Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Облік результатів внутрішньоаптечного контролю якості лікарських засобів. Оцінка якості лікарських засобів, що виготовлені в аптеці і єдині правила оформлення лікарських засобів, які мають у своєму складі отруйні наркотичні речовини та спирт-етил.

Облік результатів внутрішньоаптечного контролю якості лікарських засобів. Оцінка якості лікарських засобів, що виготовлені в аптеці і єдині правила оформлення лікарських засобів, які мають у своєму складі отруйні наркотичні речовини та спирт-етил.

Назва:
Облік результатів внутрішньоаптечного контролю якості лікарських засобів. Оцінка якості лікарських засобів, що виготовлені в аптеці і єдині правила оформлення лікарських засобів, які мають у своєму складі отруйні наркотичні речовини та спирт-етил.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,82 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Тема: „Облік результатів внутрішньоаптечного контролю якості лікарських засобів. Оцінка якості лікарських засобів, що виготовлені в аптеці і єдині правила оформлення лікарських засобів, які мають у своєму складі отруйні наркотичні речовини та спирт-етил.
 
Для перевірки якості ліків в аптеках існують: контроль опитуванням, письмовий, органолептичний, фізичний і хімічний види контролю.
Контроль опитуванням. Контроль шляхом опитування треба проводити після того, як асистент виготовив п'ять ліків.
Ліки, до складу яких входять отруйні речовини списку А, а також ліки для ін'єкції перевіряються шляхом опитування негайно після їх виготовлення. Перевірка провадиться таким чином: кон-тролер називає перший інгредієнт, який входить до ліків, а в склад-них лікарських сумішах вказує кількість першого інгредієнта, після чого асистент називає всі взяті ним інгредієнти та їх кількос-ті. Якщо використано півфабрикати (концентрати), асистент називає кількість взятого концентрату і процентний вміст його.
Якщо рідкі інгредієнти й півфабрикати асистент відмірював краплями, замість прописаних у рецепті вагових чи об'ємних кіль-костей, перевіряється правильність перерахунку на краплі.
Контроль опитуванням може бути застосований в тому разі, якщо контролер працює в одному виробничому вузлі з асистента-ми. Якщо ж він відлучається на відпуск ліків, приймання рецептів, контроль концентратів тощо, то краще використати письмовий контроль, бо контроль опитуванням завжди спізнюватиметься й за-важатиме дальшій роботі асистента та інших працівників
Письмовий контроль. Виготовивши ліки, асистент записує на зво-роті рецепта або на окремому бланку назву й загальну вагу кожного взятого інгредієнта. Такий запис асистент робить напам'ять відра-зу ж після виготовлення ліків.
Коли ліки готують з півфабрикатів (концентратів), вказується кількість взятого півфабрикату та його концентрація.
Готові ліки з рецептами, підписаними асистентом, і заповнені бланки передаються на перевірку рецептареві-контролеру.
Цьому видові контролю слід піддавати, як правило, порошки й лікарські форми, виготовлені з півфабрикатів і концентратів. Наприклад:
У рецепті виписано:
Rp. Luminah 0,01
Pyramidoni 0,3
Phenаcetini 0,2
M. f. pulv D. t. d N. 12.
На звороті рецепта або на контроль-ному бланку написано:
Luminali 0,12
Pyramidoni 3,6
Phenacetini 2,4
Розважування 0,51, 12 порошків
Органолептичний контроль. Такий контроль проводиться одно-часно з контролем опитуванням і під час видачі ліків. Полягає органолептичний контроль у перевірці кольору, запаху, однорід-ності й відсутності механічного забруднення ліків. Ліки, призна-чені для внутрішнього вжитку, в разі потреби (і якщо можливо) перевіряються також на смак. Цьому видові контролю піддають усі без винятку ліки, виготовлені в аптеках.
Фізичний контроль. Фізичний контроль проводиться вибірково. Полягає він у перевірці загальної ваги виготовлених ліків і ваги окремих доз (розважування порошків), якості змішування у мазях і порошках, а також правильності оформлення ліків.
Перевіряючи оформлення ліків, звертають увагу на таке: чи відповідають пропис і колір етикеток (чи сигнатур); чи наклеєно запобіжні етикетки («отрута», «поводитись обережно», «збовтувати» тощо); чи вказано на рецепті (сигнатурі) вагу пілюльної маси; чи відповідає упаковка фізико-хімічним властивостям речовин і кількості їх; як проведено закупорювання, опечатування; чи відпо-відають номери рецепта і сигнатури.
Хімічний контроль. Хімічний контроль можна проводити якіс-но й кількісно.
Якісний аналіз полягає у визначенні ідентичності інгредієнтів, які входять до складу ліків.
Для розпізнавання якої-небудь речовини за допомогою реактивів одержують нову відому нам речовину, яка дає осад, змінює забарв-лення або виділяє гази.
Кількісний аналіз полягає у визначенні процентного вмісту кож-ного інгредієнта, що входить до складу ліків. Здійснюється він та-кож методом хімічних реакцій або методом рефрактометрії.
Завдання аптеки — швидко виготовити і відпустити ліки доброї якості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Облік результатів внутрішньоаптечного контролю якості лікарських засобів. Оцінка якості лікарських засобів, що виготовлені в аптеці і єдині правила оформлення лікарських засобів, які мають у своєму складі отруйні наркотичні речовини та спирт-етил.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок