Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Аномалії зубочелюстної системи

Аномалії зубочелюстної системи

Назва:
Аномалії зубочелюстної системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,42 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
АНОМАЛІЇ ЗУБОЧЕЛЮСТНОЇ СИСТЕМИ


Для структуризації матеріалу пропоную розглянути аномалії зубочелюстной системи по наступних розділах:
аномалії окремих зубів (їх величини, форми, числа, положення)
аномалії зубних рядів
аномалії прикусу
Аномалії окремих зубів. Аномалії величини зубів
Гігантські зуби - це зуби з невідповідний великими коронками. Гігантські зуби зустрічаються частіше при постійному прикусі і рідше при молочному. Звичайно гігантськими бувають різці верхньої або нижньої щелепи, але можуть бути і інші зуби.
Етіологія цієї аномалії форми зубів відома, передбачаються порушення процесу розвитку, що приводять до злиття зачатків зубів, а так само порушення діяльності ендокринної системи. Гігантські зуби можуть викликати аномалії положення інших зубів, перешкоджати прорезиванію сусідніх зубів, обумовлювати скупченість зубів. Іноді вони розташовуються поза зубним рядом. Основний недолік гігантських зубів - їх незвичайний вигляд, що звертає на себе увагу оточуючих, тобто вони не відповідають естетичним вимогам.
Лікування полягає у видаленні гігантських або сусідніх з ними зубів. Якщо після видалення їх і виправлення положення решти зубів залишаються проміжки в зубному ряду. Їх заповнюють шляхом протезування.
Дрібні зуби - це зуби з невідповідний маленькими коронками, що мають правильну форму. Дрібні зуби зустрічаються при постійному прикусі. Частіше за інші зуби дрібними бувають різці, особливо верхні бічні.
Етіологія цієї аномалії невідома, передбачається, що причини такої невідповідності величини зубів і щелеп можуть бути спадковими, тобто поєднання дрібних зубів одного з батьків і крупних щелеп - іншого.
Дрібні зуби звичайно розташовуються з великими проміжками і порушують своїм виглядом гармонію особи.
Лікування полягає в покриття таких зубів коронками з пластмаси або у видаленні їх і подальшому протезуванні.
Аномалії положення зубів
Вестибулярне відхилення - зсув зубів кнаружі від зубного ряду. У вестибулярному положенні можуть знаходитися один або декілька зубів верхньої або нижньої щелепи. Найчастіше зміщуються різці.
Причинами можуть бути: затримка зміни молочних зубів, недолік місця в зубному ряду, неправильне положення зачатка зуба, наявність надкомплектних зубів, шкідливі звички, порушення носового дихання.
Лікування полягає в переміщенні вестибулярний розташованих зубів в піднебінному напрямі і утриманні їх в правильному положенні.
Високе або низьке розташування зубів - зсув зубів у вертикальному напрямі. На верхній щелепі супраокклюзія є високим розташуванням зуба, що не доходить до площини стулення зубних рядів, а інфраокклюзія - висунуте, низьке по відношенню до оклюзійної площини положення зуба, а інфраокклюзії - низьке положення зуба. Іноді має місце супра- і інфраокклюзія групи зубів.
Причиною може бути недорозвинення альвеолярного відростка або какоє- або механічна перешкода.
Лікування полягає у витяжці зубів з прилеглою до них ділянкою альвеолярного відростка, що досягається застосуванням апаратів для витяжки.
Діастема - щілина між центральними різцями, зустрічається значно частіше на верхній щелепі, ніж нижньої.
Причинами можу бути: низьке прикріплення могутньої вуздечки верхньої губи, наявність широкої щільніше кісткової перегородки між центральними різцями, адентія, аномалії форми і величини зубів, наявність надкомплектних зубів, неправильне розташування фронтальних зубів, рання втрата одного з них.
Лікування може бути тільки ортодентічеськоє або комплексне: хірургічне втручання з подальшим апаратним переміщенням різців.
Мезио-дистальний зсув зубів - розташування зубів попереду або ззаду від нормального місця в зубній дузі. Зміщуватися можуть як фронтальні так і бічні зуби.
Причиною є рання втрата молочних зубів, рання втрата постійних зубів, сусідніх із зміщеним зубом, неправильне положення зачатка зуба, адентія, шкідливі звички.
Лікування полягає в переміщення зубів в потрібному напрямі. Це досягається за допомогою знімних і незнімних ортодонтічеськіх апаратів.
Оральний нахил - зсув зубів кнутрі від зубного ряду, у бік мови або неба.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Аномалії зубочелюстної системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок