Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ГІГІЄНІЧНІ АСПЕКТИ ПРОБЛЕМИ СТАТЕВОГО ВИХОВАННЯ

ГІГІЄНІЧНІ АСПЕКТИ ПРОБЛЕМИ СТАТЕВОГО ВИХОВАННЯ

Назва:
ГІГІЄНІЧНІ АСПЕКТИ ПРОБЛЕМИ СТАТЕВОГО ВИХОВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,53 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ГІГІЄНІЧНІ АСПЕКТИ ПРОБЛЕМИ СТАТЕВОГО ВИХОВАННЯ

Зміцнення здоров'я підлітків значною мірою залежить від прищеплення їм гігієнічних навичок.

Гігієнічне виховання передбачає роз'яснювальну роботу серед учнів усіх класів. При цьому дітей, підлітків і юнаків та дівчат слід привчати до суворого режиму дня, виробити в них позитивне ставлення до занять фізичною культурою і спортом, навчити дотримувати правил особистої гігієни.

Режим дня, що охоплює всі сторони життя дітей, повинен відповідати загальноприйнятим фізіологічним і гігієнічним вимогам, а окремі режимні моменти щодо тривалості й змісту передбачають урахування вікових анатомо-фізіологічних особливостей. Тільки неухильне виконання всіх компонентів режиму дня створює умови для повноцінного педагогічного процесу зміцнення здоров'я дітей, удосконалення фізичного й розумового розвитку їх.

Вранці учні повинні вставати за годину до початку занять у першу зміну, тобто о 7-й годині. Після пробудження слід швидко встати, прибрати ліжко, виконати 10—15-хви-линну зарядку. Потім — ранковий туалет і сніданок.

Щоденна ранкова гігієнічна гімнастика (зарядка) дуже важлива для зміцнення і загартовування організму. Обсяг, характер і тривалість фізичних вправ залежать од віку, статі, стану здоров'я. Навіть для хворої дитини, коли немає недуги, показане виконання ранкової зарядки з фізичними вправами, які регламентує лікар.

Перед виконанням ранкової гімнастики треба спорожнити сечовий міхур і кишки. Ранкову гігієнічну гімнастику слід проводити в добре провітреній кімнаті при температурі повітря 16—18 °С. У жарко натопленому й погано провітреному приміщенні робити зарядку так само шкідливо, як і опівдні на осонні.

Після закінчення ранкової гімнастики переходять до ранкового туалету. Чистять зуби, миють руки, обличчя, шию, вуха, роблять вологе обтирання тіла чи приймають загальний душ (залежно від умов побуту).

Ранковий туалет передбачає дотримання специфічних вимог гігієни статі, зокрема обмивання зовнішніх статевих органів. Дівчатка туалет зовнішніх статевих частин повинні робити не менше 2 разів на добу—вранці і перед сном.

Обмивають зовнішні статеві органи проточним струменем теплої води спереду назад. Застосовувати такий дезинфікуючий розчин, як калію перманганат, не рекомендується, бо він сушить ніжну слизову оболонку й шкіру дитини, що може викликати свербіння. Тому при підмиванні найкраще користуватися милом, виготовленим з високоякісних жирів без барвників та ароматичних речовин, які можуть подразнювати слизову оболонку. Дуже добрим, зокрема, е дитяче мило.

Щоденні вологі обтирання тіла водою кімнатної температури, а ще краще загальний душ сприятливо впливають на нервову систему і весь організм дитини.

Особливо важливого значення набуває догляд за шкірою в підлітковому віці, коли у зв'язку з великою гормональною перебудовою в багатьох підлітків підвищується пітливість і за несприятливих умов на шкірі, особливо обличчя і спини, можуть з'являтися вугрі, які завдають багато прикрощів.

Вважають, що причиною виникнення вугрів є зміни функції сальноволосяного апарату, що відбуваються в період статевого дозрівання і певною мірою залежать від функцій нервової системи та розладів обміну речовин. Ефективними профілактичними заходами проти вугрів є чистота шкіри, загартовування організму водними процедурами, забезпечення нормальної функції шлунка і кишок та інших органів і систем, заняття фізичними вправами.

Організовуючи заняття учнів, потрібно враховувати фізіологічні особливості їхнього організму. Протягом дня у дітей і підлітків буває два піки підвищеної працездатності:

з 8-ї до 12-ї і з 16-ї до 18-ї години. Слід пам'ятати, що в понеділок, після недільного відпочинку, працездатність досить висока, у вівторок і середу вона досягає максимуму, у четвер поступово знижується, а в п'ятницю стає найнижчою. З метою профілактики втоми і підвищення працездатності треба урізноманітнювати заняття, чергувати розумову й фізичну працю.

Продовженням шкільних занять є виконання домашніх завдань, за які треба братися після 1,5-годинного відпочинку.

Під час приготування уроків учні повинні робити перерви тривалістю 10—15 хв. (школярі молодших класів—через кожні 25—ЗО хв., старших—через 45 хв.), а після закінчення їх відпочивати не менше 1 год.

Значне місце в режимі дня школярів повинен займати відпочинок на свіжому повітрі. Це зміцнює здоров'я, підвищує опірність організму до простудних захворювань, поліпшує діяльність серцево-судинної системи, стимулює перебіг процесів обміну речовин.

У дотриманні санітарно-гігієнічних вимог велика роль належить учителям. Саме вони повинні дбати про підтримання учнями чистоти в приміщеннях, на робочих місцях, про старанне провітрювання класів, охайний зовнішній вигляд учнів та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ГІГІЄНІЧНІ АСПЕКТИ ПРОБЛЕМИ СТАТЕВОГО ВИХОВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок