Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ДЕ І ЯК ВИКОНУВАТИ РАНКОВУ ГІМНАСТИКУ

ДЕ І ЯК ВИКОНУВАТИ РАНКОВУ ГІМНАСТИКУ

Назва:
ДЕ І ЯК ВИКОНУВАТИ РАНКОВУ ГІМНАСТИКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,04 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ДЕ І ЯК ВИКОНУВАТИ РАНКОВУ ГІМНАСТИКУ

За вимогами шкільної програми учні 4-х класів повинні вміти виконувати комплекси вправ ранкової гімнастики з 8—10 вправ. Хлопчики і дівчатка 4-го класу складають на оцінку вправи без предметів, а учні 5-го класу—з гімнастичною палицею. Шестикласники мають скласти комплекс вправ із скакалкою, дівчата 7-го класу складають комплекс вправ з м'ячем, а хлопці—з обтяженням. Учні 8-го класу виконують на оцінку індивідуальний комплекс вправ ранкової гімнастики, тобто кожен створює свій особистий комплекс з предметом або без нього.

Будуйте свої комплекси, виходячи з цих вимог, і багаторазово їх повторюйте. Виконуйте різноманітні комплекси з різними предметами і без них. Це збагатить рухові навички.

Взимку ранкову гімнастику виконуйте в приміщенні, де ніхто не спить (у коридорі, на веранді тощо), влітку—на свіжому повітрі або в кімнаті при відчинених вікнах чи на балконі. Одяг надягайте легкий (узимку — майку або футболку й труси; влітку — труси).

Якщо ви робите ранкову гімнастику на подвір'ї, то ходьбу на місці замініть звичайною ходьбою або повільним бігом. Після комплексу ранкової гімнастики можна протягом 1—2 хв повільно побігати з переходом на ходьбу з виконанням дихальної вправи з розслабленими рухами рук. У приміщенні ранкову гімнастику закінчуйте повільним бігом на місці з переходом на повільну ходьбу (1— 2 хв) і виконанням дихальної вправи з розслабленими рухами рук.

Кожну вправу повторюйте не більше 10—15 разів, у залежності від її складності. Включайте до комплексів ранкової гімнастики вправи з різними вихідними положеннями — стоячи, сидячи і лежачи. Поступово змінюйте вихідні положення — положення тулуба, рук і ніг. Це зробить вправи цікавішими, вони по-іншому впливатимуть на організм.

Змінюйте комплекси ранкової гімнастики через 1— 2 тиж, проте протягом року повторюйте їх кілька разів.

Дуже важливо, щоб під час виконання ранкової гімнастики дотримуватися культури рухів, правильно і чітко виконувати кожну вправу, стежити за правильністю своєї постави.

Якщо під час виконання комплексу ранкової гімнастики ви відчуєте втому, зробіть дихальну вправу та вправу на розслаблення. Це відновить сили. Вправи на розслаблення бажано виконувати й після закінчення ранкової гімнастики.

У наведених нижче комплексах вправ ранкової гімнастики для хлопчиків і дівчаток 4—8-х класів кожна друга вправа — дихальна, яку ви можете використовувати для відпочинку.

1. Ходьба на місці з високим підніманням стегон, дихати довільно, вперед не нахилятись — 1 хв.

2. В. п.—о. с. 1—2—дугами назовні руки вгору, піднятися на носки, вдих; 3—4—в. п., видих. Дивитися на кисті рук. Виконати 8—10 разів.

З В. п.— стойка ноги нарізно, руки за голову, лікті відвести назад. 1 — поворот тулуба ліворуч, руки в сторони долонями вгору (дивитись на ліву руку); 2—в. п.; З—нахил вперед, руки в сторони (голову підняти, прогнутися в попереку, ноги не згинати), 4 — в. п. Те саме праворуч. Дихання довільне. Виконати по 5—6 разів у кожний бік.

4 В. п.— о. с. 1 — мах правою ногою назад, руки вгору, піднятися на носок (вдих); 2—в. п., видих; 3—4—те саме лівою ногою. Виконати 5—6 разів.

5. В. п.— руки в сторони. 1 — мах лівою ногою вперед, оплеск руками під ногою; 2—в. п., З—нахил уперед, торкнутися пальцями рук підлоги; 4—в. ч.; 5—8—те саме правою ногою. Дихання довільне. Ноги не згинати. Виконати кожною ногою 5—6 разів.

6. В. п.— стойка ноги нарізно, руки вгору, пальці переплетені. 1— 2 — пружнсті нахили вліво; 3—4 — те саме вправо. Ноги й руки не згинати Дихання довільне. Виконати 5—6 разів.

7. В. п.— о. с. 1 — упор присівши; 2 — ліву ногу в сторону (носок відтягнути, ногу не згинати); 3—упор присівши; 4—в. п.; 5—8—те саме правою ногою. Дихання довільне. Виконати по 5—6 разів кожною ногою.

8. В. п.— о. с. 1 — стрибок ноги нарізно, руки в сторони; 2 — в. п. Дихання довільне. Повторити 10—12 разів.

9. Біг у повільному темпі з переходом на ходьбу. 1—2 хв; виконати дихальну вправу з рухами рук.

1. Ходьба на місці з високим підніманням стегон. Дихання довільне, вперед не нахилятися — 1 хв.

2. В. п.—палиця внизу, хват на ширині плечей. 1—2—відвести ліву ногу назад на носок, палицю вгору, дивитись на палицю, прогнутись у попереку, вдих; 3—4—в. п., видих; 5—8—те саме правою ногою. Виконати по 5—6 разів кожною ногою.

3. В п.— стойка ноги нарізно, палиця за головою, хват за кінці:

1—3—пружисті нахили вперед, ноги не згинати, голову підняти, прогнутись у попереку, видих; 4—в. п.,—вдих. Виконати 8—10 разів.

4. В. п.— стойка ноги нарізно, палиця за спиною (утримується зігнутими у ліктях руками). 1—2—пружисті нахили ліворуч; 3—4— те саме праворуч. Ноги не згинати. Дихання довільне. Виконати 6—8 разів.

5. В. п—палиця на лопатках, хват за кінці. 1—2—повільно присісти на носках (не нахилятись, лікті внизу); 3—випрямляючи ноги, нахил уперед (голова піднята, ноги прямі, лопатки звести); 4—в. п. Дихання довільне Виконати 8—10 разів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ДЕ І ЯК ВИКОНУВАТИ РАНКОВУ ГІМНАСТИКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок