Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гострі респіраторні захворювання

Гострі респіраторні захворювання

Назва:
Гострі респіраторні захворювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,68 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Гострі респіраторні захворювання

Это загальна назва ряду клінічно подібних інфекційних захворювань верхніх і нижніх дихальних шляхів, викликуваних переважно вірусами. Найбільше часто серед них зустрічаються гострі респіраторно-вірусні інфекції (ГРВЗ), бронхіти, пневмонії і плеврити Термін «гостре респіраторне захворювання» більш широкий, чим «гостра респіраторно-вірусна інфекція». Іноді використовується термін «гостре захворювання верхніх дихальних шляхів» (коли маються на увазі поразки носоглотки, зіва, гортані); при залученні в процес трахеї, бронхів, бронхіол і легень говорять про поразку нижніх дихальних шляхів. ГРВЗ супроводжується одним чи декількома клінічними синдромами.

Нежить звичайно починається з перших днів хвороби сильним виділенням з носа; через 2—3 дні кількість виділюваного секрету зменшується, вона стає більш густою, слизуватою. У грудних дітей заложеність носа заважає проведенню годівлі, тому потрібно в його процесі робити перерви, даючи дитині «віддихатися». Туалет носа перед годівлею обов'язковий.

Синуіт. У 50—70 % дітей під час ГРВЗ запалюється слизува оболонка придаткових пазух носа, що виявляється у виді затемнень на рентгенограмах. У цих випадках якого-небудь спеціального лікування не потрібно (закапують судинозвужувальні засоби, проводять туалет носа). Через 2—4 нед у більшості дітей зміни в придаткових пазухах самостійно зникають. У рідких випадках розвивається бактеріальний синуіт, при якому на тлі різкого погіршення стану і високої температури тіла з'являються почервоніння і припухлість щоки (гайморит) чи біля тканин, що навколо очей (етмоідит). Це грізне ускладнення, що вимагає енергійної антибактеріальної терапії і часто хірургічного лікування.

Назофарингіт виявляється закладеністью носа, скупченням слизу на задній стінці глотки. Нежить може бути помірною. Затікання слизу в гортань викликає кашель (частіше в положенні дитини на спині). Старші діти іноді скаржаться на хворобливість при ковтанні, біль в горлі. Туалет носа, уведення через ніс у носоглотку фізіологічного розчину для розрідження слизу є єдиними раціональними методами лікування.

Запалення носоглотки звичайно супроводжується збільшенням аденоїдів і часто переходить на порожнину середнього вуха (отит).

Фарингіт — запалення слизової оболонки глотки, що часто сполучається з назофарингітом. При огляді видні почервоніння, скупчення слизу на задній стінці глотки. Полоскання зіва (видалення слизу), парові інгаляції зм'якшують хворобливість і зменшують кашель.

Тонзиліт (ангіна) звичайно сполучається з фарингітом, але при цьому відзначається переважна поразка піднебінних мигдалин. Вони збільшуються, на їхнї поверхні можуть утворюватися білуваті крапки (гнійні фолікули), нальоти. Поразки мигдалин часто мають бактеріальну етіологію, тому лікарі у цих випадках ставлять діагноз не ГРВЗ, а ангіни і проводять антибактеріальне лікування.

Ларингіт виявляється в першу чергу охриплістю голосу, сухим, гавкаючим кашлем, болями в горлі. Парові інгаляції, лужне питво (боржом, молоко з харчовою содою) приносять помітне полегшення. Більш важкі випадки (круп) описані нижче.

Трахеїт часто супроводжує ларингіт, обумовлює сухий, на початку хвороби болісний кашель, болі в грудях. Поступово (через 3—10 днів) кашель зм'якшується і наприкінці приступу відходить невелика кількість мокротиння. Іноді кашель тримається протягом 4—6 нед. При трахеїті показані засоби, що зм'якшують кашель (тепле питво з боржомом, харчовою содою).

Бронхіт — найчастіше прояв респіраторно-вірусної чи мікоплазменої інфекції. Лише в рідких випадках (при влученні стороннього тіла, аспірації їдких рідин газів, стенозі гортані) розвивається бактеріальний бронхіт. Різні форми бронхітів і их лікування описані окремо.

Незалежно від переважної локалізації запального процесу плин вірусної інфекції довольно однообразно, у більшості випадків неважке. Як же протікає типове неважке гостре респіраторне захворювання? Воно звичайно супроводжується пропасною реакцією: у 2/3 захворілих температура тіла підвищується до 38—39 °С, у 2/3 — залишається нормальною чи не перевищує 38°С. Звичайно вже в 1-й день хвороби з'являються сильна нежить, часто кашель, рідше почервоніння очей. Дитина стає примхливою, нерідко відмовляється від їжі. У більшості випадків загальний стан дитини порушується незначно і його буває важко удержати в ліжку. Можливі біль при ковтанні, збільшення і хворобливість підщелепних лімфатичних вузлів. Температура тримається звичайно протягом 1—3 днів; нежить і кашель — протягом 1—2 нед, навіть при нормалізації температури і поліпшенні загального стану дитини.

Відхилення від цієї досить типової клінічної картини можуть бути обумовлені поруч ускладнень, виявлення яких дуже важливо для проведення правильного лікування. Грізні ускладнення — утрата свідомості, судороги внаслідок поразки центральної нервової системи (вони частіше розвиваються при грипі) легко визначаються батьками і вимагають невідкладної лікарської допомоги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Гострі респіраторні захворювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок