Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Педіатрія

Педіатрія

Назва:
Педіатрія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,22 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Педіатрія (від греч. раіs — дитина, latreia — лікування)
Як самостійна медична спеціальність педіатрія спочатку розвиватися в Росії в 30—40-х роках минулого сторіччя. Росія займала одне з перших місць за рівнем дитячої смертності. Деяка допомога, що робиться матерям і дітям, ґрунтувалася на благодійних зборах, державних засобів для цих цілей не виділялася. Догляд за немовлятами і дітьми раннього віку здійснювався в антисанітарних умовах, процвітала діяльність неосвічених бабок і знахарок, були відсутні можливості і які-небудь пізнання в сфері медичної допомоги дітям.
Геніальний росіянин учений М.Ломоносов одним з перших висунув як найважливішу державну задачу збереження дитячих життів і боротьбу з величезною дитячою смертністю. Ним була написана праця «Про розмноження і збереження Російського народу», у якому він пропонував ряд заходів для збереження життя немовлят і зниженню дитячої смертності
Великий державний діяч І.І.Бецький написав багато книг про вигодовування і виховання дітей, значення охорони здоров'я вагітної жінки. З його ініціативи були організовані виховні будинки і поліпшення роботи в них.
З'являються роботи ряду професорів-медиків Московского університету, а також лікарів-практиків, присвячені високій дитячій смертності в Росії. Слід зазначити діяльність професора-терапевта З.Г.Зибеліна (1735—1802), Н.М.Максимовича-Амбодика (1744—1812) і ін. , що приділяли велику увагу питанням виховання і правильного вигодовування дітей. У праці по акушерству Н.М.Максимович-Амбодик присвятив великий розділ питанням фізіології і гігієни, а також захворюванням дітей раннього віку.
Важливим етапом у розвитку педіатрії стало відкриття в 1834 р. у Петербурзі першої дитячої лікарні, що носить нині ім'я чудового російського педіатра М.Ф.Філатова. Ця лікарня була побудована на засоби благодійних організацій і вважалася другою дитячою лікарнею в Європі. Трохи пізніше (1842) у Москві відкривається ще одна дитяча лікарня, який надалі також було привласнене ім'я М.Ф.Філатова. З'явилася можливість вивчати особливості протікання хвороб у дітей і розробляти методи їх лікування. Лікарів, які спеціально займалися дитячими хворобами, у той час ще не було. Лише в 1836 р. професор Медико-хірургічної академії С.Ф.Хотовицький (1796 1885), за фахом акушер, став читати теоретичний курс дитячих хвороб. С.Ф.Хотовицький стверджував, що дитячий організм не є зменшеною копією організму дорослої людини, а має найважливіші якісні відмінності від нього. Саме тому, вказував він, вивчення і знання особливостей дитячого організму і його реакцій, симптомів дитячих захворювань і методики обстеження дитини дуже необхідні для розпізнавання і лікування дитячих хвороб. У 1847р. С.Ф.Хотовицький видав курс своїх лекцій, його «Педіатрика» є першим російським підручником по педіатрії. Таким чином, педіатрія була виділена в самостійну дисципліну, і С.Ф.Хотовицького справедливо називають першим російським педіатром.
Наприкінці ХІХ століття в Росії з'являються перші клініцисти-педіатри –М.О.Тольский (1832-1891) і М.Ф.Філатов (1847-1902) у Москві, О.А.Раухфус (1835—1915) у Петербурзі. Н.А.Тольскому було доручене читання першого курсу дитячих хвороб у Московському університеті
Основоположниками вітчизняної наукової педіатрії по праву вважаються М.Ф.Філатов і М.П.Гундобін. М.Ф.Філатов змінив Н.А.Тольского, ставши професором клініки дитячих хвороб Московського університету. Тут розгорнулися його блискучі педагогічні здібності і талант великого вченого. М.Ф.Філатов опублікував ряд робіт, що стали настільними книгами для педіатрів Росії. Це лекції по інфекційних хворобах «Семіотика і діагностика дитячих хвороб», «Клінічні лекції». М.Ф.Філатов описав деякі інфекційні хвороби, важливі і типові для них симптоми, зокрема для ранньої діагностики кору ознаки — відрубо-подібні злущення епітелію зі слизової оболонки губ і щік.
У Петербурзі великий вплив на розвиток наукової педіатрії зробили роботи М.П.Гундобіна (1860—1908), учня М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Педіатрія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок