Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Медичне страхування в деяких країнах східної Європи, Росії, Латвії

Медичне страхування в деяких країнах східної Європи, Росії, Латвії

Назва:
Медичне страхування в деяких країнах східної Європи, Росії, Латвії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,28 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Медичне страхування в деяких країнах східної Європи, Росії, Латвії


Реформи охорони здоров'я в країнах Центральної і Східної Європи (КЦСЄ) були необхідними, оскільки стан здоров'я населення в цих країнах у 60-х, 90-х рр. був набагато гіршим, ніж в інших країнах Європи..
Низький рівень здоров'я населення КЦСЄ, на думку експертів, пояснюється незадовільним рівнем соціально-економічних умов, забрудненістю навколишнього середовища, відсутністю ефективної профілактики і незадовільною якістю медичного обслуговування.
Особливо підкреслюється недостатнє фінансування охорони здоров'я, яке в колишніх соціалістичних країнах розглядалося як невиробнича сфера і фінансувалося за залишковим принципом. Число медичних установ, лікарняних ліжок і медичного персоналу було вражаючим, при цьому мала місце значна недостатність медикаментів, матеріалів і обладнання. Управління характеризувалось громіздкістю і неефективністю.
Експерти ВООЗ вказують на ряд проблем управління охороною здоров'я. Це вертикальні лінії команди і контролю при відсутності горизонтальної інтеграції; перевантаження на прийомі фахівців за рахунок хворих, що направляються до них лікарями первинної медико-санітарної допомоги; погане управління медичними установами і непоінформованість адміністраторів в питаннях співвідношення витрат і отриманих прибутків; відсутність у дуже багатьох медичних працівників належної мотивації і стимулів до поліпшення якості роботи; недостатня і не завжди адекватна освіта, низькі престиж і оплата праці медичних працівників, які підривають їх моральні устої.
Число лікарів і лікарняних ліжок на 1000 населення в КЦСЄ в 1,5-6 раз перевищує середні показники в групі розвинених країн з таким же рівнем національного прибутку. Забезпеченість населення лікарями і ліжками в КЦСЄ звичайно вища, ніж навіть в державах з розвиненою ринковою економікою, в той час як у останніх значно вищі витрати на охорону здоров'я з розрахунку на одну особу. В результаті велика частина витрат КЦСЄ на охорону здоров'я йде на зарплату лікарям, яка через економічну ситуацію в більшості цих країн все одно залишається жебрацькою, а на сучасне матеріальне забезпечення медичних установ коштів не вистачає, від чого страждає якість медичної допомоги.
Проведені з допомогою ВООЗ в Європейському регіоні дослідження показали, що найбільше незадоволення у громадян цих країн - незадоволення системою первинної медико-санітарної допомоги (особливо в країнах колишнього СРСР).
Реформи охорони здоров'я в КЦСЄ спрямовані на досягнення загальної доступності всіх видів медичної допомоги, підвищення ефективності охорони здоров'я, зміцнення міжсекторальної взаємодії з широкою участю населення, забезпечення можливості вибору, заборону зростання витрат і підвищення якості медичного обслуговування. Досягнення цих цілей зв'язують з приватизацією, децентралізацією, введенням медичного страхування, відходом від надмірної спеціалізації і введенням оплати за результатами роботи.
Для успішного здійснення реформ системи охорони здоров'я необхідна, на думку міжнародних експертів, розробка трьох напрямів політики в області охорони здоров'я: поліпшення стану здоров'я населення шляхом підвищення рівня життя і поліпшення умов навколишнього середовища; поліпшення роботи механізмів ефективного асигнування і розподілу ресурсів шляхом чіткої постановки завдань, підвищення ефективності роботи по обмеженню ризику і забороні витрат; вдосконалення медико-санітарного законодавства, підготовки і перепідготовки медичного персоналу, вдосконалення структури і функцій медичних установ.
Серед всіх завдань реформи системи охорони здоров'я в країнах Центральної і Східної Європи - реформа фінансування займає чільне місце.
Необхідна передумова для успішного введення і функціонування системи медичного страхування - сильна економіка. Негативний економічний стан, висока інфляція, зниження реальних прибутків і життєвих стандартів населення створюють загрозу для успіху реформ. Страхові фонди зазнають фінансових труднощів через банкрутство, зростання безробіття, важкий стан підприємств, які не можуть платити страхові внески.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Медичне страхування в деяких країнах східної Європи, Росії, Латвії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок