Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ГОСТРІ РЕСПІРАТОРНІ ВІРУСНІ ІНФЕКЦІЇ

ГОСТРІ РЕСПІРАТОРНІ ВІРУСНІ ІНФЕКЦІЇ

Назва:
ГОСТРІ РЕСПІРАТОРНІ ВІРУСНІ ІНФЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,58 KB
Завантажень:
707
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ГОСТРІ РЕСПІРАТОРШ ВІРУСНІ ІНФЕКЦІЇ

Гострі респіраторні вірусні інфекції становлять етіологічне неоднорідну групу поширених інфекційних захворювань Їх об'єднує принципова спільність епідеміологічних закономірностей і патогенезу, подібність клінічних проявів. До таких захворювань належать грип, парагрип, аденовірусна інфекція, риновірусні, реовірусні та респіраторно-синцитіальні захворювання.

ГРИП

Грип — гостре інфекційне захворювання, що характеризується явищами загальної інтоксикації, катаральним запаленням слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, значною схильністю до приєднання вторинної бактеріальної інфекції.

Етіологія. Збудник грипу — фільтрівний вірус. Відомо три самостійні типи вірусу грипу — А, В і С. Кожен тип має багато серологічних різновидів — підтипів.

Епідеміологія. Джерело інфекції — хвора людина. Період й контагіозності — 3—5 днів (рідко — до 7 днів) від моменту появи перших ознак хвороби Шлях передачі — повітряно-краплинний, на відносно близькі відстані від хворого. Інфекція через третю особу і предмети, з якими стикався хворий, внаслідок нестійкості вірусу не передається. До грипу сприйнятливі всі вікові групи.

Патогенез. Вхідні ворота інфекції — верхні дихальні шляхи. Вірус грипу, розмножившись в епітеліальних клітинах верхніх дихальних шляхів, зумовлює дегенеративні зміни і відторгнення цих клітин. Порушується бар'єрна функція дихальних шляхів. Створюються сприятливі умови для активізації вторинної бактеріальної флори. Загальнотоксична дія вірусу грипу на організм пов'язана зі всмоктуванням його токсинів у русло крові, з токсемією. Порушення вегетативної іннервації судин унаслідок дії токсину та безпосередня дія його на судинну стінку погіршують циркуляцію крові і спричинюють розлади функції органів дихання та нервової системи. Ці розлади поглиблюються активізацією вторинної бактеріальної флори.

Клініка. Інкубаційний період у разі грипу триває 1—2 дні, іноді скорочується до кількох годин. Початок хвороби гострий. Температура тіла підвищується до 38 °С — 40 °С, з'являються головний біль з переважною локалізацією в ділянці лоба та очей, ломота по всьому тілу, біль у м'язах, суглобах, у попереку. Вираженою є загальна слабкість. Перелічені вище симптоми загальної інтоксикації максимально проявляються у перші 2—3 дні хвороби. У ці дні катаральні явища ще незначні або їх навіть немає. Спостерігаються закладання носа, неприємні відчуття за грудиною, сухе покашлювання. Іноді виникають носові кровотечі та інші прояви токсичного ураження судин. Вони є характерними для важких форм грипу.

Розрізняють легку, середньоважку та важку форми грипу. Різновидом важкої форми грипу є токсичний грип, що характеризується бурхливим зростанням проявів симптомів хвороби з переважним ураженням центральної нервової системи (порушення свідомості різкого ступеня, психічні розлади, головним чином марення, судоми), явищами серцево-судинної недостатності, геморагічним синдромом

Поряд з інтоксикацією катаральні явища з боку верхніх дихальних шляхів посідають основне місце у клінічній симптоматиці грипу 3 2—3-го дня хвороби спостерігаються риніт (серозні

виділення з носа), фаринголаринготрахеобронхіт (спочатку сухий, потім мокрий кашель з харкотинням). Під час активізації бактеріальної флори виділення з носа та харкотиння стають слизово-гнійними або гнійними.

У дітей раннього віку, особливо 1-го року життя, під час грипу часто виникають нетривалі диспепсичні розлади (випорожнення з домішками слизу 3—5 разів на добу). У старших дітей під час грипу може бути біль у животі (абдомінальна форма).

Перебіг неускладненого грипу нетривалий. Інтоксикація зберігається звичайно протягом 2—4 днів, підвищення температури тіла — 2—5 днів. Катаральні явища зникають повільніше.

Ускладнення у разі грипу, зумовлені безпосередньою дією вірусу, зустрічаються нечасто: можливі невралгія, неврит, радикуліт, енцефаліт; рідко — інтерстиційна вірусна пневмонія.

Ускладнення грипу, пов'язані з приєднанням вторинної бактеріальної флори, досить різноманітні. Частота їх безпосередньо залежить від віку хворих і стану опірності їхнього організму. Бактеріальні ускладнення нерідко бувають у немовлят, а також у дітей, ослаблених супровідними захворюваннями, і на тлі патологічного стану. Найчастішими є ускладнення з боку органів дихання: гнійний бронхіт, катаральне та гнійне запалення приносових пазух, пневмонія (вогнищева, сегментарна, зливна, деструктивна тощо), плеврит та ін. Запалення слизової оболонки гортані під час грипу може супроводитися порушенням дихання — стенозуванням (грипозний круп). Частим ускладненням грипу у дітей, особливо раннього віку, є отит (катаральний і гнійний). Зустрічаються й інші ускладнення: стоматит, гломерулонефрит, пієлоцистит. Найважчим перебігом характеризуються бактеріальні ускладнення грипу, спричинені стафілококом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ГОСТРІ РЕСПІРАТОРНІ ВІРУСНІ ІНФЕКЦІЇ

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок