Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Допомога вагітній жінці у підготовці до майбутньої лактації

Допомога вагітній жінці у підготовці до майбутньої лактації

Назва:
Допомога вагітній жінці у підготовці до майбутньої лактації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,83 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Допомога вагітній жінці у підготовці до майбутньої лактації


Допомога вагітній жінці
у підготовці до майбутньої лактації
Протягом всього періоду підготовки жінки до пологів і наступної лактації важливе значення має психологічна підтримка, як з боку медичного персоналу, так і сім’ї.
- Вагітній жінці треба постійно навівати впевненість у своїх силах, успіху пологів і лактації, особливо жінкам, які чекають першу дитину. Основні положення як треба пояснити вагітній жінці при проведені бесід на заняттях «Школи материнства».
- Обов’язкове орієнтування на ПрВ з поясненням його переваг для здоров’я дитини і матерів та небезпечність штучного вигодовування;
- Надання простої і доступної інформації про те, як відбувається початок і становлення лактації після пологів, які умови потрібні для розвитку достатньої, тривалої лактації;
- Вже під час вагітності навчати жінку техніці годування грудьми, методам зціджування молока із молочних залоз, пояснити перевагу режиму спільного перебування матері і дитини у пологому будинку. Найбільш ефективно це можна здійснити шляхом демонстрації відповідних відеофільмів, а також використання ляльки-немовляти і макета молочної залози. До бесід та перегляду відеофільмів дуже важливо залучати чоловіків або інших членів родини вагітної;
- Вже при поставленні вагітної жінки на облік лікар повинен фіксувати її увагу на ретельному контролі за масою тіла, активізації гімнастичних вправ для грудних м’язів, носінні бюстгальтеру з простої щільної тканини, достатнього за об’ємом для того, щоб не здавлювати молочну залозу.
Неприпустима обробка сосків спритом
Не пізніше 6-го місяця вагітності проводять спеціальний огляд молочних залоз. Особлива увага звертається на форму сосків. Плоска або плоскувата форма сосків не являють собою перешкоду для повноцінного грудного вигодовування. Треба пояснити вагітній жінці, що дитина при смоктанні захватує грудь за соском, а не тільки сам сосок. Якщо у жінки є рубці після операції чи після опіків, можливо, буде потреба в консультації спеціаліста мамолога. В той же час, треба підкреслити про можливість успішного ПрВ однією молочною залозою.
Слід пам’ятати, що первинна органічна неспроможність до лактації спостерігається виключно рідко. Всяка невдача в ПрВ визначається перш за все або недостатнім вмінням і навичками жінки, що годує, тобто неповним її навчанням з боку медичного персоналу, або недостатньо психологічною підтримкою і впевненістю в необхідності годування грудьми.
Кожна жінка спроможна і повинна годувати свою дитину груддю!
Грудне вигодовування є невід’ємною частиною повного репродуктивного циклу жінки: вагітність – пологи – лактація та вигодовування дитини.
Лактація – це утворення та виділення грудного молока у матері після народження дитини. Успішний розвиток лактації та вигодовування грудним молоком позитивно впливає не тільки на розвиток дитини, але й на здоров’я матері:
- Сприяє скороченню матки після пологів, що зменшує ризик маточної кровотечі та недокрів’я як наслідку втрати крові;
- Регулярне та достатньо тривале годування груддю є виникненню незапланованої вагітності в період відсутності місячних;
- Сприяє профілактиці мастопатії, пухлин молочних залоз, матки та яєчників у майбутньому.
До майбутньої лактації треба готуватись ще під час вагітності.
З самого початку слід потурбуватися про своє здоров’я. Для цього треба пройти профілактичний огляд у лікарів жіночої консультації ще до настання вагітності, не забути відвідати стоматолога та ЛОР-лікаря, оскільки хворі зуби, хронічні осередки запалення носоглотки чи інші захворювання можуть бути джерелом інфікування плоду під час вагітності та новонародженої дитини.
Дуже важливо регулярно відвідувати жіночу консультацію, щоб перевіряти, як проходить вагітність переривання вагітності, пізнього токсикозу, анемії) треба негайно звернутись у жіночу консультацію для проведення своєчасного кваліфікованого лікування.
Але й інші питання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Допомога вагітній жінці у підготовці до майбутньої лактації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок