Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Відділи аптеки: запасів,рецептурно-виробничий, готових лікарських форм, ручного продажу

Відділи аптеки: запасів,рецептурно-виробничий, готових лікарських форм, ручного продажу

Назва:
Відділи аптеки: запасів,рецептурно-виробничий, готових лікарських форм, ручного продажу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,70 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Відділи аптеки: запасів,рецептурно-виробничий, готових лікарських форм, ручного продажу


Відділ запасів
Основною задачею відділу є прийом і збереження медикаментів і інших медичних виробів, що надійшли з аптечного складу й інших баз постачання, відпуск їхнім іншим відділам аптеки, лікувально-профілактичним і іншим установам, філіям аптеки, кіоскам, аптечним пунктам, лоткам. У відділі запасів здійснюється готування концентрованих розчинів лікарських речовин, напівфабрикатів, внутріаптечна заготівля ліків по часто повторюваних прописах, а також розфасовка лікарських засобів.
Основним обладнанням матеріальних кімнат є закриті шафи, у яких зберігаються медикаменти, штучні товари, перев'язні матеріали.
Сконструйовано комплект збірно-секційного устаткування для матеріальних кімнат і підвальних приміщень аптек. Комплект являє собою шафи з полками і шухлядами, вертушками різних розмірів для збереження різних груп товарів. Секції шаф можна розташовувати в залежності від розміру і форми приміщення. Таке устаткування забезпечує раціональне збереження товарів. Шафи різної конструкції, але усі вони одного розміру і мають єдину форму. Завдяки цьому створюється однаковість в устаткуванні і приємний зовнішній вигляд.
Українським науково-дослідним інститутом фармації розроблене устаткування для матеріальних кімнат і підвальних приміщень аптек різних категорій з урахуванням нормативу товарного запасу і видів упакування лікарських засобів. Устаткування складається з окремих секцій.
З метою подальшого поліпшення забезпечення населення і лікувально-профілактичних установ лікарськими засобами затверджений тимчасовий обов'язковий асортиментний мінімум медикаментів для госпрозрахункових аптек у розрізі категорій. Введення такого асортименту зобов'язує фармацевтичний персонал організувати постійний і діючий контроль за наявністю і своєчасним поповненням медикаментів,, а також забезпечити безвідмовний відпуск усіх включених в обов'язковий асортиментний мінімум медикаментів відповідно до встановлених правил їх відпустки.


Рецептурно-виробничий відділ
Основним завданням відділу є прийом рецептів, готування, контроль і відпуск ліків. Крім завідувача відділом і його заступників, тут працюють провізори-технологи (рецептарі-контролери, асистенти), провізори-аналітики (хіміки-аналітики), фармацевти (асистенти) і фасувальники. Провізори-технологи можуть одночасно виконувати обов'язки заступника завідувача відділом.
На кожнім робочому місці для прийому рецептів і відпуску ліків передбачене спеціальне вікно з пристроєм, що захищає працівника аптеки від краплинної інфекції і забезпечує гарну звукопровідність.
Зі спеціального устаткування встановлюються стіл для провізора-технолога; вертушка для збереження приготовлених лік. Вона складається з площадки на роликах з укріпленим на ній центральним стрижнем, на якому обертаються диски-полки.
Кожен диск розділений по радіусі перегородками на сектори з указівкою номера (від 00 до 99 чи від 1 до 00). Приготовлені ліки розставляють у сектори по ознаці двох останніх цифр номера. Номера на секторах 10, 20 на відміну від номерів 01, 02 мають червоний чи інший яскравий колір — це дозволяє швидко орієнтуватися при пошуку потрібних ліків для відпустки його хворим.
Вертушка для внутріаптечних заготівель має висувні шухляди для збереження сухих лікарських засобів і відділення з полками для рідких ліків. є Металева шафа для збереження ліків, які містять отрутні, наркотичні речовини, а також рефрижератор чи холодильна шафа для збереження швидкопсувних ліків. У великих аптеках виділяються окремі робочі місця провізора-технолога для прийому рецептів і відпуску ліків. В аптеках, де один провізор-технолог здійснює прийом рецептів і відпуск ліків, на його робочому місці зосереджене все необхідне для прийому рецептів і тут же встановлюються вертушки, холодильник для лік.


Відділ готових лікарських форм
Завідувачем відділом і його заступником можуть бути особи з вищою і середньо фармацевтичною освітою. У відділі працюють провізори-технологи і фармацевти (рецептарі-контролери).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Відділи аптеки: запасів,рецептурно-виробничий, готових лікарських форм, ручного продажу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок