Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Переливання крові і ускладнення

Переливання крові і ускладнення

Назва:
Переливання крові і ускладнення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,89 KB
Завантажень:
539
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Кров і її похідні є одним з найважливіших лікувальних засобів, відомих із старовини. З незапам'ятних часів кров привернула до себе увагу наглядової людини. З нею ототожнювалося життя. Проте відповідне її застосування, засноване на відкритті груп крові і розробок методів її консервації, стало можливе лише декілька десятків років тому. Кров є рухомим внутрішнім середовищем організму і відрізняється відносною постійністю складу, виконуючи при цьому найважливіші багатоманітні функції, що забезпечують нормальну життєдіяльність організму.
Переливання крові (гемотрансфузія) – введення з лікувальною метою в судинне русло хворого крові або її компонентів.
Переливання крові – метод трансфузіонной терапії; це серйозне втручання, в результаті якого здійснюється трансплантація аллогенной або аутогенної тканини.
Термін « переливання крові » об'єднує переливання хворому як цільної крові, так і її клітинних компонентів і білкових препаратів плазми.
Історія
У історії переливання крові розрізняють 2 основні періоди.
Перший період – із стародавніх часів до відкриття законів ізогемагглютінациі і групових чинників крові (антигенів еритроцитів). У цьому періоді можна виділити 2 етапи:
Перший – тривав від античних часів до відкриття У.Гарвєєм кровообігу (1628)
Другий період тривав до відкриття К.Ландштейнером групових чинників крові (1900).
У працях Гіппократа зустрічається згадка про застосування крові здорових людей для лікування хворих. У середні століття і на зорі епохи Відродження переливання крові в судини людини не застосовували. На підставі уявлень про рух крові в організмі, існуючих до відкриття У.Гарвея, переливання крові не могло одержати теоретичного обгрунтування і раціонального практичного застосування, хоча про можливість внутрішньосудинного вливання крові людині висловлювалися лікарі Італії і Франції. Відкриття кровообігу У. Гарвєєм поклало початок науковому підходу до проблеми переливання крові.
Експериментальні роботи по переливанню крові в 17 в. проводилося англ. Природодослідниками Поттером, Кларком, Коксом, Лоуером, французькими – Бюрдело, Денисом, італьянськімі- Кассині, Маньяні, немецкимі- Майором, Етмюллером, Кауфманом, Пурманом.
У 1667 р. франц. Дослідники Денис і Еммерец вперше успішно перелили кров тварини людині. Проте четверта трансфузія черговому хворому закінчилася через 2 місяці його смертю. Гемотрансфузії людині були припинені майже на ціле сторіччя.
Спроби виробити переливання крові поновилися в кінці 18 в. Невдачі переливання гетерогенної крові привели до думки про можливість переливання тільки людській крові. У 1819 році англ. фізіолог і акушер Бланделл виробив перше переливання крові від людини людині і запропонував спеціальний апарат для гемотрансфузії.
У вітчизняній літературі перші пропозиції переливання крові хворим з'явилися в роботах професора Кронштадтського лікарського училища Матвія Пекена (1787) і професора медико-хірургічної академії в Петербурзі С.Ф.Хотовіцкого (1830). У 1832 р. Г.Вольф перелив кров жінці, що вмирала після пологів від маткової кровотечі, що привело до повного одужання хворого. І.В.Буяльській (1846) наполягав на застосуванні переливання крові при лікуванні поранених. У 1847 році прозектор Московського університету І.М.Соколов вперше перелив сироватку крові людини хворому на холеру.
У Росії першою фундаментальною працею по переливанню крові з'явилася книга А.М.Філомафітського «Трактат про переливання крові як єдиний засіб у багатьох випадках врятувати угасаюче життя, складений в історичних, фізіологічних і хірургічних відносинах….» (1848). У 60-80-х рр. 19 в. у Росії були зроблені 3 важливі відкриття у області переливання крові: С.П.Коломнін ввів метод внутрішньоартеріального переливання, В.В.Сутугин- метод консервації і В.Раутенберг – метод хімічної стабілізації крові. Н.І.Пірогов підкреслював користь переливання крові при деяких пораненнях в польовій обстановці.
В кінці 19 в. Шмідт проводив досліди по вивченню механізму згортання крові, а П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Переливання крові і ускладнення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок