Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Скачати: ВИРАЗКИ

Загрузка...

ВИРАЗКИ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
ВИРАЗКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,72 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ВИРАЗКИ
Виразка — дефект шкіри чи слизо-вої оболонки, а інколи й підлеглих тканин, який виникає внаслідок їх локального некрозу. Характеризуєть-ся хронічним перебігом і погано гоїть-ся. Етіологія виразок така ж сама, як і етіологія інших видів некрозу. Це може бути механічна, термічна, хімічна, радіаційна травма та ін. При механічній, хімічній та термічній травмах виразці передує рана, яка з різних місцевих та загальних причин, іноді ятрогенних, не гоїться у звичні строки.
За радіаційної травми тканини ги-нуть не безпосередньо в момент дії променів, а через деякий час, оскіль-ки вона зумовлює дистрофічні та не-кробіотичні зміни в функціональних структурах клітин, внаслідок яких вони гинуть.
Багато виразок мають інфекційне походження. Такі специфічні інфек-ції, як туберкульоз, сифіліс, акти-номікоз тощо супроводжується утво-ренням так званої нестійкої грану-льоми, що некротизується, призводячи до виникнення виразок.
Виразки можуть утворюватись також внаслідок розпаду поверхневих злоякі-сних пухлин або порушення кровообі-гу в доброякісній пухлині, наприклад, на вершині ліпоми, що звисає.
Виразки нерідко мають нейротрофічне походження, тобто спричинені грубим порушенням функції нервової системи — як центральної, особливо спинного мозку (мал. 95), так і пе-риферичної (соматичні та вегетативні нерви). Так, у разі пошкодження (пе-реривання) сідничного нерва дуже ча-сто виникають виразки на ступні — перфоративні виразки ступні (таї perforans pedis). У разі травматичного переривання спинного мозку у хворих з'являються виразки як на нижніх кінцівках, так і на нижніх частинах тулуба (крижі тощо), які формуються швидко і вже в перші дні після пора-нення мають вигляд пролежнів.
Проте найбільша кількість виразок виникає внаслідок порушення як ар-теріального, так і венозного крово-обігу (атеросклероз, ендартеріїт, тромбоз, емболія, стискання чи пере-ривання артерій). Про некроз, що
Серед виразок, зумовлених розла-дом венозного кровообігу, найпоши-ренішими є так звані варикозні, або трофічні, які виникають у хворих з варикозним розширенням вен
і хронічною венозною недостатністю нижніх кінцівок. Ці виразки є на-слідком різкого порушення венозно-го відтоку крові та підвищення тиску в поверхневих варикозне розширених венах гомілки з системи великої та малої прихованих вен (v. saphena magna та v. saphena parva). Це при-зводить до набряку тканин, різкої гіпоксії їх, впливу на тканини про-дуктів порушеного метаболізму та аци-дозу. Внаслідок гіпоксії тканин та просочування в них через застійні ве-нули й капіляри рідини і білка та клітин крові (лейкоцитів, еритро-цитів) у шкірі та підшкірній основі гомілки розростається сполучна тка-нина. Це зумовлює дермоліпоскле-роз, який найбільшою мірою вираже-ний у нижній третині гомілки на її медіальному боці, переважно позаду та трохи вище за кісточки. В ділянці дермоліпосклерозу виникають трофіч-ні порушення — стончення шкіри, її бура пігментація (внаслідок розкладу гемоглобіну та його перетворення в гемосидерин). Часто трофічні пору-шення поглиблюються та прискорю-ються через ускладнення варикозно-го розширення вен запальним проце-сом у них — тромбофлебітом або навіть невеликою травмою (розчухуванням, оскільки варикоз супроводжується свербінням шкіри) з подальшим при-єднанням інфекції (інфільтрат, дер-матит, лімфангіт, бешиха тощо). Ланцюг трофічних порушень унаслі-док зазначених причин завершується утворенням у центрі осередка дермоліпосклерозу виразки кулястої форми різних розмірів, переважно 2—3 см у діаметрі. Її локалізація позаду меді-альної кісточки пояснюється тим, що тут спостерігається найвищий веноз-ний тиск. Останнє зумовлено фор-муванням тут великої підшкірної вени (початком її через злиття підошвових вен) та розташуванням перфорантних вен, які сполучають поверхневі венозні системи з глибокими і в яких через не-достатність їх стулок (клапанів) унас-лідок варикозного розширення кров рухається в патологічному напрямку під час скорочення м'язів гомілки — з глибоких вен у поверхневі.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: ВИРАЗКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок