарядом( q ) є справедливим тільки для простих за будовою іонів які рухаються в середовищі, що не містить інших заряджених частинок.
На практиці електрофорез проводять в умовах які значно відрізняються від описаних вище, а саме:
Електрофорез проводять в буферних середовищах, які є складними електролітами;
Електрофоретично розділяють складні дисперсійні суміші: суспензії, емульсії, ліофобні колоїдні системи, ліофільні золі;
Дисперсійні електрофоретичні частинки, в буферному розчині, як правило мають міцелярну будову, що змінює величину та природу їх заряду.
. Електрокінетичний потенціал.
Дисперсійні частинки в електролітичному дисперсійному середовищі завжди мають на своїй поверхні електричні заряди, які визначають їх поверхневий потенціал фо. Цей поверхневий потенціал виникає по різному у дисперсійних частинок з активними та інертними поверхнями іоногенно або адсорбційно:
1. Дисперсійні частинки з активною поверхнею мають іоногенні групи, ступінь дисоціації яких і визначає їх поверхневий заряд.
2. Частинки з інертною поверхнею не несуть іоногенних груп, а заряд на їх поверхні виникає в наслідок специфічної адсорбції іонів з дисперсійного середовища. Поверхневий потенціал такого дисперсійного макроіону в розчині електроліту електростатично компенсується іонами протилежного знаку, які дифузійно орієнтуються навколо поверхні дисперсійної, частинки у вигляді іонної "атмосфери". Ці іони називають компенсуючими або протиіонами. Таким чином на поверхні розділу фаз (дисперсійна частинка дисперсійне середовище) виникає подвійний електричний шар.
При русі такої дисперсійної частинки відносно дисперсійного середовища буде відбуватись розрив подвійного електричного шару по площині ковзання. В наслідок чого дисперсійне, середовище і дисперсійна фаза стануть протилежно зарядженими, тобто між ними виникне електрокінетична різниця потенціалів.
Таку різницю потенціалів називають електрокінетичним потенціалом або Ј (дзета)-потенціалом.
Величина електрокінетичного потенціалу описується рівнянням Гельмгольца-Смолуховського :
де: и - швидкість руху дисперсної частинки;
g, - електрокінетичний потенціал частинки;
eo - диелектрична проникливість вакууму;
є - диелектрична проникливість електрофоретичного середовища;
Е - напруженість прикладеного електричного поля;
з - коефіцієнт в'язкості електрофоретичного середовища.
Виходячи з рівняння Гельмгольца-Смолуховського швидкість руху дисперсійної частинки при електрофорезі буде рівною:
;
Рухаючись з різною швидкістю дисперсійні частинки за певний фіксований проміжок;часу будуть проходити в дисперсійному середовищі різний відрізок шляху, тобто розділятись.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Електрофорез

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок