Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Голки, петлі, піпетки

Голки, петлі, піпетки

Назва:
Голки, петлі, піпетки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,12 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Голки, петлі, піпетки.

Клітини мікроорганізмів для посіву або приготування препаратів беруть за допомогою бактеріологічної голки або петлі, якщо мікроорганізми вирощені на щільному середовищі. Бактеріологічні петлі та голки – це тонкий дріт з платини чи ніхрому, впаяний в склянну паличку. Діаметр її – 0,4-0,5 мм. І тому у випадку, коли потрібно приготувати препарат або пересіяти мікроорганізми, які вирощені на рідкому живильному середовищі, краще користуватися не петлею, а стерильною піпеткою. Внесення клітин мікроорганізмів у стерильне середовище, називають посівом, або інокуляцією. Перед посівом необхідно написати на пробірці назву мікроорганізму і дату посіву. Напис роблять спеціальним олівцем на склі або на приклеєній етикетці.

Користування голкою і петлею.

Перед тим, як взяти клітини мікроорганізмів, бактеріологічну петлю або голку стерилізують, тримаючи її в полум’ї пальника майже вертикально, щоб дріт був рівномірно розжарений на всій довжині. Щоб не пошкодити клітини мікроорганізмів, петлю або голку спочатку охолоджують, тримаючи її у правій руці та дотикаючись нею до внутрішньої поверхні посудини, і тільки після цього захоплюють невелику кількість мікробної маси.

Відбирають клітини мікроорганізмів, які вирощені на щільному середовищі у пробірці так. Пробірку з культурою тримають у трохи нахиленому положенні, а правою рукою беруть петлю, тримаючи її як олівець і прожарюють її на полум’ї пальника. Потім, не випускаючи петлі, мізинцем та безіменним пальцем правої руки протискують зовнішній кінець ватної пробки до долоні і виймають пробку з пробірки. Кінці пробірки трохи прожарюють на полум’ї пальника, вводять і пробірку стерильну петлю і, відібравши невелику кількість мікробної маси, виймають петлю з пробірки. Шийку пробірки знову прожарюють на полум’ї пальника, потім прожарюють внутрішній кінець ватної пробки і закривають нею пробірку, а добутий матеріал використовують для приготування препарату. Клітини мікроорганізмів, які залишились на петлі, спалюють на полум’ї пальника, починаючи прожарення з ділянки дроту, приєднаного до затискача. Потім петлю переводять у вертикальне положення, пережарюють до червоного кольору і тільки після цього встановлюють на місце.

При пересіві клітин мікроорганізмів з одного середовища в інше в ліву руку зручно взяти дві пробірки – одну із стерильним середовищем (подалі від себе), другу – з культурою мікроорганізмів ( ближче до себе), а в праву руку – бактеріологічну петлю. Петлю стерилізують на полум’ї пальника, потім, притиснувши пробки двох пробірок до долоні і мізинцем та безіменним пальцем правої руки відкривають їх. Петлею відбирають клітини мікроорганізмів і вводять їх до пробірки із стерильним скошеним середовищем майже до дна. Злегенька дотикаючись петлею до поверхні агару, проводять від дна в гору зигзагоподібну або пряму риску – штрих. Посів голкою проводять в тій же послідовності, як і посів петлею, з тією різницею, що в товщу щільного середовища роблять укол.

Мікрологічні піпетки.

Мікробіологічні піпетки

Відбір клітин мікроорганізмів, які вирощені на рідкому середовищі, здійснюють петлею або стерильною піпеткою. Для цього стерильну піпетку виймають за верхній кінець з паперу, у якому вона стерилізувалась, і беруть середнім та великим пальцями правої руки. У ліву руку беруть пробірку (колбу) з рідким середовищем, відкривають пробку і вводять піпетку у посудину. Відібравши частину середовища, закривають посудину пробкою і використовують взяту пробу для приготування препарату або пересіву в свіже живильне середовище. Використану піпетку слід негайно перенести у дезинфікуючий розчин (3-5 % водний розчин фенолу, або 2 % розчин хлораміну), не доторкуючись нею до навколишніх предметів.

Підготовка предметних і накривних стекол для препаратів

Предметні стекла використовуються для приготування мікроскопічних препаратів. Вони повинні бути абсолютно чистими. Вони вважаються чистими, якщо крапля води розтікається по їхній поверхні.

1. Нові стекла вип’ятять і 1 % розчині соди;

2. потім промивають дистильованою водою;

3. а потім знову промивають дистильованою водою;

Стекла які були у використанні:

1. кип’ятять у мильній воді;

2. потім не менше доби витримують у розчині хромової суміші;

3. слабим розчином соляної кислоти;

4. потім їх промивають і ополіскують дистильованою водою.

Чисті стекла зберігають у 96 % етанолі.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Голки, петлі, піпетки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок