Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Визначення туберкульозу як наукової та практичної проблеми. Історія розвитку фтизіатрії. Епідеміологія туберкульозу. Етіологія, патогенез туберкульозу. Імунітет при туберкульозі

Визначення туберкульозу як наукової та практичної проблеми. Історія розвитку фтизіатрії. Епідеміологія туберкульозу. Етіологія, патогенез туберкульозу. Імунітет при туберкульозі

Назва:
Визначення туберкульозу як наукової та практичної проблеми. Історія розвитку фтизіатрії. Епідеміологія туберкульозу. Етіологія, патогенез туберкульозу. Імунітет при туберкульозі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,25 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЕКЦІЯ
З ФТИЗІАТРІЇ ДЛЯ СТУДЕНТІВ IV КУРСУ МЕДИЧНОГО ТА ПЕДІАТРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТІВ
Тема лекції:
 
Визначення туберкульозу як наукової та практичної проблеми. Історія розвитку фтизіатрії. Епідеміологія туберкульозу. Етіологія, патогенез туберкульозу. Імунітет при туберкульозі.


План
- Визначення фтизіатрії як наукової проблеми.
- Завдання курсу фтизіатрії та практичної охорони здоров”я.
- Історія розвитку фтизіатрії.
- Епідемія туберкульозу
-Характеристика збудника туберкульозу
-Етіологія і патогенез туберкульозу.
-Протитуберкульозний імунітет
-Клінічна класифіація туберкульозу
Література
Лекційний матеріал професора В.І. Зозуляка.
Матеріали лекцій доцента І.І.Пилипенка.
Перельман М.И. Туберкулез.Учебник для студентов мед. институтов. – М., 1990.
Пилипчук Н.С. Туберкулез. – М., 1998.
Савула М.М., Ладний О.Я. Туберкульоз: Підручник. – Тернопіль: Укрмедкнига, 1998. – 324 с.
Фещенко Ю.І., Мельник В.М. Організація протитуберкульозної допомоги населенню - К.: Здоров’я, 2006. – 654 с.
Фещенко Ю.І., Мельник В.М. Сучасні методи в діагностиці туберкульозу. – К.: Здоров’я, 2002.
Фтизіатрія. Підручник. За редакцією В.І. Петренка. – Вінниця: Нова книга, 2006. – 504 с.
Циганенко А.Я., Зайцева С.І. Фтизіатрія. Підручник для студентів вищих навчальних закладів. – Харків: Факт, 2004. – 390 с.
В.І. Зозуляк .Фтизіатрія. Підручник..- Івано-Франківськ.- 2000. – 100 с.
Мета: Ознайомити студентів з особливостями сучасного туберкульозу, його етіологією, епідеміологією, патогенезом і основними клінічними прооявами для якісного навчання, з ціллю оволодіння теоретичними знаннями для освоєння практичних навичок.
1. Актуальність теми. На сьогодні ТБ є глобальною проблемою в усьому світі. Від ТБ помирає кожного року значно більше хворих ніж від усіх інфекційних і паразитарних хвороб разом взятих. Кількість хворих на ТБ в світі складає близько 60 млн., із них 10 млн. - бактеріовиділювачі, які являють собою небезпеку для оточуючих людей.
Україна по захворюваності на ТБ посідає разом з країнами колишньої соціалістичної співдружності перші місця. З 1995 року в Україні ВООЗ оголошена епідемія ТБ, що свідчить про захворюваність більше 50 чоловік на 100 тис. населення. За останні 30 років захворюваність на Україні ТБ виросла в 2,5 рази, смертність – в 3 рази, захворюваність ТБ серед дітей і підлітків збільшилась в 2,4 рази. Такі епідеміологічні показники обумовлені соціальними факторами, зростанням хіміорезистентного, особливо мільтирезистентного та ВІЛ-асоційованого ТБ. Сприяє росту епідемії туберкульозу і недостатня фахова підготовка з фтизіатрії лікарів загальної мережі та вузьких спеціалістів.
Приведені дані повинні спонукати лікарів, незалежно від фаху, до інтенсифікації вивчення фтизіатрії. Адже ця хвороба заразна і хворий на ТБ з відкритою формою багато і вони є небезпечним для всіх оточуючих. Лише якісні знання та оволодіння практичними навичками дозволять діагностувати ТБ на ранніх етапах його розвитку і попередити зараження оточуючих людей і зменшити ризик захворювання на туберкульоз.В зв’язку з такою ситуацією по ТБ, кожен лікар, незважаючи на професійну орієнтацію, повинен знати ознаки ТБ і методи його діагностики, адже виявлення ТБ на ранніх стадіях його розвитку гарантує повне виліковування хворого і попереджує розповсюдження цього захворювання.
Знання і високий професіоналізм діагностики ТБ серед всіх лікарів – це один із шляхів до подолання проблеми росту ТБ як в нашій країні, так і за кордоном.
2. Навчальні цілі.Зацікавити студентів лекцією до якісного навчання, з ціллю оволодіння теоретичними знаннями для освоєння практичних навичок.
2.1.Знати особливості сучасного туберкульозу.
2.2.Знати етіологію.патогенез і основні клінічні проояви туберкульозу .
2.3.Знати особливості збудника ТБ; туберкульозу.
2.4.Знати епідеміологію туберкульозу.
2.5.Знати джерела і шляхи розповсюдження МБТ від хворого до здорових людей.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Визначення туберкульозу як наукової та практичної проблеми. Історія розвитку фтизіатрії. Епідеміологія туберкульозу. Етіологія, патогенез туберкульозу. Імунітет при туберкульозі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок