Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> реферат на тему: ВИРАЗКИ

Загрузка...

ВИРАЗКИ / сторінка 3

Назва:
ВИРАЗКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,72 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Варикозні виразки пере-важно неглибокі, округлі і виникають спочатку позаду та вище від медіаль-ної кісточки. Вони мають брудно-сірий вигляд, невиразні грануляції, які лег-ко травмуються і кровоточать, їх ото-чують склерозовані пігментовані тка-нини (шкіра та підшкірна основа). Виразки на ступні звичайно мають ар-теріальне (ішемічне) походження. У більшості випадків виразки, пов'язані з недостатністю артеріального крово-постачання, з'являються на пальцях, передусім на першому, мають непра-вильну форму, темно-бурий або тем-но-сірий колір і не містять грануляцій, шкіра навколо них рожево-синюшна чи блідо-синюшна, холодна, пульсація на артеріях ступнів відсутня. Такі вираз-ки не кровоточать.
Виразки туберкульозного характе-ру (вони бувають на шиї, грудях, зок-рема на молочній залозі, обличчі тощо) звичайно мають неправильну форму, плоскі або з папілярними роз-ростаннями, рожево-сіроватого кольо-ру. Тканини, що оточують їх, нерідко зморщені внаслідок реактивного скле-розу. Виразки рожевого вовчака ма-ють типову локалізацію (у формі ме-телика на кінчику носа та щоках си-метрично навколо нього).
Сифілітичні виразки у первинній стадії мають гострий перебіг, кулясту форму, чіткі контури і краї, сальне дно і локалізуються на статевих орга-нах, у прямій кишці, іноді на губах та в порожнині рота.
Виразки третинного сифілісу (гу-мозні) локалізуються переважно на обличчі, черепі, гомілках (передній поверхні), мають неправильну форму, глибокі, нерідко проникають у кіст-ки, з нерівними щільними краями, сіро-рожевого чи буруватого кольору.
Виразки як форма злоякісного пух-линного росту мають неправильну форму, щільні краї, підняті над по-верхнею шкіри, їх дно виповнене сіро-блідо-рожевими розростаннями пух-линної тканини, що нагадують цвітну капусту. Локалізація їх різна, проте частіше вони бувають на обличчі, ру-ках (базальноклітинний рак). Багато злоякісних виразок виникає на тлі ран, що довго не гояться, та простих виразок або невусів, особливо піг-ментних, унаслідок малігнізації ос-танніх (рак в рубцях на ногах, малігнізація варикозних виразок, виразок шлунка та прямої кишки, папілом та невусів унаслідок їх травми тощо).
Мікотичні виразки локалізуються переважно в міжпальцьових проміжках (на ступнях), у промежині, рідко — на стегнах. Вони поверхневі, займа-ють значну площу, їм передує утво-рення водянистих пухирів. Супровод-жуються свербінням.
Лікування виразок залежить від їх походження. Специфічні виразки лікують специфічними консерватив-ними засобами, хірургічне втручання застосовують для закриття дефекту, утвореного внаслідок розпаду тканин. Нейротрофічні виразки внаслідок ушкодження або захворювання спин-ного мозку та нервів дуже погано піддаються лікуванню, і тому в цьо-му разі важливо запобігти поширен-ню інфекції, зокрема сепсису, який часто стає причиною смерті хворих. Складну проблему для лікування ста-новлять і варикозні виразки. Оскіль-ки вони завжди виникають на тлі хро-нічної венозної недостатності нижніх кінцівок та ускладнені інфекцією, першочерговими заходами є поліп-шення венозного кровообігу в кін-цівках та призначення місцевих анти-септиків, сорбентів та заходів, що посилюють регенерацію тканин (солкосерил-желе та ін.). Обов'язковим є лікування супутнього дерматиту. В ліжку хворі повинні утримувати ноги в підвищеному положенні, а під час ходіння — надягати компресійну пан-чоху чи бинтувати її еластичним бин-том. Варикозні вени, що ускладни-лись виразкою, видаляють хірургічним шляхом. Такі заходи поліпшують ве-нозний та капілярний кровообіг і ча-сто сприяють гоєнню виразки, якщо її розміри невеликі, а сусідні ткани-ни не дуже склерозовані. У рідкісних випадках добре очищену регенеруючу виразку можна навіть закрити клаптем розщепленої шкіри. Але в більшості випадків закриття виразки простою пересадкою на неї шкірного клаптя не досягає мети. Передусім треба вида-лити всі некротичні тканини та де-блокувати кровоносні й лімфатичні капіляри в дні та сусідніх тканинах шляхом вакуумної обробки їх за мето-дом А.А.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: ВИРАЗКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок