Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ГОСТРИЙ ТА ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ

ГОСТРИЙ ТА ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ

Назва:
ГОСТРИЙ ТА ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,52 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ГОСТРИЙ ТА ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ

За сучасними уявленнями, поняття "панкреатит" об'єднує запально-дегенеративні ураження підшлункової залози, при хронічному перебігові яких поступово наростають фіброз і атрофія паренхіми, що призводить до зниження екзокринної функції органа. Прогресуюча секреторна недостатність підшлункової залози — органа, до діяльності якого в дитячому віці ставляться підвищені вимоги, спричинює порушення травлення та глибокі метаболічні зміни в організмі, а це негативно відбивається на процесах росту й психофізичного розвитку дитини.

Панкреатит може виникнути впродовж усього періоду дитинства. Донедавна клінічна діагностика панкреатиту в дитячому віці вважалась майже неможливою. У міру накопичення відомостей щодо семіотики запально-дегенеративних уражень підшлункової залози, особливо після впровадження в педіатричну практику методів дослідження панкреатичних ферментів у крові й сечі та функціональних дуоденальних проб і ультразвукового сканування, діагностика їх стала більш доступною. Проте початкові легга форми гострого та хронічного панкреатиту, з огляду на невираженість клінічної картини, часто своєчасно не розпізнаються, а виявлення маніфестних форм захворювання ускладнюється значною різноманітністю клінічних варіантів, своєрідною їх динамікою, нашаруванням симптомів ушкодження інших органів і систем.

Етіологія та патогенез. Панкреатит - поліетіологічне захворювання, що спричинюється нерідко спільною дією хвороботворних агентів — метаболічних, токсичних, механічних, алергічних, судинних, нервово-трофічних та інших, які призводять до ушкодження ацинозних клітин підшлункової залози й розвитку внутрішньо-тканинної аутокаталітичної, аутодигестивної реакції, зумовленої передчасною активацією в тканині органа потенційно високоактивних ферментних систем (протеолітичної, ліполітичної). У генезі панкреатиту мають значення аліментарні порушення, бактеріальні й вірусні інфекції, травми черевної порожнини, різні соматичні захворювання, і насамперед — хвороби травного каналу (патологія гастродуоденальної зони, жовчного міхура та жовчних проток), алергічні стани, ендокринні розлади, порушення органної лімфотечії, метаболічні зміни в організмі, особливо на фоні підвищеного тиску в панкреатичних протоках. У дитячому віці (період напруженого обміну речовин) метаболічна гіпотеза виникнення панкреатиту заслуговує на особливу увагу.

Зазначені етіологічні фактори панкреатиту, з урахуванням ініціальної ланки патогенетичного механізму захворювання, можуть бути умовно поділені на дві основні групи. До 1-ї відносять фактори, які спричинюють утруднення відпливу панкреатичного соку, що призводить до підвищення тиску в протоковій системі підшлункової залози та застійних явищ (папіліт, дуоденостаз, спазм, спазм сфінктера Одді). До 2-ї групи належать фактори, котрі зумовлюють безпосереднє ушкодження ацинозних клітин органа,— аліментарний фактор, токсикози, інфекція. Виділення провідного етіологічного фактора в практичній роботі педіатра необхідне для вибору адекватної лікувально-діагностичної тактики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ГОСТРИЙ ТА ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок