Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ГІПОДИНАМІЯ

ГІПОДИНАМІЯ

Назва:
ГІПОДИНАМІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,60 KB
Завантажень:
1650
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ГІПОДИНАМІЯ

(hypodynamia: грец. hypo- +dynavis сила)- зменшення м'язових зусиль, що затрачаються на утримання пози, переміщення тіла в просторі, а також на фізичну роботу. Причинами Г. можуть служити фіз., фізіол. і соціальні фактори (зниження вагового навантаження па опорно-руховий апарат, іммобілізація, перебування в замкнутих помешканнях малого обсягу, малорухомий спосіб життя й ін.) Г в умовах гіпогравітації (субгравітація) або невагомості пов'язана з відносним зменшенням фіз. зусиллі й енергетичних витратах на активне подолання ваги тіла і що переміщається предметів.

При переході людини з вертикального положення в горизонтальне вектор сили ваги стає перпендикулярним щодо подовжньої осі тіла. Вагове навантаження розподіляється на відносно велику опорну поверхню. Це призводить до зменшення місцевих напруг і деформацій, зниженню загальної м'язової активності і рівня метаболізму. Подібний, хоча і не тотожний, стан спостерігається при зануренні людини у воду, коли вектори сили, що виштовхує, і сили ваги надаються протилежно спрямованими і при рівності питомих ваг тіла і рідини виникає «зважений» стан, що виключає необхідність подолання сили ваги за рахунок м'язових зусиль. Тому занурення у воду і тривалий постільний режим відтворюють типову ситуацію, характерну для Г., і їх також можна розглядати як наближену модель невагомості.

Поширеність гіподинамії в сучасних умовах зростає в зв'язку з процесами урбанізації, широким впровадженням у повсякденну діяльність людини засобів пересування, автоматизації і механізації праці. Скорочення частки ручної немеханізованої праці супроводжується відносним збільшенням числа професій, пов'язаних із виконанням операторських функції (керування механізмами, контроль), а також частки розумової праці до життя сучасного суспільства. Поліпшення побутових умов, зростання ролі сучасних засобів комунікації (телефон, радіо, телебачення) об'єктивно сприяють поширенню більш пасивних форм проведення дозвілля, оскільки соціальні й інтелектуальні потреби населення усе повніше задовольняються в умовах щодо менше рухливого способу життя. У зв'язку з цим проблема Г. переростає в проблему соціальну, успішне рішення к-рої залежить від спільних зусиль медиків (клініцистів, фізіологів, гигиенистов і др), психологів, соціологів, а також представників суспільних і спортивних організації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: ГІПОДИНАМІЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок