Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Сколіоз

Сколіоз

Назва:
Сколіоз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,83 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Сколіоз


Сколіоз — це бокове викривлення хребта.
Сколіоз буває природжений і набутий (рахітичний, паралітичний, рубцевий, травматичний тощо).
Розрізняють ще сколіоз простий — коли дуга випуклістю повернута вправо або вліво, і складні — коли вигин і обидві сторони. Наприклад, грудний лівосторонній, поперековий правосторонній сколіоз.
Сколіоз з двома вгнутостями називається S-подібним. Якщо вигин захоплює весь хребет, сколіоз називається повним (тотальним) — дуга випуклістю повернута в ліву або в" праву сторону. Якщо викривлений один відділ хребта, сколіоз частковий — шийний, грудний або попепековий.
Найдійовішим методом запобігання і лікування сколіозів є коригуюча гімнастика. її завдання: вироблення навички правильної постави; створення міцного м'язового корсета; розвиток функцій дихання; розвантаження хребта; витягання хребта і збільшення його рухомості в зоні викривлення; корекція викривлень хребта.
Розрізняють чотири ступені сколіозу.
I ступінь — дуга викривлення від 1° до 10°; II — від 11° до 30°; III — від 31° до 50°; IV ступінь — понад 50°.
За локалізацією сколіозу виділяють шийний, шийно-грудний, грудний, грудно-поперековий, поперековий, по-переково-крижовий і комбінований (S-подібний).
При І ступені хребет відхилений убік від серединного положення, тулуб трохи зрушений, асиметрія лопаток і трикутників та контурів талії, поява м'язового валика на випуклій стороні. При нахилянні до горизонтального рів-ня — нерівність контурів грудної клітки на рівні викрив-лення.
II ступінь — ті самі вади і, крім того, м'язовий валик, легкий реберний горб, збільшення викривлення.
III, IV ступені — реберний горб, укорочення тулуба, подовження кінцівок, деформація грудної клітки спереду.
При сколіозі І ступеня викривлення зникає, якщо хворий випрямляється або лежить, коли м'язи звіль-няються від навантаження. Призначають загальнозміцнювальні і коригуючі вправи (активні і пасивні) для розтя-гання укорочених м'язів. Ці вправи також зміцнюють і вкорочують уже розтягнуті м'язи.
Методика. На першій порі діти повинні займатися в положенні лежачи, щоб були всі умови для виключення навантаження на хребет.
У ввідній частині уроку використовують вправи стоя-чи тільки для вирівнювання постави з метою контролю-вання її біля дзеркала і деякі вправи з триманням рівно-ваги тіла, короткочасну ходьбу.
Гімнастичні вправи складаються головним чином Із си-метричних рухів для зміцнення ослаблених м'язів, особ-ливо розгиначів тулуба, сідничних м'язів і черевного пре-са. Вживають заходів до забезпечення правильної пози під час сидіння і вироблення навичок правильної поста-ви, дихання, для створення м'язового «корсета». З цією метою використовують різні симетричні вправи з засто-суванням снарядів і вправ з обтяженням.
Поряд із загальнозміцнювальними вводять вправи для окремих м'язових груп спини і коригуючі. Асиметричні вправи застосовують тільки в тому разі, якщо вони будуть локалізовані, спрямовані на вершину викривлення.
Зменшенню статичного навантаження на хребет сприяє витягання хребта, а також самовитягання стоячи і лежа-чи, помірне витягання на похилій площині. Витягання
не слід застосовувати в дітей з слабкою м'язовою систе-мою і підвищеною рухомістю хребта.
Заняття коригуючою гімнастикою проводять щодня по 40—45 хв. Добрим коригуючим засобом є плавання бра-сом, на грудях, катання на лижах, ковзанах, спортивні ігри.
II ступінь характеризується більш стійким викрив-ленням хребта з помітною асиметрією спини; патологічні зміни поширюються на м'язи, зв'язки і кісткову тканину. Намічається реберний горб. Рухомість хребта обмежена, він не розпрямляється. Є зміни в міжреберних хрящах.
Завдання коригуючої гімнастики: зміц-нення м'язів спини, створення м'язового «корсета».
Лікування тривале. Займатися треба в кабінеті ліку-вальної фізкультури і самостійно вдома.
За В. Н. Мошковим, слід додержувати таких методич-них принципів: використовувати загальне тренування; за-стосовувати спеціальне тренування опорно-рухового апа-рата хребта і грудної клітки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сколіоз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок