Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гігієна лікувально---профілактичних закладів. Особиста гігієна медичних працівників. Заходи спрямовані на усунення шуму

Гігієна лікувально---профілактичних закладів. Особиста гігієна медичних працівників. Заходи спрямовані на усунення шуму

Назва:
Гігієна лікувально---профілактичних закладів. Особиста гігієна медичних працівників. Заходи спрямовані на усунення шуму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,16 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Гігієна лікувально---профілактичних закладів. Особиста гігієна медичних працівників.
Заходи спрямовані на усунення шуму”


1. Гігієна лікувально-профілактичних закладів
Створення гігієнічних умов є важливим фактором у запобі-ганні госпіталізму, перш за все внутрішньолікарняній інфекції. Це актуально не лише для Інфекційних, але й усіх інших відділень. Так, у стаціонарах різних країн на госпітальну інфекцію хворіє від 3,9 до 9,9 % усіх осіб, які лікуються. Насамперед є це післяопе-раційні гнійно-септичні та інші ускладнення, зараження грипом, гепатитом В, СНІДом, туберкульозом, дитячими інфекційними зах-ворюваннями тощо.
Особливо високого рівня гігієнічного забезпечення вимагають впровадження таких нових методів діагностики і лікування, як ра-діонукліди та Інші джерела Іонізуючих випромінювань, електронні мікроскопи, лазери, бароопераційні, найновіші фізіотерапевтичні устаткування, операції з трансплантації органів, застосування різноманітних полімерних матеріалів, бактерицидних барвників, дезінфекційних, мийних засобів тощо. Влаштування та організація діяльності лікувально-профілактич-них закладів, згідно з гігієнічними вимогами, дають можливість ство-рити найкращі умови зовнішнього середовища для хворих; сприя-ють впровадженню лікувально-охоронного режиму; запобігають виникненню внутрішньолікарняних інфекцій; полегшують лікувальну роботу медичного персоналу; сприяють якнайшвидшому видужан-ню хворих та забезпеченню оптимальних умов для діяльності ме-дичних працівників. Адже без відповідних гігієнічних умов терапев-тичні дії є безсилими. Існують чотири основні системи забудови лікарняних комп-лексів: децентралізована, централізована, змішана та централізовано-блочна.
При децентралізованій, або павільйонній, системі забудови лікарняний заклад складається з ряду окремих, порівняно невели-ких, малоповерхових корпусів (павільйонів), в яких розміщуються різні за профілем лікувальні відділення. Слід відзначити, що її пере-вагою є добра ізоляція відділень лікарні між собою, що, у свою чергу, полегшує запровадження лікувально-охоронного режиму і запобігає виникненню внутрішньолікарняних інфекцій.
Централізована система забудови характеризується тим, що лікувальний заклад міститься в одному багатоповерховому будин-ку, при цьому здешевлюється будівництво і полегшується експлуа-тація санітарно-технічних служб, скорочуються шляхи пересуван-ня хворих і медичного персоналу від окремих відділень до діагнос-тичних і фізіотерапевтичних кабінетів.
Змішана система забудови лікувально-профілактичних закла-дів передбачає об'єднання в одному головному корпусі лікарні загаль-носоматичних відділень, лікувально-діагностичних кабінетів, лаборато-рій, централізованого приймального покою тощо. Разом із тим, в окремих будинках розміщуються поліклініка, інфекційне та пологове відділення, секційна І господарські служби. Ця система поєднує по-зитивні властивості децентралізованої та централізованої систем.
Зараз частіше застосовують централізовано-блочну систе-му, при якій лікарня складається з декількох корпусів (терапевтич-ного, хірургічного тощо), зблокованих в одне ціле. У цьому випадку краще використовуються позитивні сторони централізованої систе-ми будівництва. За допомогою підземних, наземних або поверхових переходів на каталках перевозять хворих, пересувну лікувально-діагностичну апаратуру і різноманітні вантажі, що дозволяє більш ефективно затосовувати можливості лікувального закладу.
2. Особиста гігієна і гігієна праці медичних працівників
Робота середніх медичних працівників (медичних сестер, аку-шерок, фельдшерів) пов'язана з обслуговуванням і доглядом за хво-рими в стаціонарних, амбулаторних умовах і вдома. Вона включає створення і контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов і проведення протиепідемічних заходів, починаючи з обстеження хворого, прийому в лікувальний заклад, лікування й одужання.
Для самостійної роботи студентам пропонують схеми обсте-ження умов праці старшої медичної сестри (схема може бути вико-ристана і для інших медичних працівників) і перевірки санітарно-протиепідемічного режиму в лікарняному закладі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Гігієна лікувально---профілактичних закладів. Особиста гігієна медичних працівників. Заходи спрямовані на усунення шуму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок