Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гігієна хворих

Гігієна хворих

Назва:
Гігієна хворих
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,21 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Мета: уміння транспортувати хворих за допомогою носилок, каталки-носилок, крісла-каталки та перекладати тяжкохворого з носилок на ліжко.

Способи транспортування хворих. Із приймального відділення хворого, який може самостійно ходити, направляють у відділення стаціонару в супроводі медичної сестри або санітарки.

Для транспортування тяжкохворих використовують носилки, каталки-носилки або крісла-каталки.

Транспортування хворих за допомогою носилок, каталки-носилок, крісла-каталки:

1. Носилки застеліть ковдрою, потім простирадлом, покладіть

подушку, покладіть хворого і накрийте його.

2. На носилках хворого несіть удвох або вчотирьох.

3. По рівній дорозі носилки з хворим несіть повільно, не в ногу, головним кінцем уперед.

4. Ідучи сходами вгору, хворого несіть на носилках головою вперед, причому особи, які йдуть попереду, тримають ручки носилок опущеними руками, а особи, які йдуть позаду, дещо підіймають носилки.

5. Під час спускання хворого сходами вниз несіть його ногами вперед і трохи підніміть ножний кінець носилок.

Зручніше транспортувати хворого на каталці-носилках, яку можна закотити в кабіну ліфта і, якщо необхідно, підняти або опустити хворого на потрібний поверх.

При транспортуванні в кріслі-каталці спочатку наступіть на підставку для ніг, нахиліть крісло-каталку вперед, допоможіть хворому сісти в крісло, поставте крісло-каталку у вихідне положення і транспортуйте його.

Перекладання тяжкохворих з каталки-носилок на ліжко:

1. Щоб уникнути зайвих рухів і якомога менше турбувати хворого, попередньо продумайте, як розмістити каталку-носилки відносно ліжка.

2. Використайте один з чотирьох способів.

Перший спосіб: каталку-носилки розташуйте перпендикулярно до ліжка так, щоб її головний кінець підходив до ніжного кінця ліжка.

Другий спосіб: каталку-носилки ніжним кінцем розмістіть перпендикулярно до головного кінця ліжка.

Третій спосіб: каталку-носилки розмістіть паралельно де ліжка так, щоб її головний кінець був біля головного кінця ліжка, Тоді хворого підтягніть до краю носилок разом із простирадлом, злегка підніміть і перекладіть на ліжко.

Якщо хворий у свідомому стані, то, можливо, він може самостійно поступово пересунутися з каталки-носилок на ліжко.

Четвертий спосіб: каталку-носилки розташуйте паралельно до ліжка так, щоб її головний кінець знаходився біля ніжного кінця ліжка. Станьте вдвох або втрьох між носилками та ліжком обличчям до хворого, одночасно підніміть його і, повернувшись на 180 °С, перекладіть на ліжко.

Під час перекладання одна людина підтримує голову та груди, друга — поперек і сідниці, третя — стегна та гомілки.

Перекладати хворого з ліжка на каталку-носилки слід також одним із цих способів.

Надання хворому функціонального положення в ліжку

Навчальна мета: уміння підготувати постіль хворому; надати хворому потрібне положення за допомогою функціонального ліжка; надати хворому необхідне положення в звичайному ліжку.

Положення хворого в ліжку може бути активним, пасивні вимушеним.

Активне положення хворий займає у разі легкого перебігу захворювання або на початковій стадії тяжких захворювань. При цьому хворий самостійно змінює своє положення в ліжку, встає, ходить, здійснює заходи особистої гігієни.

Пасивне положення спостерігається в осіб, які перебувають у непритомному стані, або у дуже ослаблених хворих.

При цьому хворий самостійно не може змінити своє положення в ліжку. Він лежить так, як його поклали.

Вимушене положення займають хворі для поліпшення свого стану та зменшення болю або задишки. Так, під час приступу бронхіальної астми для полегшення дихання хворий займає положення ортопное — сидить, упираючись руками в край ліжка або коліна, чи стоїть біля вікна, спершися руками на підвіконня; при цьому розширюються міжреберні проміжки та мобілізуються м’язи грудної клітки.

При виразковій хворобі шлунка для полегшення різкого болю в животі хворі сидять, нахилившись уперед і обхопивши живіт руками, або лежать у ліжку із зігнутими в колінах і притиснутими до живота ногами.

Слід пам’ятати, що не завжди можна судити про тяжкість захворювання з огляду на положення, яке займає хворий у ліжку. Так, хворі із злоякісними пухлинами займають активне положення деякий час, але, незважаючи на це, вважаються тяжкохворими.

Режим фізичної активності. Дуже важливе значення має дотримання хворим призначеного йому режиму фізичної активності. Режим хворого може бути суворим ліжковим, ліжковим, палатним, або напівліжковим, і загальним.

Дуже суворий і тривалий ліжковий режим є небажаним, тому що тривала фізична нерухомість знижує тонус, порушує фізіологічні рефлекси і може бути причиною різних ускладнень, появи пролежнів, пневмонії, тромбозу судин тощо. Тривалість суворого ліжкового режиму визначає лікар для кожного хворого індивідуально.

В умовах ліжкового режиму хворому дозволяють повертатися в ліжку, сідати, опустивши ноги, виконувати легкі гімнастичні вправи під наглядом медичної сестри.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Гігієна хворих

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок