Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гельмінтози

Гельмінтози

Назва:
Гельмінтози
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,54 KB
Завантажень:
19433
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Гельмінтози об’єднують хвороби людини спричинені паразитичними черв’яками-гельмінтами. Нараховують понад 150 видів гельмінтів, з них на території України зареєстровано близько 30. Особливо різноманітні й поширені гельмінтози серед населення тропічних зон і регіонів, де є сприятливі умов для дозрівання яєць та личинок паразитів у навколишньому середовищі. Медичне значення мають 2 види гельмінтів до яких належать плоскі черв’яки та круглі.

Джерелом зараження гельмінтами є людина, а при гельмінтозоонозах – свійські та дикі тварини. Залежно від особливостей розвитку гельмінтів – з проміжним хазяїном, або без нього виділяють такі групи: геольмінти і біогельмінти. Проміжним хазяїном називається організм у якому гельмінт проходить розвиток личинкової стадії, остаточним – де гельмент паразитує в статевозрілій стадії та виділяє яйця і личинки. Геольмінти розвивають прямим шляхом без участі проміжного хазяїна. Яйця та личинки дозрівають у зовнішньому середовищі, звідти потрапляють в організм людини оральним або іншим шляхом. Біогельмінти розвиваються з участю проміжного хазяїна, у тілі якого утворюється личинкова форма паразита. Розвиток деяких гельмінтів відбувається в організмі додаткового хазяїна (широкий стьожок, опісторхіс). Джерелом інвазії є той організм, де паразит досягає статевої зрілості та продукує яйця, личинки. Для більшості паразитів джерело інвазії – людина, але можуть бути і тварини. Гельмінтози, збудники яких можуть паразитувати як у людині, так і у тварині, називаються гельмінтозоозами (альвсококоз, трихінельоз).

Факторами передачі гельмінтозів є: грунт, овочі, фрукти, ягоди, вода, заражені яйцями та личинками паразитичних червів. Факторами передачі контактних гельмінтів можуть бути білизна та будь-який предмет, що був у контакті з гельмінтоносіями.

Шляхи зараження різноманітні. Личинки біогельмінтів потрапляють в організм людини через рот, при вживанні забрудненої води, сирого або недостатньо обробленого м’яса великої рогатої худоби, свиней, інших продуктів харчування, а також через забруднені руки, предмети домашнього вжитку. Деякі гельмінти активно проникають через неушкоджену шкіру людини, або потрапляють в організм при укусі членистоногих.

Шляхи та способи дії гельмінтів на організм людини різні. Фактично всі органи і тканини можуть бути ураженими тими чи іншими гельмінтами. Відповідна реакція організму залежить від інтенсивності інвазії. Збудник діє на організм складним комплексом специфічних і неспецифічних факторів. Токсична дія продуктів життєдіяльності та розпаду гельмінтів, що паразитують в організмі людини, спричиняє ушкодження НС, пригнічення рефлекторної та моторної функції травлення, деспептичні явища. Як правило, виникають алергічні реакції, особливо в тих випадках, коли личинки мігрують в тканинах хазяїна. Міграційна фаза аскаридозу супроводжується еозинофільними інфільтратами, пневмонітом антигенного характеру, гранулематозним гепатитом, шкірним висипом, астматичними випадками. Суттєву роль у патогенезі гельмінтозів відіграють деспротеїноз, та важкі дистрофічні процеси, що розвиваються внаслідок антигенної дії паразитів на організм хазяїна.

При гельмінтозі зменшується загальна резистентність організму дитини, гельмінти створюють сприятливу мікрофлору для розвитку мікроорганізмів в організмі дитини, обтяжують перебіг багатьох інфекційних хвороб. Гельмінти завдають великої шкоди здоров’ю дітей.

Діагностика: ґрунтується на виявленні яєць, личинок, дорослих гельмінтів, та їхніх фрагментів. Оскільки більшість дорослих гельмінтів перебувають у травному каналі, основним матеріалом для дослідження є фекалії.

В дослідженні гельмінтів велике значення мають серологічні реакції із специфічними антигенами в реакціях з ензимічними антитілами (РЕМА), імунофлористенція (РІФ) непрямої гемагмотинації (РНГА).

Загальні принципи профілактики гельмінтозів. Перед медичними працівниками стоять серйозні завдання по боротьбі з гельмінтозами. Метою всієї впроваджуваної в теперішній час роботи є повна ліквідація гельмінтозів та створення умов за яких саме існування гельмінтів стає неможливим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Гельмінтози

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок